Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Tyrimų programa ir metodika: Vabalų (Coleoptera) paplitimas skirtingose agrocenozėse

Tyrimų programa ir metodika: Vabalų (Coleoptera) paplitimas skirtingose agrocenozėse

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. Bandymo schema ir jos detalės. Bandymo parametrai. Tyrimų atlikimo vieta, sąlygos, laikas. Tyrimo įrengimas ir atlikimas. Atliekamos analizės ir stebėjimai, jų metodika. Tyrimo duomenų statistinės analizės metodo parinkimas. Duomenų pateikimas (būsimų lentelių ir grafikų projektai). Bandymo planelis. Tyrimų vykdytojai.

Ištrauka

Intensyvėjanti žmonijos ūkinė veikla pastaruoju metu vis labiau keičia natūralią aplinką, tuo pačiu aktualesnėmis tampa ir bioįvairovės išsaugojimo, sveiko maisto gamybos problemos. Ypatingai jos pasireiškia žemės ūkyje, kur žmogaus veikla, ir jos daroma įtaka, įgauna vis didesnį mąstą. Formuojant agrobiocenozes, suardoma natūrali ekologinė pusiausvyra. Monokultūrose iš esmės pasikeičia gyvūnų bendrijų sudėtis ir jų proporcijos. Dalis rūšių visai išnyksta, kitos tampa retomis, o dar kitų populiacijos labai išauga. Šiuo atveju, pastarosios būna įvairiausių fitofagų, kuriems monokultūrų pasėliai tampa ištisais "rojaus sodais". Žmogus norėdamas apsaugoti augalus ir siekdamas kuo didesnio jų produktyvumo būna priverstas naudoti įvairias chemines medžiagas – pesticidus. O tai neretai turi labai neigiamą įtaką ne tik kenkėjų populiacijoms, bet ir gyvūnams kurie padeda išlaikyti agrocenozės biologinę pusiausvyrą. Panaudojus insekticidus nuo kenkėjų pasiekiamas tik laikinas efektas, nes jų populiacijos po kurio laiko atsistato. Tuo tarpu jų natūralūs priešai, agrobiocenozėse likę bene vieninteliai kenkėjų populiacijos reguliatoriai, neveiklūs būna kur kas ilgiau. Todėl dažnai naudojami papildomi purškimai insekticidais, o tai veda prie visiškos agrocenozės degradacijos.


Tyrimų hipotezė – parinkus tinkamus augimo reguliatorių derinius galime indukuoti sėmeninių linų ląstelės dediferencijaciją in vitro sistemoje.
Šio darbo tikslas – Lauko sąlygomis ištirti ilgalaikę įvairių tręšimo fonų įtaką produktyviam sėtiniam (ganykliniam) žolynui, bei lygiagrečiai stebėti natūraliai susiformavusio žolyno raidą tokiomis pat sąlygomis.
Tyrimų uždaviniai:
1. Nustatyti kokią įtaką kiekvienas tręšimo fonas turi natūralaus ir sėtinio žolyno botaninei sudėčiai.
2. Įvertinti tręšimo fono įtaką ląstelienos kiekiui žolėje.
3. Stebėti ir fiksuoti kokią įtaką atskiri variantai daro žolių augimui ir vystymuisi.
Kosminių kelionių, atominės energijos, elektronikos ir biotechnologijų amžiuje ne daugelis suvokia, kad vabzdžių pažinimas yra ne mažiau svarbus, kaip ir kosmoso paslapčių atskleidimas. Nesuskaičiuojama, judanti ir nuolat mintanti vabzdžių gausybė sudaro daug didesnę grėsmę žmogaus sveikatai, ekonomikai, buičiai negu kuris nors kitas kenksmingas organizmas. Vabzdžiai yra nuolatiniai žmogaus palydovai, jo pagrindiniai konkurentai kovoje dėl egzistavimo. Šiems smulkiems šešiakojams gyvūnėliams žmonija aukoja apie penktadalį išauginto derliaus net tada, kai kas trečias žmogus pasaulyje badauja. O kiek nelaimių žmonijai atneša įvairios vabzdžių platinamos ligos. Gindamasis nuo vabzdžių, žmogus į gamtą išberia milijonus tonų cheminių medžiagų, nuodingų ne tik "blogiesiems" vabzdžiams. Būtų didelė klaida, jeigu į vabzdžius žiūrėtume tik kaip į priešus. Vabzdžiai yra pagrindinis maistas daugeliui stuburinių ir bestuburių gyvūnų. Jie apdulkina žiedinius augalus, iš jų gaunama aibė įvairių žmogui naudingų produktų, žaliavų vaistams, pramonei ir pan. Vabzdžiai dalyvauja dirvodaros procesuose, padeda mineralizuotis organinėms liekanoms, taip dirvą praturtindami augalams prieinamomis maisto medžiagomis. Jokie gyvūnai nėra tokie svarbūs organinių medžiagų apykaitai gamtoje kaip vabzdžiai. Natūraliose biotopuose, kur augalijos bioįvairovė yra didelė, vabzdžių rūšių kiekis juose taip pat būna didelis. Čia nebūna dominuojančių rūšių, kurios sudarytų grėsmę biocenozės pusiausvyrai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-26
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis190.15 KB
Autoriusvikute
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasRaudonis
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tyrimu programa ir metodika Vabalu (Coleoptera) paplitimas skirtingose agrocenozese [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Raudonis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą