Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Miško želdiniai

Miško želdiniai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Miško želdinių klasifikacija ir paskirtis. Miško želdinimo kryptys, želdinių rūšys, jų veisimo metodai ir būdai. Miško želdinių paskirtis. Želdinių rūšinė sudėtis. Gryni ir mišrūs želdiniai. Medžių sąveika mišriuose želdiniuose. Medžių sąveikos reguliavimo būdai. Želdinių sodinimo tankumas. Želdinių veisimo technologija. Sklypo paruošimas. Žemės dirbimas. Miško sodinimas ir sėja. Želdinių priežiūra ir papildymas. Želdinių tręšimas.

Ištrauka

Miško želdinimas įvairiose želdinimo vietų kategorijose turi skirtingus želdinių veisimo, jų priežiūros ir išauginimo ypatumus bei ūkinius tikslus. Priemonių ir būdų kompleksas pageidaujamos paskirties medynams ekologiniu-ūkiniu pagrindu sukurti ir esamų medynų kokybei pagerinti vadinamas želdinimo sistema.
Pagal želdinimo vietų kategorijas ir želdinimo tikslus išskiriamos keturios pagrindinės želdinimo kryptys:
1. Miško stželdinimas
2. Miško užveisimas
3. Medynų rekonstrukcija
4. Žemių rekultivacija

Atskiros želdinimo kryptys pagal tiesioginius želdinių veisimo tikslus turi savitas želdinių rūšis, kurios skiriasi miško augimo sąlygomis, želdinių veisimo technologija, priežiūros darbais ir medynų auginimo ypatumais.
Miško atželdinimu vadinamas jo atkūrimas žemėse, kurios anksčiau buvo apaugusios mišku.Miškas atželdinamas veisiant prieškirtiminius arba pokirtiminius želdinius.Šios želdinių rūšys skiriasi pagal želdinimo laiką medyno kirtimo atžvilgiu, želdomas medžių rūšis, veisimo technologiją ir priežiūros darbus. Prieškirtiminiai želdiniai veisiami medyno palalyje prieš jo kirtimą, sodinant ūksmines medžių rūšis. Pokirtiminiai želdiniai veisiami kirtimvietėse, degimuose ir kituose buvusiuose plotuose.
Miško užveisimas – jo sukūrimas žemėse, kur jis anksčiau neaugo, arba kurios yra netekusios miško dirvožemių savybių. Veisiant mišką, apželdomos žemės ūkiui netinkamos žemės, naujai sukuriamos žaliosios zonos, dirvos ir vandens apsauginiai miškai. Taip apželdomos neprodukuojančios žemės, padidinamas mažai miškingų rajonų miškingumas.
Medynų rekonstrukcija – tai menkaverčių, mažo skalsumo bei pažeistų savaiminių ir kultūrinių medynų rūšinės sudėties ir formos pakeitimas veisiant rekonstrukcinius ar palajinius želdinius. Rekonstrukcijos tikslas – pagerinti medynų kokybę ir padidinti produktyvumą.
Žemių rekultivacija yra miško želdinių užveisimas tuose dirvožemiuose, kuriuose baigti naudingųjų iškasenų, durpių telkinių eksploatacijos, geologinės žvalgybos, statybos ir kiti darbai. Rekultivacijos tikslas – racionaliai panaudoti pažeistas žemes ir laipsniškai atstayti arba suformuoti iš naujo sunaikintą dirvožemį.
Visose želdinių rūšyse pagal želdinimo pobūdį išskiriami ištisiniai ir daliniai želdiniai.
Ištisiniais vadinami miško želdiniai, kuriuose kultivuojamos rūšys išdėstytos tolygiai ir jos vyrauja medyno sudėtyje.Medynas formuojasi i9šužveistų rūšių.Ištisiniai želdiniai veisiami sklypuose, kuriuose nėra arba yra tik nedidekis kiekis pagrindinių rūšių savaiminukų. Veisiant ištisinius želdinius, susidaro palankios sąlygos kompleksiškai mechanizuoti darbus, lengviau veisti ir auginti mišrius medynus bei reguliuoti augalų tarpusavio santykius agrotechninėmis ir technologinėmis priemonėmis.
Daliniais vadinami miško želdiniai, išdėstyti želdomo sklypo vietose, kur nėra pagrindinių medžių rūšių savaiminukų, siekiant padidinti medyno skalsumą arba pagerinti jo rūšinę sudėtį.Veisiami kirtimvietėse arba kitose želdinimo vietose, kuriose mepakankamai atželia ūkiškai vertingos medžių rūšys arba želia nepageidaujami lapuočiai.Šių želdinių tikslas – užveisti arba padidinti pagrindinių medžių rūšių kiekį medyne.
Daliniai želdiniai veisiami, kai 1 ha tolygiai išsidėsčiusių savaiminukų yra ne mažiau kaip: eglių, uosių ir juodalksnių – 1000vnt, maumedžių, ąžuolų – 500, pušų – 4000, pušų kitose tipų serijose – 2000, o kai medeliai išsidėstę grupėmis, jos turi užmti 30% ploto.
Dalinių želdinių pradinis tankumas, įskaitant ir savaiminių pagrindinių medžių rūšių savaiminukus, turi būti ne mažesnis už optimalų tos rūšies sodinimo tankumą. Daliniams želdiniams dirva visada įdirbama vagomis, juostomis, aikštelėmis arba derinant šiuos variantus.
Dalinių želdinių veisimo technologija paprastesnė, nes sodinama viena medžių rūšis. Jiems veisti reikia mažiau darbo ir medžiagų sąnaudų.
Visos želdinių rūšys veisiamos dviam pagrindiniais metodais: sodinimu ir sėjimu.Miško sodinimas – tai vienos arba kelių medžių rūšių sodmenų sodinimas veisiant miško želdinius.Miško sėjimas – tai vienos ar kelių medžių rūšių sėklų sėjimas veisiant miško želdinius.Miško sodinimo ir sėjimo derinys vadinamas kombinuoto želdinimo metodu. Lietuvoje miškas tik sodinamas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-06
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis22.16 KB
Autoriussandra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai0 m
Klasė/kursas11
Failo pavadinimasMicrosoft Word Misko zeldiniai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą