Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Augalų simpatijos ir antipatijos bei sezonų įtaka jų augimui

Augalų simpatijos ir antipatijos bei sezonų įtaka jų augimui

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas ir uždaviniai. Tyrimų medžiaga ir metodika. Darbo rezultatai ir jų analizė. Sėklų dygimas. Augalų augimas. Antžeminės dalies masės. Augalų požeminė dalis . Išvados. Pasiūlymai. Priedas. Ontogenezė.

Ištrauka

Simpatija ir antipatija apibūdinami ne tik žmonių tarpusavio santykiai. Pasirodo, šie reiškiniai nesvetimi ir augalų pasauliui.
Augalams augant ir vystantis, keičiasi jų vidinės ir išorinės savybės. Augimas mokslinėje literatūroje apibūdinamas kaip negrįžtamas ląstelės, organo ar viso augalo tūrio ir masės didėjimas, susijęs su naujų struktūrinių elementų susidarymu. Tie nauji elementai yra ląstelės organoidai: branduoliai, plastidės, mitochondrijos ir kiti, taip pat iš ląstelių susiformavę audiniai ir organai. Iš susidariusių naujų struktūrinių elementų sprendžiama ir apie augalo augimą. Jis vystosi genetinės informacijos, abiotinės aplinkos (šviesa, temperatūra, vanduo, deguonis, mineralinės maisto medžiagos) sąlygų veikiamas. Be to, augimui įtakos turi biologiškai aktyvios medžiagos, kurias į dirvą ir orą išskiria jis pats ir kaimynystėje augantys kiti augalai. Toks vienų augalų poveikis kitiems daromas išskiriant tam tikras medžiagas, vadinamas alelopatija [gr. allelon – savitarpiškai + pathos – poveikis, kentėjimas].
Augalų tarpusavio įtaka pasireiškia dvejopai: jų šaknų išskiriamos medžiagos gali stimuliuoti šalia esančių augalų augimą arba jį slopinti. Šaknys į aplinką išskiria įvairius mineralinius junginius, organines rūgštis, alkaloidus, fermentus, inhibitorius (medžiagos, lėtinančios arba stabdančios chemines reakcijas) ir stimuliatorius, pvz., vitaminus. Šaknų išskiriamas toksinų kompleksas gali turėti įtakos ląstelių dalijimuisi ir augimui, kaimyninių augalų fotosintezės ir kvėpavimo procesams.

Augalai augo gerai apšviestoje patalpoje. Augimo metu temperatūra svyravo nuo 18 iki 25 ºC I sėjimo metu ir nuo 19 iki 21 ºC II sėjimo metu. Dygo prie 18 ºC I sėjime ir prie 22 ºC II sėjime.
Augalai buvo laistomi vienodu kiekiu vandens. Laistoma tada, kai augalai vandenį sunaudodavo. I sėjimo metu sunaudota 1,26 l vandens vienam mėginiui, II-ojo – 0,77 l. Aplinkos temperatūra ir dienos ilgumas mažėjo, vegetacija lėtėjo todėl augalai sunaudojo mažesnį kiekį vandens.
Už pagalbą atliekant tyrimus ir ruošiant darbą dėkoju Pilviškių vidurinės mokyklos biologijos vyr. Mokytojai D. Paškauskienei.
Už tiriamos medžiagos nufotografavimą dėkoju A. Paškauskui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai3
Dydis81.86 KB
AutoriusEdgaras
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas12
Mokytojas/DėstytojasDaiva Paškauskienė
Švietimo institucijaVilkaviškio r. Pilviškių "Santakos" gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Augalu simpatijos ir antipatijos bei sezonu itaka ju augimui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Vilkaviškio r. Pilviškių "Santakos" gimnazija / 12 Klasė/kursas
  • Daiva Paškauskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą