Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Kiaulininkystė

Kiaulininkystė

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Kiaulininkystė. Motininė ir tėvinė kiaulių veislė. Kiaulių dauginimosi būdas. Kiaulių auginimo technologija. Numatyti gamybines kiaulių grupes. Suplanuoti kiaulienos gamybos ritmą fermoje. Apskaičiuoti gardų poreikį įvairioms kiaulių grupėms. Suplanuoti kiaulių šėrimo organizavimą. Numatyti zootechnines ir veterinarines priemones. Apibendrinimas.

Ištrauka

Kiaulininkystė yra viena svarbiausių gyvulininkystės šakų. Viso pasaulio mėsos gamyboje kiauliena užima antrą vietą, tačiau įstojus ES mėsos perdirbimo srityje daugelyje naujų šalių laukia dramatiškos pasekmės. Dėl super aukštų higienos ir techninių reikalavimų, kurių užpildymui bus reikalingos stambios pinigų sumos, todėl daug kas stabdys veiklą. O stojančiom į ES sertifikatų neturinčiom Baltijos mėsos perdirbimo įmonėms bus sunku. Šiuo metu stojančiose Šalyse suvartojama po 43,5 kg kiaulienos kiekvienam gyventojui per metus, kai tuo tarpu lygiai tiek pat suvartojama ir ES šalyse.
Pagal statistikos departamento duomenimis, 2002m. pradžioje ūkininkų ir kitų gyventojų ūkiuose buvo laikoma 57 proc., o žemės ūkio bendrovėse ir įmonėse- 43 proc. visų Lietuvoje auginamų kiaulių. Pagrindinė veislininkystės kryptis šalyje yra veislinė bekoninė kiaulininkystė. Daugiausia veisiamos Lietuvos baltųjų veislės kiaulės
2003 metų sausio mėnesį ženkliai sumažėjo maistinių subproduktų importas į Lietuvą. Lašinių importas išlieka beveik nepakitęs 2003m.-222t. Per šių metų sausio mėnesį padidėjo kiaulienos importas, pernai sausio mėn. importuota 491., šiemet 1891.

Veisle vadinama grupė vienos rūšies gyvulių, turinčių bendrus, būdingus tai grupei bruožus bei savybes, pastoviai perduodamas palikuoniams. Tokia grupė turi būti pakankamai gausi, kad būtų galima veisti tarpusavyje negiminingus gyvulius.
Todėl mišrinant reikia gerai žinoti parenkamų veislių savybes ir tinkamai jas derinti. Motininė veislė turi būti gerų reprodukcinių, tėvinė- gerų penėjimosi savybių. Todėl pramonių mišrinimo efektyvumas be šėrimo ir laikymo sąlygų labai priklauso nuo parinkto kiaulių veislių derinio. Todėl mano manymu geriausia veisle iš motininės veislės pusės būtų Lietuvos baltoji, nes tai universali veislė, paršavedžių vislumas- 10-12 paršelių, gerai prisitaikiusios prie vietos sąlygų, nelabai reiklios šėrimui ir laikymo sąlygoms. Jos išvestos Lietuvos vietines kiaules sumišrinus su Vokietijos baltosios trumpaausėmis ar ilgaausėmis, ir kitomis veislėmis.
O iš tėvinės pusės, tai būtų Vokietijos landrasai, šios veislės kiaulės gerai penisi, geros mėsinės savybės, ypač dideli kumpiai ir ilgojo nugaros raumens plotas, kiaulės baltos spalvos, ausys nusvirusios į priekį. Ši veislė išvesta Vokietijoje iš vietinių baltųjų ilgaausių selekcionavus jas bekonine kryptimi ir sumišrinus su Olandijos bei Šveicarijos landrasais.
Abi šias veisles sukryžminus tarpusavyje gaunasi mėsinio tipo kiaulės, kurios yra mažiau jautresnės stresams negu Lietuvos baltosios. Labai geros mėsinės savybės, dideli mėsingi kumpiai, o vislumas nesikeičia 10-11 paršelių.
Taikomas veisimo metodas yra pramoninis kryžminimas tai paprasčiausias bei dažniausiai taikomas kiaulininkystėje. Jis yra geriausiai ištirtas ir duodantis pastovų heterozės efektą yra pramoninis Lietuvos baltųjų kiaulių kryžminimas su landrasų veislės kuiliais. Gauti palikuonys penimi, jis taikomas ir mano planuojamoje fermoje. Sumaniai panaudojus pramoninį kryžminimą, kiaulių vislumas padidėja 1-2 paršeliais. Be to, paršeliai būna gyvybingesni, mažiau jų krenta, 10-15% didesnis priesvoris. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis68.49 KB
AutoriusAlgirdas
Viso autoriaus darbų38 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kiaulininkyste [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-3
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą