Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Žemės ūkis

Žemės ūkis

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Gyvulių eksterjeras ir interjeras ir jų ryšys su produktyvumu. Eksterjeras. Interjeras. Lietuvos Respublikos (LR) pašarų įstatymas. Bendrosios nuostatos. Pašarų gamybos, laikymo, gabenimo, naudojimo, prekybos jais tvarka. Pašarų eksportas ir importas. Pašarų kokybės kontrolės ir administravimo nuostatos. Baigiamosios nuostatos. Jautienos kokybiniai rodikliai. Išvados.

Ištrauka

Gyvulio kūno dalių išorinės formos, jo išvaizda vadinama eksterjeru. Eksterjeras susijęs su su gyvulio biologinėmis ir ūkinėmis savybėmis. Išvaizda atspindi ir fiziologinę organizmo būklę, todėl iš eksterjero, t.y. iš išvaizdos, galima spręsti apie gyvulio produktyvumo ir veislines savybes. Gero eksterjero gyvuliai būna sveikesni ir atsparesni už blogo eksterjero gyvulius. Eksterjerą galima nustatyti pagal gyvulio stambumą ir kūno dalių išsivystymą. Todėl, norint tiksliai nustatyti gyvulio eksterjerą, reikia vertinti atskiras jo kūno dalis. Gyvulio eksterjeras vertimas:
1. Iš akies. Pirmiausia apžiūrimas visas gyvulys, kad būtų galima nustatyti kūno harmoningumą ir produktyvumo kryptį. Įvairaus produktyvumo gyvuliams (pieniniams ar mėsiniams) eksterjeriniai reikalavimai skirtingi. Mėsiniams galvijams būdingas storas, trumpas, platus, raumeningas, pieniniams- sausas, ilgas, plonas kaklas. G a l v a verinama pagal dydį ir veido dalies profilį, pagal kaktos ir veido dalių ilgį ir plotį, kraujagyslių ryškumą,ragų dydį ir formą. Siaura įlenkto profilio arba mopso pavidalo galva rodo gyvulio išsigimimą. Galva gali būti lengva, tipiška veislei, didelė, ilga, trumpa, plati, siaura, grubi, k ak l a s ilgas, trumpas, vidutinis, raumeningas, gilus, seklus, platus, siauras, viršutinė linija tiesi, įlinkusi, kaklo oda labai raukšlėta, plona, elastinga, nelabai raukšlėta, stora, neelastinga, k e t e r a aukšta arba žema, ilga arba trumpa, siaura arba plati, aštri arba dvišaka, k r ū t i n ė gili, negili, plati, siaura, ilga, trumpa, šonkauliai išlinkę į užpakalį arba stačiai leidžiasi žemyn, tarpšonkauliniai tarpai dideli, maži, mentės pastatytos tiesiai arba nuožulniai, prie krūtinės prisitvirtinusios tvirtai arba silpnai, n u g a r a plati, siaura, trumpa, ilga, tiesi, įlinkusi, kuprota, j u o s m u o tiesus, įlinkęs, platus, siauras, ilgas, trumpas, p i l v a s apvalus, patrauktas, nudribęs, u ž p a k a l i s ilgas, trumpas, platus, siauras, nuleistas, pakeltas, smailėjantis, t e š m u o didelis, mažas, ilgas, gilus, vonios ar ožkos formos, liaukingas, raumeningas- daug jungiamojo audinio, pieno venos ryškios, neryškios, s p e n i a i cilindriški, kūgiški, kriaušės formos, ilgi, trumpi, ploni, stori, plačiai išsidėstę, suglausti, k o j o s stiprios, silpnos, ilgos, trumpos, taisyklingai pastatytos, kardo formos, ‘X’ ar ‘O’ formos, klišos, suglaustos, plačiai pastatytos, nagos- tvirtos, susos, suskilusios, purios, o d a stora, plona, kieta, minkšta, elastinga, neelastinga, tanki, puri, raukšlėta, lygi, odos spalva- įvairi, p l a u k a i ilgi, trumpi, ploni, stori, šiurkštūs, švelnūs, lygūs, garbanoti. Patinų labai svarbūs lytiniai organai. Jie turi būti gerai išsivystę, ryškiai pastebimi.
Tos pačios rūšies , bet skirtingos lyties gyvulių eksterjeras esti nevienodas.
2. Eksterjero vertinimas taškais. Taškais vertinamas atrenkamų veislei bonituojamų gyvulių eksterjeras, taip pat parodose, konkursuose. Šiuo būdu galima tiksliai įvertinti atskiras gyvulio kūno dalis. Vertinama nuo 0 iki 5 taškų. Gerai išsivysčiusi ir neturinti jokių trūkumų kūno dalis vertinama 5 taškais, o už įvairius trūkumus taškų skaičius mažinamas. Atskirų kūno dalių reikšmė gyvulio sveikatingumui bei produktyvumui nevienoda. Todėl ir jų įtaka bendram eksterjero vertinimui irgi turi būti skirtinga. Tam tikslui taškai už atskirą kūno dalių įverinimą dauginami iš koeficientų- kuo svarbesnė kūno dalis, tuo didesnis koeficientas. Bendras eksterjero vertinimas taškais gaunamas už atskirų kūno dalių įvertinimą. Aukščiausias eksterjero įvertinimas galvijams ir arkliams yra 10, kiaulėms ir avims- 100 taškų. Eksterjero vertinimo taškais skalė ir koeficientai nurodomi atskiroms gyvulių rūšims leidžiamose bonitavimo instrukcijose. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-31
DalykasŽemės ūkio namų darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasNamų darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis23.72 KB
AutoriusAlma
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gyvuliu_eksterjeras_interjeras [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 12 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą