Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Įvežamų į Lietuvos Respubliką gyvūnų veterinarinio tikrinimo tvarka

Įvežamų į Lietuvos Respubliką gyvūnų veterinarinio tikrinimo tvarka

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Įvežamų į Lietuvos Respubliką gyvūnų veterinarinio tikrinimo tvarka (Bendros nuostatos). Veterinarinio tikrinimo pagrindiniai principai. Tikrinimų organizavimas. Gabenimas tranzitu. Priemonės taikomos pažeidus gyvūnų vežimo tvarką. Taikomos priemonės. Reikalavimai pasienio veterinarijos postams. Dėl sportinių žirgų prekybos ir dalyvavimo varžybose sąlygų patvirtinimo. Įvežamų į Lietuvos Respubliką neporakanopių gyvulių sveikatos nuostatai. Įvežamų iš kitų šalių neporakanopių veterinarijos sertifikato struktūra. Importuojamų į Lietuvos Respubliką veislinių galvijų veterinariniai reikalavimai. Išvados.

Ištrauka

Mano šio savarankiško darbo tikslas yra:

Supažindinti su importuojamų gyvulių į Lietuvos Respubliką veterinarinio tikrinimo tvarka;
Paaiškinti šioje tvarkoje minimas sąvokas;
Supažindinti su importuojamų gyvulių tikrinimo organizavimu;
Nurodyti pagrindinius nuostatus gabenant gyvulius tranzitu;
Nurodyti reikalavimus, taikomus pasienio veterinarijos postams;
Supažindinti su importuojamų į Lietuvos Respubliką veislinių galvijų veterinarijos reikalavimais;


Ši tvarka yra parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos veterinarijos įstatymu (Žin.,1992, Nr.2-15), atsižvelgiant į ES direktyvų 90/425/EEC,91/496/EEC,72/462/EEC ir Europos Komisijos sprendimo 84/390/EEC reikalavimus.

Bendros nuostatos
1. Šia tvarka siekiama:
užtikrinti, kad gyvūnai, įvežami iš užsienio valstybių į Lietuvą, būtų tikrinami ir taip būtų užkirstas kelias užkrečiamoms gyvūnų ir žmonių ligoms plisti bei garantuotas rinkos stabilumas.
1.2. nustatyti bendruosius principus ir taisykles, pagal kuriuos būtų tikrinami įvežami gyvūnai. Ši tikrinimų tvarka skirta gyvuliams – arkliams, galvijams, avims, ožkoms, kiaulėms, naminiams paukščiams, naminiams triušiams ir kitiems gyvuliams.
2. Ši tvarka netaikoma naminiams gyvūnams (išskyrus arklių – equide būrio gyvulius), kurie įvežami nekomerciniais tikslais.
3. Šioje tvarkoje vartojamos sąvokos:
Veterinarinis tikrinimas – dokumentų, atitikties ir fizinis tikrinimas, kuris taikomas arkliams, galvijams, kiaulėms, avims, ožkoms, triušiams, naminiams paukščiams ir kitiems gyvūnams, vežamiems per pasienio veterinarijos postą;
Dokumentų tikrinimas – Pasienio veterinarijos tarnybos specialistų pasienio veterinarijos poste atliekamas veterinarijos sertifikatų ir kitų lydinčiųjų dokumentų tikrinimas;
Atitikties tikrinimas – Pasienio veterinarijos tarnybos specialistų pasienio veterinarijos poste atliekamas tikrinimas, kai vizualiai nustatoma, ar gyvūnai atitinka dokumentuose arba sertifikatuose nurodytus gyvūnus, ar jie suženklinti ir ar ženklai sutampa su nurodytais dokumentuose; ar specifiniai gyvūnų požymiai bei išvaizda atitinka tą, kuri nurodyta dokumentuose; ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-09
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis18.76 KB
Autoriusausra
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasAgrotechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ivezamu i Lietuvos Respublika gyvunu veterinarinio tikrinimo tvarka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą