Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Nujunkytų paršelių auginimo technologija

Nujunkytų paršelių auginimo technologija

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Turinys. Įvadas. Kiaulių laikymo technologijos. Kiaulių laikymo sistemos. Perspektyvi kiaulių laikymo technologija. Tvarto suplanavimas. Vidaus įranga. Kiaulių šėrimas ir girdymas. Mėšlo tvarkymas. Išvados.

Ištrauka

Paršelių augimo sėkmė daug priklauso nuo tinkamų laikymo sąlygų. Visų grupių kiaulėms, ypač mažiems paršeliams, reikia sauso, šilto, minkšto reikiamo dydžio guolio, gardo ploto, šėrimo fronto, optimalių mikroklimato parametrų.
Patyrę kiaulių augintojai stengiasi įsigyti geresnių veislių kiaulių, iš kurių galima gauti daugiau geresnės produkcijos. Tačiau ,ne visiems ir ne visada gerai sekasi. Kartais dėl šeimininkų neišmanymo arba nerūpestingumo kiaulės suserga ir net kartais nugaišta.
Kiaulių augintojai susiduria su daugumu problemų laikant kiaules.
Šiame savarankiškame darbe aš išnagrinėsiu nujunkytų paršelių auginimo technologiją

1) Laikant trifaze technologija, nujunkius paršelius ir paršavedė, ir paršeliai išvaromi iš paršiavimosi gardo. Paršavedės perkeliamos į nujunkytų paršavedžių gardus, o paršeliai - į nujunkytų paršelių gardus. Šiuose garduose jie auginami iki 4 mėn. amžiaus, o po to pervaromi į penimų kiaulių gardus.
2) Laikant dvifaze technologija, paršavedė po nujunkymo išvaroma iš paršiavimosi gardo, o garde likę paršeliai auginami iki 3-4 mėn. amžiaus. Po to jie perkeliami į penimų kiaulių gardus. Laikant kiaules pagal šią technologiją, reikia turėti daugiau paršiavimosi gardų, tačiau nereikalingi nujunkytų paršelių gardai. Kadangi taip auginami paršeliai tik kartą pervaromi ir pergrupuojami, jie patiria mažiau stresų, geriau auga negu auginant pagal trifazę technologiją.

3) Laikoma pagal vienfazę technologiją paršavedė po nujunkymo išvaroma iš paršiavimosi gardo, o garde likę paršeliai auginami iki realizavimo. Paršeliai nepatiria streso, tačiau tokį gardą sudėtinga įrengti. Jis turėtų tikti ir žindomam paršeliui, ir penimai kiaulei. Šiuos gardus reikia gerai išdezinfekuoti. Naudojami ilgesnį laiką gardai daugiau užkrečiami įvairių ligų sukėlėjais, todėl neišdezinfekavus kito paršiavimosi paršeliai iškart patenka į blogesnes auginimo sąlygas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis35.39 KB
Autoriusokeylater
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasE. Liniauskienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nujunkytu parseliu auginimo technologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • E. Liniauskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą