Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Miesto želdynų urbanistinė reikšmė ir jų svarbiausios funkcijos

Miesto želdynų urbanistinė reikšmė ir jų svarbiausios funkcijos

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Želdynų ir želdinių samprata. Želdinių funkcijos. Urboekologinė želdinių funkcija. Želdinių poveikis aplinkai. Poveikis oro sudėties reguliavimui. Poveikis mikroklimatui. Želdinio kaip filtro funkcija. Techninė – apsauginė želdinių funkcija. Želdinių poveikis aplinkai. Poveikis akustiniam triukšmui. Poveikis dirvai. Informacinė želdinių reikšmė. Užtvarinė želdinių reikšmė. Architektūrinė – socialinė želdinių funkcija. Išvados.

Ištrauka

Medžių ir krūmų želdiniai būdingi mūsų miškingos šalies kraštovaizdžiui. Ištisais medynais, didesnėmis ar mažesnėmis grupėmis susitelkę lapuočiai ir spygliuočiai medžiai nuo seno puošia mūsų miestus, kaimo gyvenvietes ir pavienes sodybas. Senų želdinių apsuptyje pastatai ir statiniai atrodo lyg natūraliai įaugę į kraštovaizdi. Tuo metu plynoje vietoje įsikūrusios naujos gyvenvietės ar gyvenamieji rajonai atrodo nykiai ir skurdžiai.
Želdynai kartu su statiniais formuoja miesto erdvės struktūrą, praturtina pastatų ir kompleksų architektūrinę kompoziciją, kuria miesto atviras žaliąsias erdves (parkus, skverus, rekreacines zonas ir pan.), formuoja miesto įivaizdi ir jo estetiką, užtikrina jame ekologinį stabilumą ir sudaro gyventojams geras sąlygas gyventi, dirbti, mokytis ir ilsėtis. Tam tikslui miestuose kuriama vientisa želdynų sistema. Naudojami esami gamtiniai ištekliai - želdiniai, miškai, upės ir upelių slėniai, šlaitai, pakrantės ir kitos vertingos gamtos teritorijos; išlaikomi užstatytų ir atvirų (žaliųjų), gyventojų poilsiui ir sveikatai skirtų teritorijų optimalus ploto santykiai, taip pat ekologiniai, funkciniai ir estetiniai ryšiai; išsaugomi esami vertingi želdiniai, saugomos gamtinės teritorijos įtraukiamos į miesto želdynų sistemą.

• Želdiniais vadiname medžius, krūmus, vijoklius, gėles ir vejos augalus.
• Želdynais vadiname suplanuotas, irengtas ir naudojimui parengtas želdinių teritorijas: parkus, skverus, kapines, rekreacinius miškus ir pan.


Reiktų paminėti, kad mūsų krašto miestuose pritaikytų gyventojams, gerai sutvarkytų želdynu yra mažai. Pavyzdžiui, Vilniuje vienam gyventojui įrengtų bendrojo naudojimo želdynų tenka tik apie 8 kv.m, o turėtų būti 20 - 30 kv.m. Taigi želdynų plėtros problemos šalies miestams yra labai svarbios. Mokslo tyrimų rezultatai byloja, kad želdynai ne tik formuoja estetišką miesto aplinką, bet ir gerina jo oro sudetį, teigiamai veikia mikroklimatą, mažina oro užterštumą, slopina triukšmą, apsaugo teritorijas nuo erozijos ir pan. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis253.1 KB
Autoriusmoksliuke
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/Dėstytojasdėst. L. Januškevičius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasStatybos ir architektūros fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Miesto zeldynu urbanistine reiksme ir ju svarbiausios funkcijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • dėst. L. Januškevičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą