Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Pesticidų naudojimas, tarša ir jos mažinimo priemonės

Pesticidų naudojimas, tarša ir jos mažinimo priemonės

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Pesticidų naudojimo istorija. Derlius ir pesticidų poreikis. Pesticidų naudojimas Lietuvoje. Tarša pesticidais. Pesticidai aplinkoje. Patvarumas. Tirpumas vandenyje ir pasiskirstymo koeficientas Kov. Dirvožemio adsorbcija. Garavimas. Išsiplovimas. Pesticidų patekimas į augalus. Pesticidų sukeltos aplinkosaugos problemos. Požeminio ir paviršinio vandens tarša. Pesticidai ir žmonių sveikata. Poveikis laukiniams gyvūnams ir kitiems organizmams. Pesticidų taršos mažinimo politika. Mažesnę aplinkos taršą keliantys biotechnologijos pramonės produktai. Priedai.

Ištrauka

Pesticidai – įvairių cheminių klasių sudėtingi organiniai junginiai, priklausantys ksenobiotikams (svetimkūniai gamtoje), naudojami kenksmingiems organizmams naikinti. Pesticidai naudojami piktžolėms naikinti vadinami herbicidais, grybinių ligų sukėlėjams – fungicidais, žaliesiems vabzdžiams – insekticidais, erkėms naikinti – akaricidais, stuburiniams kenkėjams – zoocidais, augalų parazitams nematodams – nematocidais, žalingiems moliuskams naikinti – moliuskocidais, žalingoms bakterijoms naikinti – baktericidais. Defoliantai – tai cheminės medžiagos šalinančios augalų lapus, siekiant suvienodinti brandą, palengvinti nuėmimą ir sumažinti drėgmę sėklose.
Pesticidai buvo žinomi jau Senovės Romoje ir Graikijoje, bet plačiau pradėti naudoti tik nuo viduramžių. Tačiau iki Antrojo pasaulinio karo chemines kovos su kenkėjais ir ligomis priemones sudarė tik keletas medžiagų, ir jos buvo naudojamos tik auginant labai vertingą produkciją – vaisius, apynius, šiltnamines daržoves.
Pirmieji pesticidai daugiausia buvo neorganiniai junginiai. Tai siera, kuri buvo naudojama kaip fungicidas, paprastos arseno, vario, gyvsidabrio bei geležies druskos, kurios buvo naudojamos kaip fungicidai bei insekticidai. Tuo metu naudojami organiniai junginiai buvo šalutiniai pramonės produktai – dervos distiliantai bei insekticidinių augalų ekstraktai. Tik nedaugelis šių pesticidų buvo selektyvūs kenksmingam organizmui, o dauguma jų buvo labai toksiški ir pavojingi.
Po Antrojo pasaulinio karo žemės ūkio augalų apsaugai buvo sukurta daug įvairių cheminių junginių. Pavyzdžiui, insekticidai DDT, lindanas bei herbicidai 2,4-D ir MCPA buvo sukurti 1940 metais. Po to apie 1950 metus sukurti dieldrinas ir aldrinas. Kai kurie pesticidai, sukurti šiuo laikotarpiu, plačiai naudojami nebuvo dar 30-40 metų. Fosforo organiniai junginiai pirmiausia buvo sukurti kariniams tikslams apie 1940 ir 1950 metus, o vienais svarbiausių sisteminiais insekticidais tapo tik po 1980 metų.
1990 metais nustojo augti tarptautinė prekyba pesticidais. Jų daug mažiau buvo parduodama ir Vakarų Europoje. Tai lėmė blogos oro sąlygos bei Europos Sąjungos nauja bendroji ž.ū. politika. Rytų Europoje dėl politinių perversmų bei ekonominių reformų pesticidų naudojimas labai sumažėjo. Tačiau prekyba pesticidais auga Šiaurės Amerikoje, Lotynų Amerikoje bei Rytų Azijoje. Pastaruoju metu Vakarų Europoje pesticidų naudojimas padidėjo dėl didelių grūdų pasaulinių kainų, padidėjusio javų ploto bei palankių oro sąlygų (auginant javus pesticidai naudojami beveik visur, fungicidai – 60-80% ploto ir insekticidai – 15-98%). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis2.24 MB
AutoriusAlmantė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pesticidu naudojimas tarsa ir jos mazinimo priemones [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą