Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Pasėlių priežiūra miško daigyne

Pasėlių priežiūra miško daigyne

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Literatūros ir patentų analizė, projektavimo tikslai ir uždaviniai. Projektinė dalis. Projektuojamos technologijos aprašymas. Traktorinio agregato pasipriešinimo traukai skaičiavimas ir įvertinimas. Agregato važiavimo būdo parinkimas ir įvertinimas. Ekonominiai- eksploataciniai skaičiavimai. Konstrukcinė dalis. Projektuojamo objekto vertinimas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Miškų ūkio darbų mechanizacija yra labai svarbi miškų ūkio veikloje. Miškų ūkio mašinos žymiai palengvina ir pagreitina sunkų miškininkų darbą. Naudojantis jomis visi darbai atliekami daug sparčiau, o be to ir darbo našumas būna daug didesnis. Taip pat daugeliu atvejų mašinomis darbai atliekami ne tik greičiau, bet ir geriau nei rankiniu būdu, o kai kuriuos iš jų praktiškai įmanoma atlikti tik mašinomis. Be to daugelį miškų ūkio darbų reikia atlikti per labai trumpą laiką. negalima nei paankstinti nei uždelsti, jei norime turėti pakankamai gerus rezultatus ir išvengti didelių nuostolių. Todėl neturint našios technikos išsiversti būtų labai sunku, nes tuomet reikėtų samdyti žymiai daugiau darbininkų, o tai žymiai padidintų išlaidas.
Norint išvengti visų šių bėdų urėdijoms reikėtų įsigyti kuo daugiau įvairios technikos. Tačiau renkantis miškų ūkio mašiną, reikėtų pasidomėti, ar patogu ją prižiūrėti, paruošti darbui, nustatyti, valdyti ir kontroliuoti jos veikimą. Didelę reikšmę turi ir mašinos patikimumas. Menka nauda iš tokios mašinos, nors ji ir pigi, kai taisymui sugaištama daugiau laiko, negu ji dirba, o ypač jei ji sugenda per patį darbymetį. Perkant miškų ūkio mašiną nereikėtų užmiršti ir darbo saugumo bei gamtosaugos. Mašina privalo būti saugi, nekelianti pavojaus susižeisti ar net žūti. Kol kas Lietuvos Respublikos įstatymai miško mašinų naudojimą mažai riboja, bet šie reikalavimai nuolat bus griežtinami ir gamtą teršiančių miško mašinų anksčiau ar vėliau teks atsisakyti.
Kiekviena urėdija norėtų įsigyti kuo daugiau ir kuo kokybiškesnės miškų ūkio technikos. Tačiau naujausia ir geriausia technika kainuoja gana didelius pinigus ir toli gražu ne kiekviena urėdija turi pakankamai lėšų įsigyti vienokią ar kitokią norimą miškų ūkio mašiną. Nebloga išeitis šiai problemai spręsti būtų tai, kad dvi ar net keletas urėdijų galėtų bendrai pirkti gerą, bet gana brangią techniką. Ypač naudinga bendrai pirkti miškų ūkio techniką, kuri naudojama gana trumpą laiką.
Šiuo metu Lietuvoje miškų ūkio darbų mechanizavimo lygis yra gana aukštas. Urėdijos naudoja labai įvairią techniką. Pirmiausia iškirtus mišką reikia išvalyti kirtavietes. Tam naudojamos kirtaviečių ir miško plotų valymo mašinas: krūmapjoves, kelmaroves, raunamąsias akėčias, šakų grėblius ir kitą panašią techniką. Išvalius kirtavietes reikia išdirbti dirvą. Šiems darbams atlikti yra naudojamos dirvos dirbimo mašinos ir padargai: plūgai, frezeriai, kultivatoriai, akėčios ir volai. Po dirvos dirbimo seka miško įveisimo darbai. Tam tikslui naudojamos sėjamosios ir sodinamosios mašinos. Joms priklauso ir daigų sodinimo automatai, daigų persodinimo mašinos, duobkasės ir panaši technika. Norint pradėti sėją reikia prisirinkti sėklų. Tam naudojamos sėklų surinkimo mašinos. Sėklas išvalo sėklų valymo ir rūšiavimo mašinos. Labai svarbus miškų ūkyje yra miško sodmenų laistymas ir tręšimas. Laistymui naudojami įvairūs įrenginiai: laistymo sistemos, vandens purškimo įtaisai ir laistymo mašinos. Tręšimui naudojamos trąšų barstymo mašinos. Didelę žalą miškų ūkiui daro įvairūs kenkėjai. Kovai prieš juos naudojamos miško kenkėjų naikinimo mašinos, purkštuvai, dulkintuvai, beicavimo mašinos, retkarčiais naudojami net ir aviaciniai miško kenkėjų naikinimo įrenginiai. Svarbu užtikrinti kuo geresnę miškų apsaugą nuo gaisrų. Gaisrams gesinti naudojamos miško gaisrų gesinimo mašinos ir įrenginiai, o gaisrams labai išsiplėtus gali būti panaudoti ir aviaciniai gaisrų gesinimo įrenginiai. Nors šiuo metu Lietuvoje melioracijos darbai vykdomi gana retai, bet ir jiems yra speciali technika: grioviakasės, ekskavatoriai, buldozeriai, skreperiai, greideriai, volai. Yra ir specialūs ugdomųjų miško kirtimų mašinos ir įrenginiai. Taigi, kaip matome iš miškų ūkyje naudojamos technikos gausybės ir įvairovės, galima spręsti apie gana aukštą miškų ūkio darbų mechanizacijos lygį.
Miško ūkio darbuose yra svarbu tinkamai prižiūrėti sėjinukus ir sodinukus. Vienas iš miško sodmenų priežiūros padargas yra tarpueilių kultivatorius. Įdirbdami tarpueilius, supurename žemę ir išpjaustome piktžoles. Jei tarpueilių kultivatorius yra kartu su įranga juostiniam purškimui, tai tuomet be žemės purenimo ir piktžolių išpjaustymo, šį padargą galime kartu panaudoti kovai prieš kenkėjus, taip pat miško sodmenų patręšimui mineralinėmis trąšomis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-10
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis36.45 KB
Autoriusrytis.d
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasŽemės ūkio inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paseliu prieziura misko daigyne [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą