Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Pašarininkystė: kombinuoti pašarai (2)

Pašarininkystė: kombinuoti pašarai (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Užduotis: Paskaičiuoti 112 kiaulių prieaugliui reikiamą kombinuotojo siloso kiekį bei kultūrų plotus šio pašaro gamybai per 178 dienų laikotarpį, jei vienos kiaulės prieaugliui per parą skiriama po 2,5 kg šio pašaro. Kombinuotasis silosas numatomas pagaminti iš bulvių 50 %, morkų 26 %, ir cukrinių runkelių 24 %. Derlingumai: pašarinių morkų 320 cnt/ha, bulvių 160 cnt/ha, cukrinių runkelių 250 cnt/ha. Draudimo fondas 12 %. Įvadas. Kombinuotojo siloso reikšmė gyvulių šėrime. Žolės naudojamos pašaro gamybai. Kombinuotojo siloso gamybos technologija. Kombinuotojo siloso kokybės įvertinimas. Kombinuotojo siloso laikymas ir apskaita. Užduoties sprendimas.

Ištrauka

Užduotis
Paskaičiuoti 112 kaiulių prieaugliui reikiamą kombinuotojo siloso kiekį bei kultūrų plotus šio pašaro gamybai per 178 dienų laikotarpį, jei vienos kiaulės prieaugliui per parą skiriama po 2,5 kg šio pašaro. Kombinuotasis silosas numatomas pagaminti iš bulvių 50 %, morkų 26 %, ir cukrinių runkelių 24 %. Derlingumai: pašarinių morkų 320 cnt/ha, bulvių 160 cnt/ha, cukrinių runkelių 250 cnt/ha. Draudimo fondas 12 %.Pašarų kokybė yra glaudžiai susijusi su gyvūnų sveikatingumu ir jų gerove. Nekokybiški pašarai gali pakenkti ne tik gyvūnų, bet ir žmonių sveikatai. Tai rodo pastaruoju metu išryškejusi problema – galvijų spongiforminė ir avių ir ožkų skrepi liga. Kita problema – baltymų stoka gyvūnų pašarų racione. Integruojantis į Europos Sąjungos gyvūnines produkcijos gamybos ir jos rinkos pokyčiai kelia didelius reikalavimus pašarų gamybai, todėl ir pašarų ūkio plėtros kryptys pagrindinai formuojamos pagal šios produkcijos gamybą.
Viena iš alternatyvų kompensuoti atsirandanti pašarinių baltymų stygių – baltymingų, ekologiškai švarių žolių pašarų gamyba. Europos Sąjungos šalyse svarbią vietą užima baltymingų pašarų gamyba, žolės ir jų pagaminti pašarai laikomi pigiu energetiniu pašaru ir baltymų šaltiniu. Deja, Lietuvoje stokojama nauja žolinių pašarų gamybos technologijų. Stokojama žolinių pašarų kokybės, cheminės sudėties tyrimų ir jų pašarinės – energetinės vertės nustatymo vieningos metodikos ir vertinimo sistemos, Dėl to apie pusę žolinių pašarų pagaminama prastos kokybės. Tai blogina gyvulininkystės produkcijos kokybę, didina jos savikainą.
Gyvulininkystei tenka apie 85 – 87 % visos prekinės ir apie 66 % bendrosios žemės ūkio produkcijos vertės. Tuo tarpu augalininkystėje yra antroji pagal svarbą žemės ūkio šaka. Vienas iš pagrindinių jos tikslų – aprūpinti gyvulius pašarais. Apie 80 % augalininkystės produkcijos sunaudojama gyvulininkysteje.
Būtina sparčiau didinti grūdų ir stambiųjų bei sultingųjų pašarų gamybą, gerinti pašarų pašarų kokybę, plėsti ankštinių žolių bei kultūrinių ganyklų plotus, didinti labai baltymingų gyvulinės kilmės bei kombinuotojų pašarų gamybą.
Labai svarbu sudaryti tinkamą pasėlių struktūrą. Siekti, kad žoliniai pašarai sudarytų iki 50 – 60 % metinio galvijų raciono. Produktyviems gyvuliams ir jų prieaugliui reikia labai gerai subalansuoto pašaro.
Pašarinių augalų derliaus dorojimas – silpniausia pašarų gamybos grandis. Vis dar labai daug medžiagų nueina niekais. Sudoroti su mažiausiai nuostoliais javų, pašarinių šakniavaisių, žplių derlių kliudo nepastovūs, lietingi orai, kai kurių mechanizmų ir įrengimų trūkumas, bet bene labiausiai - žinių stoka.
Naujais pažangiais derliaus dorojimo būdais nuimtų žolių maistingumas beveik toks pat kaip koncentruotų pašarų. Tačiau taikant šiuos būdus , reikia gerai žinoti įvairių vegetacijos fazių žolių maistingumą, chemines ir fizines savybes, biocheminius ir kitus procesus, vykstančius įvairiai dorojant, konservuojant ir laikant žolių derlių. Be to, ne mažiau svarbu išmanyti pašarų ruošimo technologijas ir ekonomiką bei ekonomikos bei gyvulių šėrimą sudarant pilnaverčius racionus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-16
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis24.82 KB
Autoriuskestas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
FakultetasGyvulininkystės technologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pasarininkyste kombinuoti pasarai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 13 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą