Išplėstinė paieška
 
 
 

Drenažas

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Kursinis projektas. Techniniai - ekonominiai rodikliai. Bendroji dalis. Techninė dalis. Griovio hidrologiniai skaičiavimai. Vagos hidrauliniai skaičiavimai. Griovio lanksmo skaičiavimai. Drenažo tinklo schemos sudarymas. Vandens greičiai ir nuolydžiai drenose. Vagos išilginio profilio sudarymas. Drenavimo gylių ir atstumų nustatymas. Drenažo rinktuvų hidrologiniai hidrauliniai skaičiavimai. Drenažo sistemų duomenys.

Ištrauka

Žemės sklypas, kuriame numatoma projektuoti sausinimo drenažą yra Kauno rajone, šalies vidurinėje dalyje. Vietovė nuo rajono centro nutolusi 12 km. vakarų kryptimi. Ši vietovė pagal miškingumą - vidutinio miškingumo. Žemės sklypas su miškais nesiriboja. Šalia sklypo už 20 metrų prateka upelis, kuris vėliau įteka į Neries upę. Netoliese eina neasfaltuotas kelias, kuris vėliau kertasi su rajoniniu keliu. Numatytas sklypas pietvakarių dalyje ribojasi su ūkininko Bagdono sklypu, rytų dalyje su ūkininko Urniežiaus sklypu.
Šiame sklype vyrauja daugiasluoksniai moliniai ir priemolio dirvožemiai. Viršutinis armens sluoksnis yra 15-20 cm. storio. Esant intensyviems krituliams šiose žemėse pasireiškia periodinis dirvos užmirkimas. Nusausintas žemės sklypas ateityje bus naudojamas kaip arema žemė, todėl jos drėgmės sureguliavimui numatoma žemę nusausinti požemine sausinimo sistema – drenažu.
Atlikus žemių sausinimą pirmiausia pagerėja vandens ir oro santykis jose. Dirvožemyje optimaliausia drėgmė 60-80%, o oro kiekis 20-40% nuo visų dirvožemio porų tūrio. Nusausintose žemėse pavasarį galima 10-15 dienų anksčiau pradėti augalų sijos darbus. Įrengus sausinimo sistemas visiškai sumažėja augalų užliejimo ir užmirkimo pavojus. Tokiuose žemės sklypuose našiau ir ekologiškiau dirba žemės ūkio technika, ji mažiau užklimsta ir tuo pačiu neardo viršutinio dirvos paviršiaus. Atliekant sausinimo darbus lygiagrečiai šalinami krūmai, nereikalingi medžiai ir kalnai, išrenkami akmenys. Visa tai sudaro prielaidas šiuolaikiškam ir pažangiam žemės dirbimui. Lietuvos klimato sąlygomis nusausintuose žemės plotuose vidutiniškai 20% įvairių augalų rūšių derlius. Iš drenažo įrengimo trūkumų, galima paminėti tai, kad 1ha reikalinga 10-12 tūkst. Litų investicijų. Tai pakankamai brangi dirvožemio pagerinimo priemonė, atsiperkanti po 8-12 metų naudojimo. Įvertinant tą faktorių, kad drenažo eksploatacijos laikas apie 50 metų jis mūsų klimato sąlygomis yra pagrindinis drėgmės reguliavimo priemonė.
Atliekant drenažo įrengimo darbus naudingi ir perspektyvūs želdiniai nebus šalinami. Numatyta pašalinti menkaverčių medžių ir nereikalingus medžių ar jų grupes. Šiame plote gamtinių ir kultūrinių paminklų, kuriuos būtina naudoti-nėra. Projektuojant drenažo linijas nenumatoma sausinti gamybinių teritorijų, parkų ir sodybų teritorijų. Šiame žemės sklype sausinimo reikmėms bus įrengtas atitinkamo ilgio griovys. Iš abiejų griovio pusių paliekama apsauginė juosta, kad ja galėtų technika, mechanizuotam griovio eksploatavimui atlikti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis60.08 KB
Autoriusneru
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasŽemės ūkio inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Drenazas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą