Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų parama žemės ūkiui

Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų parama žemės ūkiui

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų parama Lietuvos ūkininkams. Lietuvos 2004 – 2006 metų Bendrojo programavimo dokumentas (BPD). Investicijos į žemės ūkio valdas. Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas. Žemės ūkio produktų perdirbimo ir rinkodaros gerinimas. Kaimo vietovių pritaikymo ir plėtros skatinimas. Žemės ūkio vandentvarka. Konsultavimo paslaugos ūkiams. Mokymas. Miškų ūkis. LEADER + pobūdžio priemonė "įgūdžių įgijimas". Netinkami pareiškėjai. Projekto trukmė. Paramos dydžiai.

Ištrauka

Šiame darbe bus apžvelgiama nauja, po Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą įsigaliojusi, įvairių žemdirbystės sričių rėmimo programa. Nurodomi rėmimo fondai, remiamos programos, galinčių pretenduoti kriterijai, netinkamų subjektų duomenys ir kt. Nagrinėti šią temą ganėtinai sunku, nes tik šiemet visuomenei parodytos gairės kuriomis remiantis galima teikti paraiškas ir siekti ES struktūrinių fondų parama.


Lietuva, tapusi Europos Sąjungos nare, prisijungė prie Europos Sąjungos struktūrinės politikos įgyvendinimo. Jos tikslas – finansinėmis priemonėmis mažinti ES valstybių ekonominio ir socialinio išsivystymo skirtumus bei pagerinti atsilikusių Europos regionų konkurencingumą. Pagrindinė šios politikos įgyvendinimo priemonė yra ES struktūrinių fondų lėšos, kurios yra skirstomos vadovaujantis programų finansavimo nuostatomis. Lietuva 2004-2006 metais finansinę paramą gaus iš keturių ES struktūrinių fondų.
ES struktūrinių fondų lėšoms efektyviai panaudoti buvo parengtas ir suderintas su Europos Komisija Lietuvos 2004-2006 metų Bendrojo programavimo dokumentas (toliau - BPD), kuris Europos Komisijos oficialiai patvirtintas 2004 m. birželio 18 d. BPD – tai ES investicijų Lietuvai planavimo dokumen-tas, kuriame nustatoma šalies plėtros strategija, ES struktūrinės paramos investavimo kryptys ir priemonės, aprašomos finansavimo priemonės ir uždaviniai bei būsimos paramos finansavimo galimybės.
BPD yra numatyti 5 prioritetai: ,,Socialinės ir ekonominės infrastruk-tūros plėtra", ,,Žmogiškųjų išteklių plėtra", ,,Gamybos sektoriaus plėtra", ,,Kaimo plėtra ir žuvininkystė", ,,Techninė parama". Kaimo plėtros ir žuvininkystės prioritete numatytos 7 kaimo plėtros priemonės bus remiamos iš Europos žemės ūkio orientavimo ir garantijų fondo(EŽŪOGF) Orientavimo skyriaus. Iš šio skyriaus kaimo plėtros priemonėms 2004-2006 metais numatyta skirti 423,678 mln. Lt, o bendrojo finansavimo iš Lietuvos biudžeto – 179,016 mln. Lt.
Taip pat numatytos 3 žuvininkystės priemonės, kurios bus remiamos iš ES struktūrinio fondo – Žuvininkystės orientavimo finansinio instrumento – lėšų. Iš šio fondo žuvininkystės priemonėms 2004-2006 metais BPD numatyta skirti 41837 tūkst. Lt., o Lietuvos bendrojo finansavimo iš Lietuvos biudžeto –17509 tūkst. Lt.
Už BPD Kaimo plėtros ir žuvininkystės prioriteto žuvininkystės priemonių įgyvendinimą ir priežiūrą, priskirtų ES struktūrinių fondų ir bendrojo finansavimo lėšų planavimą atsakinga Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija
Už BPD Kaimo plėtros ir žuvininkystės prioriteto priemonių projektų administravimą ir įgyvendinimo priežiūrą atsakinga Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos.
BPD strategija ir tikslai:
a) ES struktūrinių fondų pagalba Lietuvai teikiama vadovaujantis BPD nuostatomis. Pagrindinis 2004-2006 m. plėtros plano tikslas yra: sustiprinti nacionalinio ūkio ilgalaikio konkurencingumo plėtotės prielaidas, paspartinti perėjimą prie žinių ekonomikos, kuriai būdingas didėjantis bendras vidaus produktas ir aukštas gyventojų užimtumo rodiklis, stiprinti žinių ekonomikos plėtrą, kuri lemia aukštesnį gyvenimo lygį bei didina visų Lietuvos gyventojų gerovę.
b) BPD keliami šie tikslai, bendri visoms BPD priemonėms:
1. plėtoti ir modernizuoti šalies infrastruktūrą skatinant ekonominį augimą bei sudaryti geresnes sąlygas laisvam žmonių, prekių bei paslaugų judėjimui;
užtikrinti visuotinius darnios plėtros principus;
2. gerinti darbo jėgos gebėjimus prisitaikyti prie rinkos pokyčių. Suteikti žinių ir kvalifikaciją, ypač orientuojantis į bedarbius ir jaunimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis28.14 KB
AutoriusRobertas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai0 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) strukturiniu fondu parama zemes ukiui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą