Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Žemės ūkio padargai

Žemės ūkio padargai

Aprašymas

PowerPoint pristatymas. Žemės dirbimo mašinos. Plūgo paskirtis ir klasifikacija. Plūgo darbinės dalys. Kultivatoriai. Akėčios. Volai. Sėjamosios ir sodinimo mašinos. Sėjamųjų mašinų pagrindinės dalys. Sėjamieji aparatai ir jų reguliavimas išsėjamos sėklos kiekiui. Žolinių pašarų ruošimo mašinos. Šienapjovės. Grėbliai. Šieno ir šiaudų surinkimo mašinos. Smulkintuvai. Šieno džiovinimas aktyviąja ventiliacija. Presai. Tręšiamosios ir augalų apsaugos mašinos. Mėšlakratės technologinis darbo procesas. Srutų laistytuvai. Purkštuvų dalys. Hidraulinio vamzdinio purkštuvo technologinis darbo procesas. Hidraulinio ventiliatorinio purkštuvo technologinis darbo procesas. Beicavimo mašinos technologinis darbo procesas.

Ištrauka

Plūgo paskirtis ir klasifikacija: plūgu dirva suariama, įdirbant dirvą žemė yra apverčiama, supurenama, sumaišoma ir suslegiama. Kol kas plūgas yra pagrindinis žemės dirbimo padargas. Juo dirvos sluoksnis apverčiamas ir daugiau mažiau supurenamas. Pagal paskirtį plūgai skirstomi į 1)bendrosios paskirties – ariama sukultūrinta dirva; 2)specialiosios paskirties – pritaikyti arti sodams, miškams, pelkių-miškų. Pagal sukabinimą su traktoriumi plūgai skirstomi į: 1)pakabinamuosius; 2)pusiaupakabinamuosius – priekis remiasi ant traktoriaus, galas turi savo važiuoklę; 3)prikabinamuosius – traktoriui svorio nuo plūgo netenka, nes jis turi savo važiuoklę. Pagal konstrukciją plūgai būna paprasti (pakabinami) arba apverčiami (pusiau pakabinami). Pagal darbines dalis plūgai gali būti verstuviniai arba lėkštiniai (rečiau naudojami, nelabai panašūs į plūgus.

2.1.Korpusas – pagrindinė verstuvinio plūgo dalis. Jis atpjauna dirvos riekę iš apačios, ją apverčia ir daugiau mažiau sutrupina. Korpusas sudarytas iš: a)norago – jis atpjauna dirvos riekę iš apačios, dalinai trupina ir nukreipia ją verstuvui. Pagal formą būna trapeciniai ir kaltiniai; b)verstuvo – norago atpjautą velėną trupina ir apverčia. Jo sugebėjimas atlikti šiuos darbus priklauso nuo jo paviršiaus formos: cilindrinis – gerai žemės riekę trupina, tačiau labai blogai verčia; sraigtinis – atpjauta dirvos riekė šliauždama sraigtinio verstuvo paviršiumi mažai linksta ir netrupinama, tačiau persukama ir gerai apverčiama; kultūriniai ir pusiau sraigtiniai – yra kombinuotos paviršiaus formos, t.y. priekinė dalis cilindrinė, o galas persuktas. Plačiausiai naudojami sraigtiniai ir pusiau sraigtiniai verstuvai, o cilindriniai iš vis nenaudojami; c)pavažos – tai plieninė juosta, skirta priimti dirvos riekės spaudimą, suteikiant korpusui ir visam plūgui stabilumą; d)stovo – visų korpuso dalių sujungimui ir jų pritvirtinimui prie rėmo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio pristatymas
KategorijaŽemės ūkis
TipasPristatymai
Apimtis30 skaidrių
Literatūros šaltiniai0
Dydis317.88 KB
AutoriusMindaugas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Mokytojas/DėstytojasKirtiklis
Failo pavadinimasMicrosoft PowerPoint Zemes ukio padargai [speros.lt].ppt
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Pristatymai
  • 30 skaidrių
  • 12 Klasė/kursas
  • Kirtiklis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą