Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Specialioji kaimo rėmimo programa: prioritetai ir priemonės

Specialioji kaimo rėmimo programa: prioritetai ir priemonės

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Bendras žemės ūkio situacijos apibūdinimas. Politiniai, ekonominiai, socialiniai ir technologiniai aspektai. Kaimo plėtra Europos sąjungoje ir Lietuvoje. Specialioji kaimo rėmimo programa. Kaimo rėmimo programos priemonių finansavimo vertinimas. Programų išlaidų – kitų subsidijų gamybai – skyrimas paramos gavėjams. Išvados.

Ištrauka

Žemės ūkio veikla buvo, yra ir bus ypatingai reikšminga. Europos Sąjungoje ūkininkavimas nėra vien tik maisto ar pluošto gamyba. Subalansuoto žemės ūkio modeliui įgyvendinti reikia politikos, kuri būtų ekonomiškai ir socialiai subalansuota, tausojanti aplinką, orientuota į rinką ir paprastesnė, nepaisant visų regionų skirtumų.
Jei norime, kad žemės ūkio modelis išliktų ir klestėtų, jis turi būti suderintas su ūkininkais, vartotojais ir mokesčių mokėtojais bei atitikti tarptautines taisykles. Besikeičiančiame pasaulyje išsaugojimas nėra įmanomas be adaptavimo. Status quo tik susilpnintų mūsų gebėjimus išlaikyti modelį, jau nekalbant apie jo sustiprinimą, ir neleistų išsaugoti geras gyvenimo sąlygas mūsų ūkininkams.
Kaimo rėmimo programa skirta įgyvendinti viena iš ministerijos strateginių tikslų – užtikrinti konkurencingo žemės ūkio ir maisto ūkio plėtrą, skatinti įvairinti ekonominę veiklą kaime ir formuoti struktūrinę politiką. Įgyvendinant programą, siekiama užtikrinti tolydžią, subalansuotą žemės ūkio ir kaimo plėtrą su šiuolaikiška gamybine ir socialine infrastruktūra ir sveika aplinka, teikiančia visos šalies gyventojams geros kokybės produktus ir paslaugas, o kaimo gyventojams – palankias verslo, darbo buities ir socialines sąlygas.

Lietuva, tapusi Europos Sąjungos nare (toliau ES), įgyvendina ES bendrąją žemės ūkio politiką (toliau BŽŪP). Pagrindinis tikslas, kurio siekiama šia politika – įgyvendinti subalansuotą žemės ūkio modelį visoje Europos teritorijoje, nepaisant šalių ir regionų skirtingumo. Šis modelis jungia ekonominių ir socialinių tikslų derinimą, ekosistemų valdymą, orientavimąsi į rinką, taip pat jis turi atitikti žemdirbių, vartotojų, mokesčių mokėtojų interesus bei tarptautines taisykles.
Nacionalinės žemės ūkio politikos bendrosios nuostatos:
Žemės ūkio ir kaimo plėtros valstybės politika nustatoma Seimo ir Vyriausybės tvirtinamuose strateginiuose žemės ūkio ir kaimo plėtros dokumentuose.
Nacionalinė žemės ūkio politika turi būti suderinta ir atitikti ES Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) tikslus ir nuostatas.
Žemės ūkio ir kaimo plėtros politiką įgyvendina Vyriausybė, Žemės ūkio ministerija, Vyriausybės įgaliotos kitos institucijos bei savivaldybių institucijos pagal įstatymų ir kitų teisės aktų suteiktą kompetenciją.
Valstybės ir savivaldybių institucijos, įgyvendindamos žemės ūkio ir kaimo plėtros politiką, bendradarbiauja su žemės ūkio ir maisto produktų gamintojų, supirkėjų, perdirbėjų, žemdirbių savivaldos ir kitų visuomeninių organizacijų, mokslo, mokymo ir konsultavimo institucijų atstovais.
Pagrindiniai dokumentai, kuriuose įtvirtintos žemės ūkio politikos nuostatos:
LR žemės ūkio ir kaimo plėtros įstatymas (2002 m. birželio 25 d. Nr. IX-987) nustato bendruosius žemės ūkio ir kaimo plėtros politikos formavimo ir įgyvendinimo principus, įtvirtina nuostatą, kad žemės ūkio ir kaimo plėtra ekonominiu, socialiniu ir etninės kultūros požiūriu yra valstybės prioritetinė sritis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-24
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis20.42 KB
Autoriussaule
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. Aleksandravičius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Specialioji kaimo remimo programa prioritetai ir priemones [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Aleksandravičius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą