Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Parama savaiminiam atsiželdinimui

Parama savaiminiam atsiželdinimui

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Literatūros ir patentų analizė, projektavimo tikslai ir uždaviniai. Literatūros analizė. Patentų analizė. Projektavimo tikslas ir uždaviniai. Projektinė dalis. Projektuojamos technologijos aprašymas. Traktorinio agregato pasipriešinimo traukai skaičiavimas ir įvertinimas. Agregato važiavimo būdo parinkimas ir įvertinimas. Ekonominiai- eksploataciniai skaičiavimai. Konstrukcinė dalis. Projektuojamo objekto vertinimas. Projektuojamo objekto vertinimas efektyvumo požiūriu. Projektuojamo objekto vertinimas ekonominiu požiūriu. Projektuojamo objekto vertinimas darbų saugos ir ekologiniu požiūriu. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Lietuvos miškingumas yra gana nemažas, jis sudaro beveik trečdalį šalies teritorijos. 2002m. Lietuvos miškingumas buvo 31,2%. Netolimoje ateityje manoma, kad miškingumas pasieks bent 33%. Truputį daugiau nei 50% Lietuvos miškų sudaro valstybinės reikšmės miškai. Šiuos miškus valdo 42 miškų urėdijos.
Miškų ūkis turi reikšmės ir bendram šalies ūkiui, bendram Lietuvos ekonomikos augimui. Todėl reikia, kad ir miškų ūkyje būtų dirbama kuo našiau ir produktyviau. Tam tikslui yra naudojamos miškų ūkio mašinos. Miškų ūkio mechanizacija turi labai didelę reikšmę miškų ūkio našumo ir produktyvumo didinimui. Naudojant įvairią techniką darbas tampa ne tik gerokai lengvesnis, bet tuo pačiu stipriai padidėja darbo sparta, taip pat padidėja ir darbo našumas. Be našios technikos sunku būtų išsiversti dar ir dėl to, kad yra nemažai tokių darbų miškų ūkyje, kuriuos reikia atlikti per palyginus trumpą laiką, o dirbant rankiniu būdu suspėti juos atlikti būtų tikrai gana sunku.
Tačiau naujausios ir pažangiausios technologijos kainuoja gana nemažus pinigus, todėl jas įsigyti gali ne kiekviena to norinti miškų urėdija. Todėl norėdamos nusipirkti naujausią miškų ūkio techniką urėdijos turėtų kooperuotis ir kelios kartu nusipirkti norimą mašiną. Kita išeitis būtų samdyti arba skolintis reikalingą techniką iš kaimyninių urėdijų.
Miškų ūkio darbams naudojamos įvairios mašinos, padargai ir įrankiai. Mašinomis vadinami sudėtingi mechanizmai, pavyzdžiui: sėjamosios, sodinamosios, purkštuvai, gaisrų gesinamosios mašinos ir kita panaši technika. Padargų konstrukcija yra paprastesnė už mašinų, juose nėra pavarų. Tai akėčios, plūgai, valkės ir panašiai. Smulkesniems darbams atlikti retkarčiais naudojami ir rankiniai įrankiai- šakės, kauptukai, kastuvai, grėbliai ir kiti. Mašinos arba padargai sujungti su traktoriumi vadinami traktoriniu agregatu. Mašinos pagal sujungimo su traktoriumi būdą gali būti prikabinamosios, pakabinamosios, pusiau pakabinamosios ir savaeigės.
Prikabinamosios mašinos yra tokios mašinos, kurios prijungiamos prie traktoriaus traukos kablio. Jos dažniausiai turi ratus ir važiuoja jais tiek darbo, tiek ir transportavimo metu. Prikabinamųjų mašinų darbinės dalys pakeliamos į transportinę padėtį mašinose įtaisytais hidrauliniais cilindrais arba specialiais pakėlimo automatais ar svirtimis.
Pakabinamosios mašinos sujungiamos su traktoriaus pakabinimo mechanizmu dviem arba trimis taškais. Transportuojant jos pakeliamos traktoriaus hidrauliniu keltuvu, o dirbdamos liečiasi su žeme atraminiais ratais arba specialiomis pavažomis. Traktoriniai agregatai su pakabinamomis mašinomis yra manevringesni, gali apsisukti mažesnėje aikštelėje, be to, pakabinamosios mašinos daug lengvesnės, negu prikabinamosios.
Pusiau pakabinamos mašinos turi ratus, kuriais remiasi į žemę transportavimo metu, o savaeigės mašinos turi variklį, kuris varo jų ratus ir suka jų darbines dalis.
Apie aukštą Lietuvos miškų ūkio mechanizacijos lygį galima spręsti iš naudojamų miškų ūkio mašinų ir padargų įvairovės. Ko gero visi miškų ūkio darbai yra daugiau ar mažiau mechanizuoti. Kirtaviečių valymo darbams atlikti naudojamos kelmarovės, krūmapjovės, šakų surinktuvai. Dirvos arimui naudojami įvairūs plūgai. Dirvos akėjimui naudojamos virbalinės, lėkštinės ir kitokios akėčios. Kultivavimui, priklausomai nuo kultivavimo būdo naudojami ištisiniai kultivatoriai ir tarpueiliniai kultivatoriai. Miško sodmenų iškasimui ir rūšiavimui naudojamos specialiosios sodmenų kasamosios, net ir sėklų rinkimui bei rūšiavimui yra specialios mašinos. Miško sėjimui ir sodinimui naudojamos miško sėjamosios, sodinamosios, daigų sodinimo automatai ir kita įvairi technika. Lietuvoje mechanizuoti ir drėkinimo darbai, naudojamos laistymo sistemos, vandens purškimo įtaisai ar specialios laistymo mašinos. Yra naudojamos mašinos ir miško apsaugai, tai miško kenkėjų naikinimo mašinos, miško gaisrų gesinimo mašinos ir kita technika. Ypatingais atvejais miško apsaugai naudojami ir aviaciniai įrengimai.
Nors miško želdinimo darbai atliekami daugiausia mechanizuotai, ir šių darbų našumas yra gana aukštas, tačiau dalis kirtaviečių vis dėlto paliekamos ir savaiminiam atžėlimui. Ypač tai būdinga pakankamo drėgnumo ir derlingose augavietėse. Norėdami sudaryti palankesnes sąlygas medžių sėkloms sudygti, reikia supurenti viršutinį žemės sluoksnį. Tai geriausia būtų atlikti vėlai rudenį jau nukritus medžių lapams. Šiems darbams atlikti geriausiai tinka miško frezeris, kuris naudojamas ruošti dirvą savaiminiam atžėlimui kirtavietėse. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-10
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis44.83 KB
Autoriusrytis.d
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasŽemės ūkio inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Parama savaiminiam atsizeldinimui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą