Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Švedijos miškų ūkis

Švedijos miškų ūkis

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Tradicinė Švedijos pramonės šaka. Miškų politika Švedijoje. Dabartinės miškų ūkio politikos kūrimas. Miškų politikos įgyvendinimas. Uždaviniai kuriuos reikia įgyvendinti. Miškų norminis aktas kaip "minimalus įstatymas". Konsultavimo paslaugos kaip svarbi priemonė. Finansinė parama tik aplinkos apsaugos priemonėmis. Inventorizacija teikia vieningos informacijos. Miškų apsauga. Švedijos miškininkystė ir Europos Sąjunga (ES). Medienos kuro naudojimas. Švedijos įmonės, kuriose dirbami miško darbai, apdorojama mediena. Striomsrum dvaras. Oreforso ir Mionsterioso lentpjūvės. Mionsterioso popieriaus masės fabrikas. Briontorpo baldų fabrikas. Ofošo baldų fabrikas. Pronova Ruda baldų fabrikas. Išvados.

Ištrauka

Švedija turtinga spygliuočių miškais, vandens energija, geležies rūda, uranu ir kitomis naudingomis iškasenomis.
Švedijos spygliuočių miškai teikia žaliavas labai gerai išvystytoms lentpjūvėms bei popieriaus masės, popieriaus ir baigtinių medžio produktų gamybos įmonėms. Švedija yra svarbi miško produktų eksportuotoja pasaulio rinkoje. Medžio pramonės produkcija 1997 metais siekė 91 milijardą Švedijos kronų.
(http://www.ldb.lt/Eures/index.aspx/lt/gyvenimo_darbo_salygos/kitu_saliu_gyvenimo_ir_darbo_salygos/svedija/).
Darbo tikslai ir uždaviniai: panagrinėti, dabartinės Švedijos miškų politikos elementus ir tai, kaip ši politika įgyvendinama. Trumpai susipažinti su pagrindinėmis Švedijos lentpjūvėmis, baldų fabrikais, popieriaus masės fabriku.
Darbo metodika: Švedijos miškų ūkio referatas, buvo rašytas panaudojant internetinius puslapius.
Miško pramonės rajonai daugiausiai susiformavo Šiaurės, o celiuliozės ir popieriaus bei medžio apdirbimo pramonė – Vidurio ir Pietų Švedijoje. Svarbiausi popieriaus ir celiuliozės gamybos centrai yra Botnijos įlankos pakrantėje ir prie upių: Sundsvalis, Ernšioldsvikas, Burlengė, Jelvė. Šalies pietuose Klipane (Klippan) yra seniausias pasaulyje veikiantis popieriaus fabrikas, pastatytas 1573m. Svarbiausios miško pramonės bendrovės: "Svenska Cellulosa", "Stora", "MoDo", "Korsnas", "AssiDoman".

Bendrovė "Svenska Cellulosa Aktiebolaget" (SCA) įkurta 1929 m. Švedijoje. Šiandien SCA - didelė Europos verslo grupė, turinti apie 40 000 darbuotojų. Tai higienos produktų, pakuočių, miško pramonės produktų gamybos lyderis Europoje.
"SCA Packaging" grupė turi daugiau nei 200 skyrių - integruotų gofruotojo kartono gamyklų, pakuotės gamyklų, specialiųjų produktų bei paslaugų skyrių ir popieriaus fabrikų.
Tradicinė Švedijos pramonės šaka – miško, medžio apdirbimo, popieriaus ir celiuliozės pramonė. Pagal joje dirbančiųjų skaičių (14%) ir gaminamos produkcijos mąstą (14,3%) ji užima antrąją vietą pramonės struktūroje. Švedija tapo stambiausiu šios pramonės produkcijos tiekėju Vakarų Europoje. Miško pramonė sudaro 25% šalies eksporto vertės. Kasmet Švedijoje iškertama ir išvežama apie 54 mln. kietmetrių medienos (8-oji vieta pasaulyje ir 1-oji – Vakarų Europoje). Pusė šio kiekio yra sunaudojama medienos masės ir celiuliozės gamybai. Devintajame dešimtmetyje pagerėjo medienos panaudojimo struktūra. Daugiau gaminama ne medienos masės, kartono ir vyniojamo popieriaus, o celiuliozės, geros kokybės rašomojo ir poligrafinio popieriaus. Švedija pagal popieriaus gamybą užima 8-ą vietą pasaulyje (3%pasaulio), pagal popieriaus ir kartono eksportą – 2-ą vietą Europoje ir 4-ą vietą pasaulyje (11%pasaulio), pagal laikraštinio popieriaus gamybą – 4-ą vietą pasaulyje, o pagal eksportą – 2-ą vietą pasaulyje (11% pasaulio). Didelė dalis pjautos medienos, medžio drožlių, medžio plaušo plokščių bei baldų produkcijos eksportuojama. Švedijoje kasmet pagaminama apie 53 mln. kub.m. medienos. Pagal tai šalis užima 9-ą vietą pasaulyje (1,5% pasaulio).Pagal miško produkcijos eksporto vertę užima 1-ą vietą Europoje ir 3-ją vietą pasaulyje (9% pasaulio), pagal celiuliozės gamybą – 1-ą vietą Europoje ir 4-ą vietą pasaulyje (6% pasaulio), o pagal celiuliozės eksportą – 1-ą vietą Europoje ir 3-ą vietą pasaulyje (10% pasaulio). 1845 m. Švedija išrado degtukus. Švedija yra pirmoje vietoje pasaulyje pagal degtukų, kurie gaminami iš importuojamos drebulės medienos gamybą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-27
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis52.32 KB
Autoriusjurga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Svedijos misku ukis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą