Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Kaimo plėtros politika: problemos ir perspektyvos

Kaimo plėtros politika: problemos ir perspektyvos

  
 
 
1234
Aprašymas

Kaimo plėtra. Kaimo vietovės Lietuvoje. Situacija Europos Sąjungoje (ES). Situacija Lietuvoje. Problemos žemės ūkyje ir kaime. Vykdomi darbai. Ką reikėtų daryti? Darbas iliustruotas diagramomis.

Ištrauka

Situacija ES
Kaimo plėtra yra viena svarbiausių Europos Sąjungos (ES) agrarinės politikos krypčių. Dabartinė ES žemės ūkio ir kaimo politika orientuota į integruoto kaimo viziją. Vykdoma ES žemės ūkio politikos reforma keičia santykį tarp paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai, struktūrinių fondų lėšas nukreipiant subalansuotai kaimo vietovių plėtrai. ES kaimo vietovių plėtros politika apima beveik 85 proc. teritorijos ir tiesiogiai siejasi beveik su ketvirtadaliu gyventojų, gyvenančių kaimo bendruomenėse.
Svarbiausi ES kaimo vietovių plėtros principai, o taip pat ir integruoto kaimo samprata yra išdėstyti Europos Tarybos (1995 m.) parengtoje kaimo vietovių chartijoje. Pagal šią chartiją socialinės ir ekonominės politikos derinimo dėka visi kaimo regionai plėtojami tolygiai. Todėl be ES žemės ūkio politikos, kaimo vietovių plėtra apima kaimo vietovių teritorinio planavimo, bendruomenių formavimo, turizmo ir laisvalaikio, užimtumo ir socialinės apsaugos, aplinkosaugos, regioninės politikos elementus. Minėtųjų elementų įgyvendinimu kaime siekiama suformuoti infrastruktūrą, gyvybingus žemės ūkio, miškininkystės, žvejybos bei kitos veiklos sektorius su sveika aplinka, išsaugotu bei puoselėjamu kraštovaizdžiu.
Situacija Lietuvoje
Kaimo vietovės Lietuvoje – tai teritorija, esanti už miesto administracinių ribų: įvairaus tipo kaimai, miesteliai, jiems priskirta žemė su tam tikru gyventojų skaičiumi bei jų gyvenimo sąlygomis ir kokybe, regionine kultūra pagrįsta gyvensena, atitinkamomis veiklos kryptimis. Kaimo vietovės, kuriose gyvena trečdalis Lietuvos gyventojų, sudaro apie 97 proc. šalies teritorijos. Pastaruoju metu Lietuvoje ieškoma būdų kaip šalies žemės ūkio ir kaimo plėtros politiką priartinti prie ES vykdomos politikos, prioritetą teikiant subalansuotai kaimo vietovių plėtrai. Iki šiol regioninė žemės ūkio ir kaimo plėtros politika nebuvo vykdoma. Tai liudija ir investuojamo kapitalo disbalansas tarp atskirų regionų. Pavyzdžiui, virš 60 proc. visų šalies investicijų tenka vienam Vilniaus regionui. Nors, eidami į nepriklausomybę paveldėjome, lyginant su kaimynais (Latvija ir Estija), gana tolygiai išvystytą teritoriją, kol kas sunku tikėtis efektyvaus kaimo vietovių plėtros subalansavimo.
Šiuo metu jau priimta Seimo žemės ūkio ir kaimo plėtros strategija, ruošiamas bendras teritorinis planas, ilgalaikės ekonominės plėtros, taip pat visų šalies sektorių plėtros strategija. Svarbiausia dabar – šių strategijų ir planų įgyvendinimas; nuo projektų realizavimo kokybės tiesiogiai priklausys tolesnis trečdalio Lietuvos gyventojų likimas ir perspektyvos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio konspektas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKonspektai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis12.71 KB
Autoriusingrida
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kaimo pletros politika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 4 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą