Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Agroserviso kooperatyvas – technologijų pažangos siekimo būdas

Agroserviso kooperatyvas – technologijų pažangos siekimo būdas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Kooperatyvo apibūdinimas. Kooperatyvo principai. Žemės ūkio kooperatyvų steigimo ypatumai Lietuvoje. Technikos paslaugų kooperatyvo veikla. Agroserviso kooperatyvo paskirtis. Agroserviso kooperatyvas – technologijų pažangos siekimo būdas. Išvados.

Ištrauka

Nuo seno gamintojai kooperuoja savo pastangas, jungdamiesi į įvairias organizacijas, kurių tikslas – spręsti netiesiogiai su gamyba susijusias problemas.
Kooperatyvų atsiradimas sėjamas su 1844 m. Anglijoje įkurta vartotojų parduotuve, kitaip sakant, vartotojų kooperatyvu. Kas yra vartotojų kooperatyvas? Mažmeninė prekių kaina parduotuvėje ne visada tenkina vartotoją – žmogus nori nusipirkti prekių pigiau. Tai galima padaryti įsigyjant prekes didmenine kaina tiesiai iš fabriko, tačiau reikia pirkti didelius kiekius. Suprantama, kad vienam žmogui tiek prekių nereikia arba neužtenka pinigų. 1844 m. Anglijos parduotuvės vartotojai sukooperavo lėšas ir įsteigė parduotuvę, kuri pirko prekes iš fabriko ir pardavinėjo jas savo nariams.
Panašiai organizuoti prekybą buvo bandoma ir anksčiau, bet nesėkmingai – parduotuvės bankrutuodavo. Tai atsitiko todėl, kad parduotuvės didmenine kaina gautas prekes parduodavo savikaina, t.y. prie didmeninės kainos pridėdavo tik tiekimo ir pardavimo išlaidas.
Atrodo labai viliojančiai – prekės labai pigios! Bet tai labai apgaulinga. Pagrindinė nesėkmių priežastis buvo ta, kad kooperatyvas negalėjo padidinti savo kapitalo. Tai reškia, kad tokia firma negalėjo būti ekonomiškai stipri. Ji negalėjo vystytis, plėsti veiklos, gerinti paslaugų kokybę ir galu gale pralaimėdavo konkurencinėje kovoje.
Svarbiausias kooperatyvo principas skelbia: prekės turi būti parduodamos rinkos kainomis. Jei gamybos priemonės ir kitos prekės pardavinėjamos mažmeninėmis kainomis, tai dalis pelno metų gale grąžinama kooperatyvo nariams. Nemaža pelno dalis turi likti paties kooperatyvo ekonominiam stiprinimui, prekių asortimento didinimui, nes kooperatyvo nauda – jo narių nauda. Kiekvienas narys suinteresuotas pirkti prekes būtent kooperatyve ir kuo daugiau prekių jis įsigis, tuo daugiau pelno gaus metų gale.

Kooperatyvas nėra tik kooperacija (bendradarbiavimas). Kooperacijos (kapitalo sukaupimo) pagrindu kuriasi ir kitokios įmonės: akcinės bendrovės, įvairios bendrovės ir t.t. Visų pirma reikia pažymėti, kad kooperatyvas yra įmonė, turinti juridinio asmens statusą. Bet kooperatyvas – tai ypatingas įmonės tipas, kai įsteigto ūkinio subjekto nuosavybė yra tik tų žmonių, kurių ūkinė-gamybinė veikla (arba jos dalis) sukuria kooperatyvo pelną. Pvz., joks asmuo (fizinis ar juridinis) negali būti pieno kooperatyvo nariu, jei jis nepristato pieno į kooperatinę įmonę.
Kooperatyvas suteikia patarnavimus ir uždirba naudą savo nariams visai kitaip nei akcinės bendrovės. Svarbiausias ir pagrindinis kooperatyvų tikslas – ne siekti pelno, o padėti nariams vystyti savo individualią veiklą, taupyti, išvengti įvairių permokėjimų. Kaip rašė P. Šalčius "svarbiausias kooperatyvo bruožas – pastangų ir išteklių suteikimas, pagrįstas sutartimi, nuostatais, įstatymais, garantuojančiais ilgai trunkantį jos dalyvių dalyvavimą".
Visų kitų tipų organizacijų tikslas – savininkų ir investicinio kapitalo didinimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis18.28 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Agroserviso kooperatyvas technologiju pazangos siekimo budas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą