Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Kauno apskrities Prienų rajono Važatkiemio kaimo ūkininko žemės sklypo rekonstrukcijos projektas

Kauno apskrities Prienų rajono Važatkiemio kaimo ūkininko žemės sklypo rekonstrukcijos projektas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344
Aprašymas

Informacijos šaltinių apžvalga. Svarbiausių sąvokų paaiškinimų žodynėlis. Įvadas. Rezultatai ir jų aptarimas. Prienų rajono gamtinės ir geografinės sąlygos. Žemės reformos teisinis pagrindas. Žemės reformos eiga Prienų rajone. Lietuvos Respublikos žemės fondas. Ūkininko ūkio rekonstrukcijos projektas. Kaimo turizmo paslaugos teikimo reikalavimai. Bendrosios nuostatos. Reikalavimai patalpoms ir aplinkai. Svečių kambariai. Maitinimo patalpa. Virtuvė. Dušo (vonios) patalpa ir tualetas. Aktyvaus poilsio sąlygos. Baigiamosios nuostatos. Kaimo turizmo teisiniai pagrindai. Teisė teikti kaimo turizmo paslaugas. Kaimo turizmo paslaugų sutartys. Kontrolė, atsakomybė ir ginčų sprendimas. Ūkininko ūkio pertvarkymas į kaimo turizmo centrą. Apsaugos juostų formavimas ir išdėstymas. Ūkinės veiklos apribojimai ir gamtos auginiai sprendimai. Ryšių linijų apsaugos zonos. Kelių apsaugos zonos. Elektros linijų apsaugos zonos. Žemės sklypai, kuriuose įrengtos valstybei priklausančios melioracijos sistemos bei įrenginiai. Ekonominis rekonstrukcijos projekto vertinimas. Išvados.

Ištrauka

Žemė – tai visuotinė vertybė, tautos nacionalinis turtas. Kartu su saule, oru ir vandeniu ji sudaro gyvosios gamtos egzistavimo pagrindą. Žmogui žemė yra gyvenamoji vieta, pagrindinė gamybos priemonė žemės ir miškų ūkio produkcijai išauginti, žaliavų šaltinis pramonei, teritorija ūkinei veiklai. Šios veiklos rezultatas – žemės ūkio naudmenos, statiniais, įrenginiais ir sodiniais užimta žemė. [9]
Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę pradėta vykdyti žemės reforma. Ji prasidėjo nuo 1991 m. priėmus įstatymą "Dėl piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atstatymo tvarkos ir sąlygų" bei žemės reformos įstatymo. Šie įstatymai bei jų poįstatiminiai aktai reglamentavo žemės grąžinimą bei naudojimą žemės reformos eigą.
Šio darbo tikslas yra atlikti ūkininko ūkio žemės sklypo rekonstrukcijos projektą.
Duomenys:
1. Kauno apskrities Prienų rajono Strielčių kadastro vietovės žemės reformos žemėtvarkos projektas.
2. Ūkininko ūkio nuosavybės teisės atkūrimo byla.
3. Tvarkomos teritorijos detalūs situacijos matavimai.
Darbo tikslui pasiekti yra iškelti šie uždaviniai:
1. Atlikti ūkininko ūkio žemės ir klimatinių sąlygų vertinimą.
2. Parengti ūkio rekonstrukcijos projektą.
3. Įvertinti projektą ekologiniu ir gamtosauginiu požiūriu.
4. Projektą įvertinti ekonominiu požiūriu.


Prienų rajonas yra Lietuvos Respublikos pietuose. Rajono teritorija šiaurėje ribojasi su Kauno ir Kaišiadorių rajonais, rytuose - su Trakų, Birštono savivaldybėmis, pietuose - su Alytaus rajonu, iš vakarų pusės - su Marijampolės savivaldybe. Teritorijos plotas - 1031 kv.km, gyventojų - 35500.
Rajono centras - Prienų miestas (12 000 gyventoju). Taip pat rajone yra Jiezno miestas, Balbieriškio, Pakuonio, Stakliškių ir Veiverių miesteliai, apie 400 kaimu. Teritorija suskirstyta į 10 seniūnijų, ją kerta valstybinės reikšmės autokeliai (Kaunas - Marijampolė, Kaunas - Alytus, Vilnius - Marijampolė) bei magistralė Via-Baltica.
Rajono kraštovaizdį puošia didžiausia Lietuvos upė Nemunas su šiais intakais: Jiesia, Peršeke, Verkne. Taip pat yra 32 ežerai (Guosto, Jiezno, Prienlaukio ir kt.), 5 tvenkiniai. Rajone įkurtas Nemuno kilpų regioninis parkas.
Prienų miestas įsikūręs abipus Nemuno, 30 km nuo Kauno ir 100 km nuo Vilniaus.
Didesnė rajono dalis yra Nemuno vidurupio plynaukštėje. Šiaurės vakarų kampą kerta Veiverių moreninis kalvagūbris (iki 98 m aukščio), pietuose įsiterpia Šilavoto kalvagūbris (iki 148 m), rytuose – Dzūkų aukštuma (iki 257 m, Gedanonių k., Prienų, Kaišiadorių ir Trakų sandūroje). Žemiausias rajono taškas (35 m) yra Nemuno vandens lygis Prienų rajono šiauriniame pakraštyje.
Sausio vidutinė temperatūra – 5,0, liepos +17,5°C. Šalnos prasideda vidutiniškai lapkričio 28 dieną, baigiasi gegužės 18 dieną (133 dienos be šalnų). Kritulių per metus iškrenta 644 – 702 mm. Pastovi sniego danga susidaro vidutiniškai gruodžio 28 dieną, ištirpsta kovo 11 dieną.
Dirvožemiai daugiausiai smėlio, priemolio, velėniniai jauriniai (glėjiški arba silpnai sujaurėję), velėniniai sujaurėję. Taip pat yra jaurinių šilaininių, velėninių karbonatinių, pelkinių, aliuvinių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio diplominis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasDiplominiai darbai
Apimtis42 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis107.16 KB
Autoriustadas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasAurelijus Živatkauskas
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasKraštotvarkos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kauno apskrities Prienu rajono Vazatkiemio kaimo ukininko [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 42 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 4 Klasė/kursas
  • Aurelijus Živatkauskas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą