Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Tyrimų programa ir metodika: Veiksniai, lemiantys sėmeninių linų morfogenezę mezginių kultūroje

Tyrimų programa ir metodika: Veiksniai, lemiantys sėmeninių linų morfogenezę mezginių kultūroje

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. Bandymo schema ir jos detalės. Bandymo parametrai. Tyrimų atlikimo vieta, sąlygos, laikas. Tyrimo įrengimas ir atlikimas. Atliekamos analizės ir stebėjimai, jų metodika. Tyrimo duomenų statistinės analizės metodo parinkimas. Duomenų pateikimas (būsimų lentelių ir grafikų projektai). Bandymo planelis. Tyrimų vykdytojai.

Ištrauka

Augalų biotechnologija – tai augalų izoliuotų organų, audinių ir ląstelių auginimas in vitro bei genų inžinerija. Biotechnologija kaip moksls galėjo susiformuoti tik po 1839 m., kai buvo sukurta ląstelės teorija, t.y. nustatyta, kad visi augalai ir gyvūnai sudaryti iš ląstelių. G. Haberland 1902 m. paskelbė ląstelių totipotencijos teoriją, pagal kurią kiekviena gyva ląstelė geba atkurti visą orgnizmą. Jis pirmasis iškėlė mintį apie galimybę auginti izoliuotas augalų ląsteles dirbtinėmis sąlygomis išvystė ląstelių in vitro auginimo koncepciją ir numatė, kad ateis metas, kai izoliuoti gemalai bus sėkmingai auginami iš vegetatyvinių ląstelių.
Haploidinių augalų gavimas iš haploidinio gemalinio maišelio ląstelių yra vadinamas ginogeneze. Pirmieji haploidai ginogenezės būdu buvo gauti 1976 m. tai buvo miežių haploidai, išauginti iš neapvaisintų mezginių. Kai kurių augalų rūšių gemalinio maišelio haploidinės ląstelės in vitro dalijasi ir sudaro haploidinius embriodinius embrionus arba kalių. Dažniausiai susidaro kalius, ir ti yra limituojantis veiksnys haploidiniam individui gauti. Ginogenezė taip pat gali būti panaudota augalams, kurių sutrikusi mikrosporogenezė, ir dėlto negalima indukuoti androgeninio vystymosi. Ginogenezės procesą lemia donorinio augalo genotipas, eksplanto rūšis bei gemalinio maišelio išsivystymo stadija. Gemalinio maišelio išsivystymo stadija yra labai svarbus ginogenezės proceso veiksnys.
Ginogenezės indukcijai gali būti naudojamos izoliuotos mezginės arba sėklapradžiai.


Tyrimų hipotezė – parinkus tinkamus augimo reguliatorių derinius galime indukuoti sėmeninių linų ląstelės dediferencijaciją in vitro sistemoje.
Šio darbo tikslas –
Tyrimų objektas - pasirinktos šios veislės: ‘Lirina’, ‘Barbara’, ‘Mikael’, ‘Szaphir’, ‘Atalante’ ir jų hibridai.

Neapvaisintų mezginių ir sėklapražių auginimas
Haploidinių augalų gavimas iš haploidinio gemalinio maišelio ląstelių yra vadinamas ginogeneze. Pirmieji haploidai ginogenezės būdu buvo gauti 1976 m. tai buvo miežių haploidai, išauginti iš neapvaisintų mezginių. Vėliau buvo išauginti kviečių, tabako ir kitų augalų rūšių haploidai. Kai kurių augalų rūšių gemalinio maišelio haploidinės ląstelės in vitro dalijasi ir sudaro haploidinius embrionus arba kalių. Dažniausiai susidaro kalius, ir tai yra limituojantis veiksnys haploidinim individui gauti.
Ginogenezė taip pat gali būti panaudota augalams, kurių sutrikusi mikrosporogenezė, ir dėl to negalima indukuoti androgeninio vystymosi. Ginogenezės procesą lemiai donorinio augalo genotipas, eksplanto rūšis bei gemalinio maišelio išsivystymo stadija. Tyrimais yra nustatyta labai didelė priklausomybė tarp donorinio augalo genotipo bei haploidinių gemalalų tolesnio vystymosi. Kai kurių augalų rūšių ir veislių visiškai nepavyksta indukuoti ginogenezės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio tyrimas
KategorijaŽemės ūkis
TipasTyrimai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis14.41 KB
Autoriusvikute
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasN. Burbulis
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tyrimu programa ir metodika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Tyrimai
  • 6 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • N. Burbulis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą