Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Darbo ištekliai žemės ūkyje

Darbo ištekliai žemės ūkyje

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Darbo ištekliai žemės ūkyje. Lietuvos kaimo ir jo gyventojų vystymosi tendencijos. Darbo rinkos samprata. Kaimo gyventojų užimtumas. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos žemės ūkis yra svarbus ekonominiu, socialiniu etnokultūriniu bei gamtosauginiu požiūriu. Dėl daugiafunkcinio pobūdžio žemės ūkis laikomas prioritetine Lietuvos ūkio šaka. Kaimas pradedamas vis labiau vertinti kaip šalies infrastruktūra, nuo kurios priklauso kaime ir mieste gyvenančių žmonių gyvenimo lygis. Žemės ūkis – vienas reikšmingiausių Lietuvos ūkio sektorių. Apskritai dėl kai kurių savo bruožų, pvz. sezoniškumo ar jo produktų būtinybės žmonių egzistencijai, žemės ūkis dažnai laikomas specifine ūkio šaka, kuriame žmogus savo darbu technologiniame procese sujungia biologines gamybos priemones ( žemę, augalus , gyvulius) su tecniškosiomis ir taip pasiekia pageidaujamą procesą.
Darbas yra tikslinga žmogaus veikla , sukurianti jo gyvenimui būtinas materialines ir dvasines vertybes. Jis turi didžiulę reikšmę tolesniam žmogaus asmenybės tobulėjimui ir visos žmonijos vystimuisi.
Integruojantis į Europos Sąjungos ekonominę erdvę, dėl didėjančios konkurencijos tarp žemdirbių, Lietuvai vis sunkiau realizuoti savąją produkciją ir užsidirbti pinigų pragyvenimui. Dėl to užimtumo problema žemės ūkyje vis stiprėja. Naudojantis įvairiais informacijos šaltiniais išryškinamas kaimo gyventojų užimtumas, nedarbas. Kaime mažėja užimtumas, didėja nedarbas, mažėja pajamos, blogėja kaimo žmonių gyvenimas. Visa tai daro didelę įtaką kaimo gyvenimo lygiui. Lietuvoje vis labiau didėja gyvenimo lygio skirtumai tarp kaimo ir miesto. Kaimo bedarbiams sunku susirasti darbą, nes daugelis yra nepasiruošę darbo rinkai: neturi išsilavinimo arba ji nepaklausi. Taip pat yra daug nepalankių veiksnių alternatyviems verslams bei amatams pradėti.

Žemės ūkio darbo ištekliai yra žmonės gaminantys maisto bei pluošto žaliavą, iš dalies ir patį maistą teikiantys į privačias bei viešąsias infrastruktūrines paslaugas. Jie yra svarbiausi kiekvienos valstybės ir visuomenės gamybinė jėga.
Darbo ištekliai yra svarbiausias kiekvienos valstybės ir visuomenės gamybinė jėga. Šiuos išteklius sudaro gyventojai, kurių fiziniai duomenys, žinios ir praktinė patirtis įgalina dirbti valstybei naudingą darbą. "Darbo išteklių "sąvoką pirmieji pavartojo Rusijoje. Ši sąvoka naudojama kaip kiekybinis rodiklis statistikoje ir kituose tyrimuose. Iki 1991 m. Lietuvoje juos sudarė darbingo amžiaus darbingi asmenys. Dabar Europos Sąjungos šalių statistikoje darbo ištekliai sutapatinami su darbo jėga. Ji vartojama dvejopa reikšme: kaip visuminis žmonių sugebėjimas dirbti ir kaip statistinis rodiklis, apibūdinantis ekonomiškai aktyvių gyventojų skaičių.[1,p. 14]
Knygos " Darbo išteklių pasiūlos ir paklausos derinimas Lietuvos žemės ūkyje" autorė R. Adamonienė siūlo tokią darbo išteklių struktūrą žemės ūkyje (1 pav.) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-15
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai14
Dydis30.15 KB
Autoriusrita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilkijos žemės ūkio mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo istekliai zemes ukyje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilkijos žemės ūkio mokykla
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą