Išplėstinė paieška
 
 
 

Sėklotyra

  
 
 
123456
Aprašymas

Įvadas. Sėklų ramybės būklė. Orasausių sėklų ramybės nutraukimas. Sėklų ramybės būklės nutraukimas, kai sėklos išbrinkę esant žemai temperatūrai. Sėklų ramybės būklės nutraukimas veikiant šviesai arba tamsai. Sėklų ramybės būklės nutraukimas, pašildant, išvėdinant ir išdžiovinant. Sėklų ramybės būklės nutraukimas veikiant įvairiems ekologiniams veiksniams. Sėklų ramybės būklės nutraukimas kai subręsta gemalas. Antrinė ramybės būklė.

Ištrauka

Sėklinės medžiagos kokybė, ypač veislinė sėkla, kovoje dėl gausių derlių vaidina nemažą vaidmenį. Ilgamečių patyrimu nustatyta, kad veislinė sėkla, laikantis visų agrotechnikos reikalavimų, derlių padidina 15 – 20 proc. Ne veltui ir liaudies patarlė sako: " Ką pasėsi, tą ir pjausi". Veislinė sėkla, pritaikyta vietos klimato bei dirvožemio sąlygoms, pasižymi visada didesniu derlingumu. Kiekvieno ūkio uždavinys sudaryti sėkliniuose sklypuose, kuriuose dauginama gautoji veislinė sėkla, kuo geriausias augimo sąlygas, kad jų derlingumo ir kitos gerosios savybės nuolat tobulėtų. Dėl to sėklos turi būti dauginamos ar auginamos taikant aukštą agrotechnikos lygį, kad vyktų tinkamas augalų ugdymas (bėčius). Sėklų daigumas yra vienas iš svarbiausių sėklos kokybės rodiklių. Tik žinant įvairių veiksnių įtaką, galima išlaikyti sėklos gyvybiškumą. Aš savo darbe aptarsiu sėklų ramybės tipus. Sėklų ramybės būklė – tai būklė leidžianti augalams prisitaikyti prie nepalankių sąlygų – šalčių, sausrų. Augalai, esantys intensyvaus vystimosi tarpsnyje, yra daug jautresni nepalankioms sąlygoms negu tie, kurių vystimasis sustabdytas. Išorinių sąlygų kompleksas, optimalus vienam sėklų vystimosi tarpsniui gali būti visiškai nepalankus kitam vystimosi tarpsniui ir gali sukelti perėjimą į ramybės būseną. Tokie išoriniai veiksniai – temperatūra, šviesa.
Sėkla ramybei pradeda ruoštis nuo antrojo, o dažniausiai trečiojo gemalo vystimosi tarpsnio. Ši būsena ateina palaipsniui, sėkla vis labiau apriboja savo vystimąsi, kol tampa visai pajėgi dygti. Iš ramybės būsenos sėkla taip pat išeina per ilgesnį laikotarpį. Skiriami trys ramybės etapai: 1) pasirengimas, 2) ramybės, 3) ramybės pabaigos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio namų darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasNamų darbai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis8.81 KB
AutoriusSilvija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word referatas seklotyra [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą