Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Žemės ūkio verslo aplinka ir jos tobulinimas

Žemės ūkio verslo aplinka ir jos tobulinimas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Žemės ūkio verslo aplinkos sistema. Verslo ir ūkininko tarpusavio ryšys. Inovacijos versluose. Verslo rizika. Išvados.

Ištrauka

Verslo organizavimas plačiąja prasme reiškia visų verslinės veiklos sričių suderinimą ir valdymą, įvertinant nuolat besikeičiančias vidines ir išorines verslo sąlygas, arba kitaip tariant. verslo organizavimas yra vykstančių vidinių ir tarpsisteminių procesų nukreipimas norima iš anksto užsibrėžto tiksio įgyvendinimo linkme. Šia prasme verslas suprantamas kaip organizmas, kurio funkcionavimą įtakoja nuolat besikeičiantys vidiniai ir išoriniai veiksniai. Iš kitos pusės, jo funkcionavimas turi būti nuolat kontroliuojamas ir koordinuojamas.
Dabartiniame įmonių moksle verslas vertinamas kaip sistema, kur iš vienos pusės jos ypatumus galima apibūdinti sistemų teorijos pagalba, iš kitos pusės šios sistemos funkcionavimas ir vystymasis žymia dalimi priklauso nuo jos veikloje dalyvaujančių žmonių aktyvumo. Taip pat ir žemės ūkio verslas traktuojams kaip sudėtinga sistema, kurios mažiausias sisteminis vienetas yra produkcijos rūšis ir jos išauginimui bei pardavimui nukreipia visų sistemos veikloje dalyvaujančių žmonių, kaip atskiros socialinės posistemės, pastangos.
Šio referato tikslas: išsiaiškinti žemės ūkio veslo aplinkos sistemos sampratą bei išnagrinėti kaip ją reikėtų tobulinti.
Verslas kaip sistema nėra koks tai gamtos kūrinys ar žinomų kūrybines ir verslinės veiklos produktas, bet nuolat vykstantis procesas, kurio vystymosi galimybes riboja išorinė sistemos aplinka ir vidinių posistemių struktūra bei jų suderinimas. Žemės ūkio verslo kaip sistemos aplinką sudaro įvairūs veiksniai (l pav.).

Šioje schemoje pateikta išorinės ir vidinės aplinkos sistema. Išorinę aplinką čia sudaro ekonominė, socialinė, politinė ir teisinė, gamtinė aplinkos bei dalinai techninė aplinka.
Vidinei aplinkai priklauso pačio ūkio sistema, augalininkystės ir gyvulininkystės biotechninė sistema ir ūkininkų socialinė posistemė.
Žemės ūkio verslo vidinę aplinką sukuria patys žemės ūkio sistemos subjektai. Ją lemia pasirinkta veiklos strategija, jų organizacinė forma, vadyba. Žemės ūkio įmonėse yra nevienodas vidinės aplinkos lygis, kurį rodo didėjanti šalies ūkininkų ir žemės ūkio įmonių turtinė diferenciacija, skirtinga žmonių kvalifikacija bei sugebėjimas dirbti rinkos sąlygomis. Daug ūkininkų ir žemės ūkio įmonių jau sukūrė tinkamą verslui aplinką :gerai prižiūrimi pastatai , tinkama technologinė įranga, dirba patyrę, kvalifikuoti žmonės. Tačiau šalies žemės ūkyje vyrauja smulkūs, daugiašakiai mažo prekingumo ūkiai, kuriuose pasenusios technologijos, nusidėvėjusi technika, trūksta materialinių ir finansinių išteklių. Čia mažas užimtumas ir nedidelės pajamos nepakankamai išvystyti kooperatyviniai junginiai, neefektyvios verslo organizavimo formos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis27.13 KB
Autoriusjolita
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdoc. P.A.Markevičius
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zemes ukio verslo aplinka ir jos tobulinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • doc. P.A.Markevičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą