Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Gyvulio klinikinis tyrimas

Gyvulio klinikinis tyrimas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Žinios apie gyvulį. Registracija. Anamnezė. Savi tyrimai (status praesens). Išvaizda (habitus). Kūno temperatūra. Oda, jos dariniai ir poodinis audinys. Gleivinės. Limfiniai mazgai. Širdies ir kraujagyslių tyrimas. Kvėpavimo organai. Virškinimo organai. Šlapimo organai. Nervų sistema. Išvada apie tirtą pacientą.

Ištrauka

1. Registracija:
1.1. Gyvulio rūšis ir lytis: karvė.
1.2. Amžius: 4 metai.
1.3. Veislė: Lietuvos vietinė baltnugarė ( LVB ).
1.4. vardas ar nr.: LT- 02331429.
2. Anamnezė:
2.1. Anamnesis vitae: Man atlikus tyrimą " Giraitės " fermoje, karvėms yra taikomas pririštas laikymo būdas, žiema – laikomos tvarte, o nuo gegužės iki spalio, ganomos ganykloje. Tvarte jaučiamas stiprus amoniako kvapas, ventiliacija bloga, apšvietimas prastas, nes dalis langu yra apkalti ir purvini, dėl to sulaikoma daug šviesos. Mėšlas šalinamas transporteriu ir kreikiama šiaudais, tačiau karvės yra nešvarios ir aplipusios mėšlu. Dienos racioną sudaro: 15 kg – šienainio, 15 kg – kukurūzų siloso, 2kg – šieno ir 175g koncentruotų pašarų 1L pieno. Vanduo tiekiamas iš artezinio šulinio ir jo gyvuliai geria kiek nori.

II. SAVI TYRIMAI ( STATUS PRAESENS )

1. Išvaizda ( habitus ):

1.1. Kūno sudėtis: priklauso nuo kaulų ir raumenų išsivystymo. Mano tiriamu atveju, karvė yra tvirto sudėjimo, trumpas kaklas, galva didelė, stiprios kojos, raumenys gerai išsivystę ir masyvus, kaulai neatsikišę.
1.2. Įmitimas: priklauso nuo tinkamo visaverčio šėrimo bei organizmo medžiagų apykaitos. Apžiūrėjus karvę nustačiau, kad gero įmitimo, nes kūno linijos apvalios, duobutės nežymios ir slankstelių keterinės ataugos neryškios.
1.3. Elgsena: yra natūrali, nes kai artinausi, karvė pasitraukė, pajuda į priešingą pusę.
1.4. Temperamentas: reakciją į išorės dirgiklius greitis ir stiprumas. Tiriama karvė yra gyvo temperamentas, nes labai greit reagavo į mano sukeltus dirgiklius, judino ausis, galvą. Kai priliečiu ranka staiga atsitraukia, sukinėjasi, bando įspirti. Todėl norint atlikti nuodugnesnius tyrimus tokį gyvulį reikia fiksuoti arba paprašyti kolegos pagalbos.
1.5. Konstitucija: Standžios – nes tvirti kaulai, standus raumenys, elastinga ir tvirta oda. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio tyrimas
KategorijaŽemės ūkis
TipasTyrimai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis19.46 KB
Autoriussigunas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word klin.kursinis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Tyrimai
  • 8 puslapiai 
  • 4 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą