Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Kombinuotų dirvos dirbimo mašinų konstrukcijų ir naudojimo analizė

Kombinuotų dirvos dirbimo mašinų konstrukcijų ir naudojimo analizė

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Mašinų techninė charakteristika. Mašinų sudėtis ir darbinių dalių konstrukcijų analizė. Pagrindinių reguliavimų analizė. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinė technika tausojančiai ūkininkaujant turi padėti įgyvendinti norimą žemdirbystės strategiją, o ne tarnauti kaip klaidų ištaisymo įrankis. Štai vienas pavyzdys: anksčiau tinkamą dirvos struktūrą sėjamiems augalams pasiekdavome naudodami atitinkamą sėjomainą, o dabar giliai išpurendami dirvą. Technikos panaudojimas turėtų būti gerai apgalvotas, ekonomiškai naudingas ir įdomus augalininkystės požiūriu. Į ką atkreipti dėmesį? Visus žemdirbius turėtų sudominti įvairios traukos galios reikšmės, esant skirtingam darbiniam gyliui. Kiekvienas žemdirbys turėtų nuspręsti pats, kokiu gyliu ir greičiu jis nori naudoti savo padargą. Pastaruoju metu ypač susirūpinta neigiama sudėtingos technikos įtaka dirvoms, ieškoma įvairių šios problemos sprendimų. Vis labiau propaguojama arimą keisti paviršiniu tausojamuoju dirvų dirbimu. Tačiau šios technologijos turi ir trūkumų: dirvos vis tiek slegiamos, nors ir mažiau, daugėja dirvos kenkėjų. Daugiausia visų gaminamų žemės ūkio mašinų ir padargų skirta agreguoti su 14 kN klasės traktoriais. Žemdirbiai gali įsigyti mašinų visiems žemės ūkio darbams mechanizuoti. Tačiau dėl mažo traktorių galingumo dauguma jų gali atlikti tik vieną operaciją. Taigi sunku sudaryti kombinuotus agregatus, todėl per tą patį lauką traktoriai turi važiuoti daug kartų. Visa tai turi įtakos produkcijos savikainai ir konkurencingumui.

Naujas firmos "Kverneland" kombinuotas dirvos dirbimo padargas KTS yra skirtas sekliam ražienų įdirbimui ir dirvos ruošimui sėjai. Jis dirvą lygina ir trupina panašiai kaip ir vertikalių rotorių kultivatorius, bet dirba žymiai didesniu greičiu ir geriau suslegia sėklos guolį. Padargo konstrukcija modulinė. Gali būti iki penkių darbo zonų su skirtingomis darbinėmis dalimis. Padargo užgriebio plotis gali būti 5 arba 6 m. Jis tinka vidutinėms ir sunkioms dirvoms įdirbti.
Sekliam ražienų įdirbimui montuojamos trys purenančiųjų noragėlių eilės, o prieš juos keturi atraminiai ratai darbiniam gyliui reguliuoti. Ražieną sekliai supurena "S" pavidalo spyruokliniai noragėliai su 250 mm pločio strėliniais antgaliais. Prie vibruojančių noragėlių neprilimpa žemės. Dvi eilės žvaigždinių volų intensyviai trupina dirvą ir geria ją suslegia. Virbaliniai volai gerai suslegia sėklos guolį ir sudaro optimalias sąlygas ant dirvos paviršiaus iškritusiems grūdams sudygti.
Padargą KTS greitai galima pertvarkyti ruošti dirvas sėjai. Vietoj atraminių ratų montuojami virbaliniai volai, o pageidaujant ir dirvos lygintuvas. Tuomet padargą sudaro penkios skirtingų darbinių dalių eilės. Užpakalyje yra ir trijų taškų sėjamosios pakabinimo įtaisas.
Kombinuotų dirvos dirbimo padargų darbo rodikliai dirbant giliai ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-26
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis21.81 KB
Autoriusliudax
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdėst. V.Tamašauskas
Švietimo institucijaŠakių r. Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kombinuotu dirvos dirbimo masinu konstrukciju ir naudojimo analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Šakių r. Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija / 3 Klasė/kursas
  • dėst. V.Tamašauskas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą