Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Siloso gamybos technologijos ir mašinos

Siloso gamybos technologijos ir mašinos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Maigytuvinių šienapjovių konstrukcijų apžvalga ir įvertinimas. Žolės vytinimo intensyvinimo būdai. Maigytuvių tipai ir jų taikymo sritys. Maigytuvinių šienapjovių modeliai ir panaudojimo sritys. Maigytuvinės šienapjovės tipo pagrindimas. Šienapjovės konstruktyvinių parametrų nustatymas. Maigytuvo diržinės pavaros skaičiavimas. Šienapjovių technologinių parametrų pagrindimas. Žolės pjovimo aukštis. Žolės pjovimo mašinų našumas. Darbų saugos reikalavimai. Bendrieji reikalavimai žolės dorojimo technikai. Žolės pjovimas. Išvados.

Ištrauka

Statistikos departamento ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės duomenimis šalyje 208322 ūkiai augino 844 tūkstančius galvijų [1]. Vidutiniškai vienam ūkiui teko 4,3 galvijo.
Literatūros duomenys rodo, kad pašarai galvijininkystės produkcijos savikainoje sudaro 47-53 procentus [2,3,4,5,6]. Palankios klimato sąlygos Lietuvoje leidžia pasigaminti žolinių pašarų žiemai, o vasarą gyvuliams pakanka pigių ganyklų ir kitų žolienų žolės. Todėl žolinis – mažai koncentruotas karvių šėrimo tipas ir yra pigiausias mūsų sąlygomis [7].
Tvartiniu laikotarpiu, kuris tęsiasi 210 dienų, galvijai šeriami koncervuota žole – šienu ar silosu. Kai kuriuose ūkiuose koncervuotais pašarais šeriama ir vasarą. Šienas – tai išdžiovinta iki 17-20 procentų drėgnio žolė. Silosas – tai užraugta žolė. Europos šalyse, kur išvystyta gyvulininkyste bei stambiuose šalies ūkiuose, tvartiniu laikotarpiu pagrindinis pašaras yra silosas.
Pašarų savikaina ir kokybė neatsiejamai susijusi su naudojamomis mašinomis ir taikomomis technologijomis. Šiuo metu gaminama ir tiekiama daug įvairios paskirties ir įvairiausių tipų bei modelių įrengimų. Tai yra šienapjovės, maigytuvinės šienapjovės, vartytuvai, grėbliai, lauko pašarų smulkintuvai, savikrovės priekabos, rinktuviniai ritinių ir ryšulių presai, presai – vyniotuvai, ritinių ir ryšulių vyniotuvai, siloso presavimo į žarnas mašinos ir kita. Nuo tinkamai sudaryto mašinų komplekso priklauso paruošto pašaro kokybė ir derliaus nuostoliai.
Žolinių pašarų gamybos pradžia – žolės pjovimas. Vakarų ir Centrinės Europos žemdirbiams siūloma per 420 skirtingų modelių šienapjovių [8]. Dalis šienapjovių komplektuojamos su žolių mechaninio apdirbimo įrengimais, įgalinčiais pagreitinti žolės džiūvimą lauke. Tai įvairios konstrukcijos daužikliniai ir lamdikliniai maigytuvai [3,9].
Kursinio darbo tikslas yra įvertinti maigytuvinės šienapjovės ir nustatyti patobulintos mašinos konstrukcinius parametrus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai26
Dydis998.18 KB
Autoriusolivija
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Siloso gamybos technologijos ir masinos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą