Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Mėsos infekcinės ligos ir jos užterštumas

Mėsos infekcinės ligos ir jos užterštumas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Infekcinės ligos. Infekcinės ligos, kuriomis sergančių gyvulių skerdimo produktai sunaikinami. Juodligė. Įplautimas, arba įnosės. Bruceliozė. Leptospirozė. Paršų salmoneliozė. Infekcinės ligos, kuriomis sirgusių gyvulių mėsa perdirbama į virtus ar virtus – rūkytus mėsos produktus. Listeriozė. Snukio ir nagų liga. Pastereliozė. Trichineliozė. Cisticerkozė, arba finozė. Kiaulių cisticerkozė. Galvijų cisticerkozė, arba finozė. Toksoplazmozė. Kaip išvengti maistu plintančių užkrečiamųjų ligų. Mėsos užterštumas.

Ištrauka

Veterinarijos specialistas, darantis kliniškai sveiko paskersto gyvulio veterinarinę – sanitarinę ekspertizę, iš galvoje, skerdienoje ir vidaus organuose matomų patologoanatominių pakitimų turi greitai ir tiksliai nustatyti, ar paskerstas gyvulys buvo sveikas, ar sirgo kokia nors liga. Jei nustatoma, kad gyvulys sirgo, tai reikia tiksliai diagnozuoti ligą ir nuspręsti, ką daryti su skerdiena ir kitais skerdimo produktais. Kai skerdžiami sergantys gyvuliai, tai diagnozė nustatoma atsižvelgiant į klinikinius požymius, diagnostinių tyrimų duomenis ir patologoanatominius pakitimus.
Veterinarijos specialistas, darantis ekspertizę, turi gerai žinoti, kokie gyvulių skerdienos ir vidaus organų patologoanatominiai pakitimai būdingi įvairioms ligoms.

Sergančių gyvulių skerdimo produktai, atsižvelgiant į ligos sukėlėjo pavojingumą žmogui ir gyvuliams, yra arba sunaikinami sudeginant, arba utilizuojami, arba sterilizuojami, arba perdirbami į virtus produktus, o kartais leidžiama juos realizuoti. Pagal tai, kokiomis infekcinėmis ligomis serga gyvuliai ir ką su jų skerdimo produktais reikia bei leidžiama daryti, sudariau 1 lentelę.

Infekcinės ligos, kuriomis sergančių gyvulių skerdimo produktai sunaikinami
Draudžiama skersti gyvulius, sergančius šiomis ligomis: juodlige, įplautimu, piktybine edema, galvijų maru, pasiutlige, tuliaremija, botulizmu, bradzotu ir kt.
Juodligė
Juodligė – tai ūminė infekcinė liga, pasireiškianti sepsiu, intoksikacija ir karbunkulais. Ja serga žmonės ir visų rūšių gyvuliai. Juodligei ne taip jautrios kiaulės.
Nors mėsos įmonėse juodligė diagnozuojama labai retai, bet, atsižvelgiant į ligos pavojingumą žmonės ir į tai, kad ją sudėtinga likviduoti ir tai brangiai kainuoja, visada reikia stengtis šią ligą diagnozuoti.
Ligos sukėlėjas – Bacillus anthracis – nejudri aerobinė lazdelė. Užkrėsto gyvulio audiniuose ir kraujyje, taip pat mitybinėse terpėse su krauju ji sudaro gleivėtą kapsulę. Kai būna šilta, prieina oro susidaro sporos. Gyvulio organizme ar neišdarinėtame skerdinyje sporos nesusidaro. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis15.97 KB
AutoriusLINAS
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mesos infekcines ligos ir jos uzterstumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą