Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Žemės ūkio ir kaimo plėtra Lietuvoje

Žemės ūkio ir kaimo plėtra Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Bendras žemės ūkio situacijos apibūdinimas. Politiniai, ekonominiai, socialiniai ir technologiniai aspektai. Kaimo plėtra - turizmas. Bendroji turizmo apžvalga. Turizmo augimo prielaidos. Turizmo esmė. Kaimo turizmas. Turizmo sąsajos. Kaimo turizmo apgyvendinimo įstaigų tipologiniai ypatumai. Kaimo turizmo plėtros nauda. Kaimo turizmo įtaka kaimo vietovėms. Kaimo plėtra Europos Sąjungoje ir Lietuvoje. Kaimo turizmo plėtros politika Europos Sąjungoje. Kaimo turizmo sąlygų gerinimo perspektyvos. Išvados.

Ištrauka

Žemės ūkio veikla buvo, yra ir bus ypatingai reikšminga. Europos Sąjungoje ūkininkavimas nėra vien tik maisto ar pluošto gamyba. Subalansuoto žemės ūkio modeliui įgyvendinti reikia politikos, kuri būtų ekonomiškai ir socialiai subalansuota, tausojanti aplinką, orientuota į rinką ir paprastesnė, nepaisant visų regionų skirtumų.
Jei norime, kad žemės ūkio modelis išliktų ir klestėtų, jis turi būti suderintas su ūkininkais, vartotojais ir mokesčių mokėtojais bei atitikti tarptautines taisykles. Besikeičiančiame pasaulyje išsaugojimas nėra įmanomas be adaptavimo. Status quo tik susilpnintų mūsų gebėjimus išlaikyti modelį, jau nekalbant apie jo sustiprinimą, ir neleistų išsaugoti geras gyvenimo sąlygas mūsų ūkininkams.
Kaimo turizmas – viena iš veiklų, iš kurių galima pasipelnyti.
Lietuva 2003 m. spalio 15 d. įstojo į pasaulio turizmo organizaciją. Turizmo organizacijos pagrindinis ofisas yra Ispanijos karalystėje – Madrido mieste. Įstojus į turizmo organizaciją, kurioje oficialiai užregistruota 142 valstybės rodo mūsų šalies pakilimą. Suteikiamos naujos darbo vietos, užimtumas. Tai galimybė mūsų šaliai plėstis, realizuoti save. Apie mūsų šalį - Lietuvą daugelis šalių neturi informacijos, nes biudžetas neskiria reklamai lėšų kitose šalyse. Tai kainuoja keli milijonai. Šiuo metu mes tiek negalime skirti. Mes tikimės, kad įstojus į ES apie mus žymiai daugiau informacijos gaus šalys, su jomis ( ES šalys ) bus bendradarbiaujama, palaikysime ryšius, bus keičiamasi nauja informacija.
Mūsų kaimo turizmas palyginus su kitomis šalimis turi :
• Gerą aptarnavimą;
• Geros kokybės teikiamas paslaugas, kurios domina turistą;
• Pasirinkimą ( Lietuvoje oficialiai užregistruota apie 170 kaimo turizmo tiekėjų ).
Ateityje planuojama daugiau įvairių pramogų, poilsio, laisvalaikio leidimo paslaugų. Užsieniečiai Lietuvą laiko saugia šalimi. Tai psichologinis saugumas – nėra teroristinės grėsmės su kitomis šalimis, konfliktų, pasikesinimų. ES užsieniečiams
bus patikimiau atostogauti. Apie Lietuvą daugiau bus informacijos, rekomendacijų.
Lietuvoje pigu atostogauti, gera pasiūla, bet dar trūksta sutarčių su aviakampanijomis, reklamos.
Manome, kad Lietuva pasieks aukštą ir kokybišką lygį tarp kitų šalių. Tai turėtų greitai įvykti palyginus su spartumu.
Lietuva, tapusi Europos Sąjungos nare (toliau ES), įgyvendina ES bendrąją žemės ūkio politiką (toliau BŽŪP). Pagrindinis tikslas, kurio siekiama šia politika – įgyvendinti subalansuotą žemės ūkio modelį visoje Europos teritorijoje, nepaisant šalių ir regionų skirtingumo. Šis modelis jungia ekonominių ir socialinių tikslų derinimą, ekosistemų valdymą, orientavimąsi į rinką, taip pat jis turi atitikti žemdirbių, vartotojų, mokesčių mokėtojų interesus bei tarptautines taisykles. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-02
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis44.27 KB
AutoriusElene
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasVioleta Naraškevičiūtė
Švietimo institucijaKauno technologijos universiteto gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zemes ukio ir kaimo pletra Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 25 puslapiai 
  • Kauno technologijos universiteto gimnazija / 4 Klasė/kursas
  • Violeta Naraškevičiūtė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą