Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Neemazal poveikis kenkėjams šiltnamio sąlygomis

Neemazal poveikis kenkėjams šiltnamio sąlygomis

  
 
 
1234
Aprašymas

Neemazal poveikis kenkėjams šiltnamio sąlygomis. Įvadas. Medžiagos ir metodai. Rezultatai. Aptarimas. Išvados.

Ištrauka

Įvadas. Palankiomis šiltnamio sąlygomis erkių, amarų ir tripsų generacija gyvena mažiau nei dvi savaites. Siekiant apsaugoti augalus nuo kenkėjų, beveik visada būtina pastaruosius kontroliuoti. Šiuo metu, Lietuvoje oficialiai patvirtintų insecticidų ir akaricidų, skirtų šiltnamių augalų apsaugai nuo kenkėjų, kiekis yra nepakankamas (2003). Nuolatos naudojant tuos pačius pesticidus, kenkėjai greitai tampa atsparūs sintetiniams pesticidams (2002). Tai viena (tačiau ne vienintelė), iš priežasčių, kodėl turėtų būti ieškoma alternatyvių augalų apsaugos priemonių. Pesticidų taikymas susijęs su rizika pakenkti žmogaus sveikatai. Be to, daugelis chemikalų nėra labai selektyvūs ir dar labiau trikdo ekologinę pusiausvyrą. Todėl tapo būtina ieškoti saugių, nekenksmingų aplinkai, visiškai naujų cheminių junginių grupių (Rais, 1978). Dažniausiai ši junginiai yra antriniai metabolitai, kuriuos gamina aukštesnieji augalai.
Neemazal sudėtyje yra triterpenoidas azadirachtinas, bazinis aktyvus junginys - indinio nimbamedžio antriniai metabolitai, bei kitos šio medžio sudėtinės dalys, augaliniai riebalai (Govindachari).
Daugelis eksperimentų, atliktų su skirtingais vabzdžiais kenkėjais, erkėmis ir nematoidais laukuose ir šiltnamyje parodė, kad azadirachtinas, priklausomai nuo koncentracijos ir dozės, stabdė mitybos ir kiaušinėlių dėjimo procesus, o taip pat veikė kaip vabzdžių augimo reguliatorius. Be to, vabzdžių jautrumas azadirachtinui skyrėsi (Mordue). Tuo pačiu metu azarachtinas buvo mažai toksiškas žinduoliams ir mažai patekdavo į aplinką (Schmutterer).
Neem pasižymi mažesniu, nei daugelis įprastų insekticidų, toksiškumu neaugalėdžių vabzdžių rūšims, tame tarpe ir naturaliesiems kenkėjų priešams bei vabzdžiams apdulkintojams (Hoelmer, 1990).
Tyrimų tikslas buvo ištirti NeemAzal‘io toksiškumą labiausiai mūsų šiltnamiuose paplitusiems kenkėjams: T.urticae, Myzus p., Th. Tabaci ir T.vaporariorum.
Medžiagos ir metodai. Tyrėme Lietuvos šiltnamiuose augančius agurkus, saldžiąsias paprikas ir pomidorus 2002 metų vegetaciniu periodu, atlikdami biopesticido NeemAzal poveikio erkėms, baltasparniams, amarams ir tabakiniams tripsams, bandymus. Pagrindiniai tyrimų principai rėmėsi EPPO standartais (Anon, 1977). Daržovės buvo auginamos nešildomame, plastiku dengtame šiltnamyje, pagal bendrai patvirtintas daržininkystės technologijas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio rašinys
KategorijaŽemės ūkis
TipasRašiniai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis9.91 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neemazal poveikis kenkejams [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Rašiniai
  • 4 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą