Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Derliaus nuėmimo mašinos

Derliaus nuėmimo mašinos

  
 
 
123456
Aprašymas

Javų kombainai. Bulviakasės. Linų nuėmimo mašinos. Cukrinių runkelių nuėmimo mašinos.

Ištrauka

Javų kombainai yra naudojami nuimti javų derliui. Nors javų kombainų yra daug rušių, tačiau jų technologiniai procesai yra panašūs t.y. jų veikimo principas vienodas:
Pjaunamasis aparatas nupjauna javus, lenktuvas palenkia javus prie pjovimo aparato, palaiko juos pjovimo metu ir nupjautus javus nustumia prie sraigės. Sraigė sudaryta iš 3 dalių. Kraštinių dalių sraigtinės vijos sustumia nupjautus javus į vidurį.Vidurinė dalis turi pirštus, kurie javus nustumia pjaunamosios dugnu nuožulniajam transporteriui. Pastarasis javus perduoda priėmimo biteriui, kuris juos tiekia kūlimo aparatui, kuris sudarytas iš spragilinio būgno ir pobūgnio. Sukantis būgnui spragilai daužo ir traukia javus pro tarpą tarp būgno ir pobūgnio. Iškulti grūdai kartu su smulkiosiomis priemaišomis byra pro pobūgnio tarpelius ant kratomosios lentos. Pro pobūgnį prabyra nuo 70% iki 90% visų iškultų grūdų. Šiaudai ir nespėję išbyrėti grūdai metami ant kratiklių. Atmušimo biteris sumažina šiaudų lėkimo greitį ir dalinai baigia išskirti iškultus grūdus iš šiaudų. Šiaudai klavišiniais kratikliais slenka į šiaudų bunkerį. Virš kratiklių esanti užuolaida sumažina šiaudų slinkimo greitį. Gale kratiklių esantys šiaudų kimštuvai stumia šiaudus į šiaudų bunkerį. Pro kratiklių tarpelius prabyrėję grūdai, pelai ir šiaudgaliai slenka kratiklių dugnu žemyn ir nubyra ant kratomosios lentos galo. Kratomajai lentai svyruojant, visos kūlenos slenka sietų link. Grūdai ir priemaišos patenka ant viršutinio sieto. Prabyrėję pro viršutinį sietą, grūdai patenka ant apatinio sieto. Prabyrėję pro apatinį sietą, grūdai patenka ant valytuvo dugno. Valytuvo dugnu grūdai nuslenka į grūdų sraigę,kuri juos perduoda grūdų elevatoriui. Elevatorius grūdus pakelia į grūdų bunkerį, iš kurio iškrovimo sraige grūdai išpilami į transporto priemonę. Pelai ir šiaudgaliai byrant jiems tarp sietų yra pučiami ventiliatoriaus į šiaudų bunkerį. Pelų kimštuvas padeda juos suspausti. Neiškultos varpos slenka viršutiniu sietu,kurio gale pritvirtintas ilgintuvas. Varpos byra pro tarpus tarp iligntuvo plokštelių į varpų sraigę. Varpų sraigė nuneša varpas į kitoje kombaino pusėje esantį grandiklinį varpų elevatorių, kuris jas perkelia aukštyn ir nukreipia pakartotiniam iškūlimui.

Kasant bulves, reikia atlikti šiuos darbus: pašalinti bulvienojus, iškasti bulves iš dirvos, nuvalyti jas nuo žemių, atskirti bulvienojų, piktžolių likučius ir akmenis, vėliau bulves surinkti, surūšiuoti ir supilti į sandėlius. Bulviakasių būna elevatorinių, svaidytuvinių, grotelinių (vibracinių), verstuvinių ir piltuvinių. Bulves galima kasti keliais būdais: sroviniu, dvifaziu ir kombinuotu.
Kasant bulves sroviniu būdu, pagrindinės mašinos yra bulvių kombainas ir rūšiuojamasis punktas. Kombainu iškastos bulvės traktorinėmis priekabomis arba savivarčiais automobiliais vežamos į rūšiuojamuosius punktus.Kombainai pagal darbines dalis žemėms atskirti būna elevatoriniai, švytuojančių grotelių, būgniniai ir elevatoriniai – švytuojančių grotelių. Pagal kasamų bulvių eilių skaičių būna vienaeiliai, dvieiliai ir ketureiliai. Pagal agregavimą su traktoriumi būna prikabinamieji, pusiau pakabinamieji ir pakabinamieji. Gali būti ir savaeigių kombainų. Kombainai gali surinkti bulves į bunkerį, pintines ir maišus, taip pat kaupti bunkeryje ir išpilti į šalia važiuojantį transportą. Rūšiuojamuosiuose punktuose būna bulvių rūšiuojamosios mašinos. Jos būna ritininės (su ritinėliais skersai ir išilgai mašinos), transportinės (diržinės, tinklinės), su plokščiaisiais švytuojančiais sietais,būgninės ir kombinuotos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-28
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis7.89 KB
AutoriusDonatas
Viso autoriaus darbų16 darbų
Metai0 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Derliaus nuemimo masinos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą