Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Žemės ūkio verslo organizacijų struktūra ir jos tobulinimas

Žemės ūkio verslo organizacijų struktūra ir jos tobulinimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Lentelių, grafikų sąrašas. Įvadas. Žemės ūkio vieta šalies ekonomikoje. Žemės ūkis ir jo ypatumai. Žemės ūkio sistema ir ekonominiai santykiai. Žemės ūkio verslo organizacijų reikšmė ir paskirtis. Žemės ūkio verslo organizacijų struktūra. Žemės ūkio verslo organizacijų ištekliai. Žemės fondo reikšmė žemės ūkio verslo organizacijose. Žemės ūkio verslo organizacijų struktūra. Žemės ūkio verslo organizacijų struktūros ypatumai. Žemės ūkio verslo organizacijų struktūros tikslai ir funkcijos. Žemės ūkio verslo organizacijų struktūros tobulinimasis ir jo etapai. Išvados.

Ištrauka

Šio kursinio darbo tema – Žemės ūkio verslo organizacijų struktūra ir jos tobulinimas.
Darbo metodai. Darbui buvo naudojami šie šaltiniai: publikacijos spaudoje, knygos, įvairūs moksliniai straipsniai, suteikta Žemės ūkio ministerijos medžiaga, Statistikos departamento duomenys.
Kursinio darbo tikslas – apžvelgti žemės ūkio verslo organizacijų struktūrą, jos raidą bei tobulinimosi etapus.
Kursinio darbo uždaviniai. Nustatytam tikslui pasiekti išskiriu tokius darbo uždavinius:
• Ištirti žemės ūkį, kaip valstybės ekonominį aspektą;
• Aptarti žemės ūkio organizacijas bei jų raidą;
• Išanalizuoti žemės ūkio organizacijų struktūrą bei jos tobulinimosi etapus;

Temos aktualumas. Norint išvengti nepagrįstų diskusijų Lietuvos integracijos klausimais, būtina plačiau susipažinti su Europos Sąjungos žemės ūkyje vykstančiais procesais, pirmiausia bendrąja žemės ūkio politika, jos raida bei 1992 metų reforma. Po trumpos istorinės raidos apžvalgos aprašomos Bendrosios žemės ūkio politikos priemonės, susijusios su rinkos organizavimu, kainų reguliavimu, maisto pramonės politika, struktūriniais pokyčiais ir prekyba žemės ūkio produktais. Keletą dešimtmečių abiejose Atlanto pusėse žemės ūkio politika, atrodė, buvo naudinga tik tuo, kad padėjo įveikti ekonominę krizę. Gamybai augant greičiau negu vietinei paklausai, politikos kūrėjai stengėsi įveikti rinkos nestabilumus. Rėmimo išlaidos augo, prekybos konfliktai aštrėjo. Nepaisant paramos, ūkių pajamos toliau buvo kritiškoje padėtyje: ūkių skaičius mažėjo, netgi daugelyje Vakarų Europos šalių struktūros liko nepatenkinamos. Nuo 1992 metų Europos Sąjungoje buvo imtasi svarbių žemės ūkio politikos veiksmų (vadinamosios "MarcSharry reformos"). Pagal 1993 m. Urugvajaus raundo daugiašalę sutartį, visos sutarties šalys buvo įpareigotos mažinti paramą šalies viduje, vis labiau liberalizuoti importą ir riboti eksporto subsidijavimą. Taip pat į Urugvajaus sutartį buvo įtraukta Sanitarinių ir fitosanitarinių priemonių sutartis. Ja siekiama sukurti daugiašalę taisyklių ir metodų struktūrą, skirtą valdyti sanitarijos ir fitosanitarijos priemonių sukūrimą, priėmimą ir įgyvendinimą. Didėjantis žemės ūkio produktų perteklius, eksporto kompensacijų didinimas (dėl susidariusio kainų skirtumo ES vidaus ir pasaulinėje rinkoje), infliacijos kontrolė, užsienio valiutos vertės stabilizavimas, užsienio prekybos liberalizavimas, palankaus ekonominio ir politinio klimato atkūrimas – visa tai sąlygoja reformas žemės ūkio sektoriuje. Tačiau BŽŪP įgyvendinimas buvo įmanomas tik bendros rinkos sąlygomis, sujungiant Europos Sąjungos valstybių – narių rinkas. Vieningų taisyklių ir teisinių aktų, reguliuojančių konkurenciją ir Europos Sąjungos viduje prekybos barjerų panaikinimas, sudarė lygias sąlygas gamybai ir konkurencijai visose Europos Sąjungos šalyse. Svarbiausiems pasėliams vietoje ankstesnių kainų rėmimo priemonių buvo suteiktos tiesioginės išmokos gamintojams. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis48.39 KB
AutoriusPaule
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zemes ukio verslo organizaciju struktura ir jos tobulinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą