Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Kombinuoto siloso gamyba

Kombinuoto siloso gamyba

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Uždavinio sąlyga. Įvadas. Kombinuoto siloso reikšmė. Kombinuoto siloso sudėtis. Bulvės. Morkos. Cukriniai runkeliai. Kombinuoto siloso gamybos technologijos. Kombinuotojo siloso kokybės vertinimas. Kombinuotojo siloso apskaita. Sprendimas.

Ištrauka

Paskaičiuoti 112 kiaulių prieaugliui reikiamą kombinuotojo siloso kiekį bei kultūrų plotus šio pašaro gamybai per 178 dienų laikotarpį, jei 1 kiaulės prieaugliui per parą skiriama po 2,5 kg šio pašaro. Kombinuotasis silosas numatomas pagaminti iš bulvių – 50%, morkų – 26%, cukrinių runkelių – 24%. Derlingumai pašarinių morkų – 320 cnt./ha, cukrinių runkelių – 250cnt./ha, bulvių – 160 cnt./ha. Draudimo fondas 12%.

Siloso gamyba yra vienas iš pašarinių augalų konservavimo būdų. Praktikoje be šio gaminimo būdo yra naudojamas dirbtinis džiovinimas, arba dehidracija. Tačiau pastarasis yra per brangus pašarų gamybos būdas, nes sunaudojama daug elektros energijos. Be to, džiovinimas, skirtingai nei anksčiau, Europos Sąjungoje nėra subsidijuojamas.
Vis dėl to daugelį metų džiovinimas buvo pagrindinis pašarų gamybos būdas. Tačiau manoma, kad po lygiagrečiai buvo gaminamas ir silosas. Prancūzijoje siloso gaminimas paplito praeitame amžiuje, o žolę Vakarų Europoje pradėta konservuoti maždaug prieš šimtą metų.(3)
Kas geriau - šienas ar silosas? Praeityje tik stambiose ūkiuose buvo ruošiamas silosas, privatūs gyvulių augintojai šienavo. Ūkininkas, rimčiau užsiimantis galvijininkystė ir siekiantis pelno, be siloso ir kombinuoto siloso neišsivers.
Siloso, kombinuoto siloso, kaip ir kitų pašarų gamybai, išleidžiama nemažai lėšų (tai žolynų priežiūra, tręšimas, pjovimas, plovimas, silosavimas, laikymas ir kt), dėl to šio pašaro gamybos technologijų žinojimas užtikrins gerą jo kokybę ir efektyvų pinigų panaudojimą. Be abejo, būtina gera žolynų priežiūros, žolių pjovimo, plovimo, ir smulkinimo bei kita technika. (7)
Gamindami silosą mes siekiame gauti geros kokybės, didelės maistinės vertės baltymingą pašarą. Silosas turi būti toks, kad gyvuliai jį noriai ėstų, t. y. jis turi būti švarus ir be jokių pašalinių medžiagų (pavyzdžiui, amoniako ar sviesto rūgšties). Silosą, kuriame yra 35 – 45 proc. sausųjų medžiagų, galvijai paprastai ėda noriau nei silosą, kuriame sausųjų medžiagų mažai. Gaminant tokį silosą bendrus sausųjų medžiagų nuostolius galima sumažinti apie 15 proc., kadangi nenuteka sultys.
Siloso maistinę vertę lemia silosuojamų augalų kokybė, augalų augimo tarpsnis juos pjaunant ir tręšimas. Silosavimas nepagerina augalų kokybės, bet gali ją pabloginti, todėl reikia stengtis, kad kokybės rodikliai būtų kiek galima geresni.
Šis pašaras gali būti gaminamas įvairiais būdais: tranšėjose, kaupuose, ryšuliuose ir kt. Silosas gali būti gaminamas iš nevytintos arba vytintos žolės, ankštinių ir varpinių javų mišinio, kukurūzų, runkelių lapų ir t.t. (3) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis40.68 KB
AutoriusJonas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kombinuoto siloso gamyba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą