Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Gėlininkystė

Gėlininkystė

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Gėlių apsauga šiltnamiuose. Kodėl gėlės šiltnamiuose blogai auga. Racionalus šiltnamių panaudojimas. Kambarinių gėlių dauginimas. Achimenė – Achimenes. Gvazdikas- Dianthus. Gvazdikinių- Caryophylaceae. Aukštosios begonijos- Begonia elator. Begoninių- Begoniaceae. Abisininė kalija- Calla aetiopica. Ajerinų- Araceae. Cinerarija- Cineraria hybrida. Astrinių- Asteraceae. Gerberos- Gerbera. Astriniai- Asteraceae. Orchidėja. Orgidinių- Orchidaceae. Hibridinių cimbidžių auginimas. Hibridinių falenopsių auginimas. Rožės-Rosa. Erškietiniai- Rosaceae. Tulpių pražydinimas. Narcizų pražydinimas. Persikiniai ciklamenai (Cyclamenum persicum Mill.)- raktažolinių (Primulaceae). Raktažolės (Primula), Raktažolinių (Primulaceae). Ciklamenų auginimas ir priežiūra šiltnamiuose. Kambarinės gėlės. Durpės. Velėninė žemė. Kompostinė žemė. Lapinė žemė. Žemė iš šiltnamių. Šiaudai. Medžių žievės. Kambarinių augalų teikiama nauda.

Ištrauka

Gėlių apsauga šiltnamiuose
Darbai iki augalų sodinimo. Pasibaigus priešsėlio vegetacijai, prieš išraunant, augalai nupurškiami 0,6% kuprozano, 0,3% rogoro, ir 0.2% karatano tirpalų mišiniu. Būtina gerai nuvalyti užterštus stiklus. Viršutinė 5-6cm žemės sluoksnį reikia nuimti ir pašalinti.
Žemės kaitinimas garais. Žemė dezinfekuojama formaliniu arba kitomis cheminėmis medžiagomis. Geriausia dezinfekuoti karštais vandens garais.
Darbai per augalų vegetaciją. Labai svarbu šiltnamiuose augantiems augalams sudaryti reikalingas optimalias T, drėgmės, žemės tręšimo bei rūgštingumo sąlygas. Šiltnamiuose būtina sudaryti tinkamą mikroklimatą. Gėles reikia laistyti pašildytu vandeniu- žiemą iš ryto, vasarą po pietų, stengiantis neužpilti ant augalų. Žiemą laistoma retai. Šiltnamiai nuolat vėdinami. Gėlių nereikia pertręšti azoto trąšomis. Sausus ir pageltusius lapus reikia nurinkti ir pašalinti.
Kodėl gėlės šiltnamiuose blogai auga
Blogai įrengti šiltnamiai. 1. Neįrengtas drėgmės reguliavimas. 2. Neįrengtas šiltnamio pritemdymas. 3. Nešildomas substratas. 4. Neįrengtas vandens šildymas. 5. Netinkama šiltnamio T.
Netinkamas substratas. Jis turi būti neužterštas, iškaitintas vandens garais.
Netinkamai vartojami chemikalai. Netinkamai tręšiama. Blogi sodmenys.
Racionalus šiltnamių panaudojimas
Šiltnaminės energijos taupymo sumetimais gėlininkystės ūkyje verta turėti trejopus šiltnamius: 1.Šildomus ištisus metus; 2. Likinai šildomus anksti pavasarį ir rudenį iki šalnų; 3.Nešildomus. taip pat prie šiltnamio reikia išskirti plotą kompostynui.
Geriausia kai 1 šiltnamyje auginama tik 1 kultūra, tačiau grupuojant kelias kultūras reikia atsižvelgti iki kiekvienos gėlių rūšies poreikį mikroklimatui, jų poilsio laiką, vegetacijos ilgį. Todėl 1 šiltnamyje galima auginti: 1. anturius, gerberas ir meilinius; 2.cinerarijas, kalceoliarijas, tauriąsias ir švelniąsias raktažoles; 3. anturius ir strelicijas.
Tenka auginti ir tarpines kultūras, turinčias trumpą vegetacijos periodą, kurios šiltnamius užima tiktai 4-10sav. Pvz. begonijos, chrizantemos, frezijos.


Kambarinių gėlių dauginimas
Augalai dauginami nelytiniu (vegetatyviniu) būdu- iš požeminių ir antžeminių augalo dalių, ir lytinių (generatyviniu)- sėklomis ar sporomis (paparčiai).
Dauginimas Sėklomis. Sėjai naudojame plokščią indą ir sėjimo vonelę. Žemėje turėtų būti negausu maistingųjų medžiagų, kuo sterilesnė. Kad substratas būtų pralaidesnis, reikia įmaišyti kalkingo smėlio. Stambios sėklos išsėjamos po 1, o smulkios plona srovele suberiamos į griovelį. Labas smulkias pravartu sumaišyti su smulkiu smėliu. Daigai, kuriems reikia tamsos, kol prasikals, uždengiami dar ir popieriumi. Sėklos sudygsta esant apie 180C T.
Šakniniai auginiai. Iš tikrųjų tai šoniniai auginiai, kuriuos atskyrus nuo motininio kamieno iš karto galima sodinti į atskirą indą (kaktusai).
Šoniniai auginiai ir ataugos. Kai kurie kambario augalai užaugina dukterinius augalus, kurie pamerkti į vandenį arba pasodinti į dirvą labai greitai išleidžia šaknis.
Purpurinės ataugos. Išilgai motininio lapo krašteliu užauga daugybė mažų purpurinių ataugėlių, kurios ilgainiui tampa atskirais augalėliais su šaknimis tereikia joms pakliūti į žemę.
Svogūnėlių ir šakniagumbių ataugos. Ant augalų šakniagumbių užauga dar keli gumbeliai; pasibaigus ramybės laikotarpiui, juos galima atskirti ir pasodinti atskirai.
Auginiai. Viršūnių auginiai- tai šaknų viršūnėlės, o kamieno- stiebo gabalėliai. Geriausiai dauginti auginais- pavasaris, tačiau tai galima daryti beveik ištisus metus.
Lapų auginiai. Taip dauginamos begonijos, streptokarpas, sensevjeras.
Atlanka. Ūglis, ant kurio yra bent 1 bamblys, atlenkiamas į kitą vazoną su dirvožemių ir prie jo prikabinamas. Kai iš bamblio išauga šaknis, atlanką galima atskirti nuo motininio augalo.
Dauginimas ūglį apvyniojant samanomis. Augalo kamienai įpjaunamas po bambliu, o pjūvio vietai neleidžiama užgyti (reikia užkišti degtuką ir pan.). Ji aprišama drėgnomis durpių samanomis, į kurias augalas per 2-3 sav., išleidžia šaknis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio konspektas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKonspektai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis32.81 KB
AutoriusMarina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gelininkyste [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą