Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Gyvulininkystė (10)

Gyvulininkystė (10)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Epiteliniai audiniai, jų funkcijos ir paskirtis . Gyvulių atranka ir paranka. Atranka. Paranka. Kiaulių tipai ir penėjimo ypatumai.

Ištrauka

Audinys yra bendros kilmės ir vienodos sandaros ląstelių bei tarpląstelinės medžiagos sistema, atliekanti bendrą funkciją. Taigi kiekvienas audinys sudarytas iš ląstelių ir neląstelinės medžiagos. Negalima įsivaizduoti, kad kraujas galėtų normaliai funkcionuoti be ląstelių – raudonųjų arba baltųjų kraujo kūnelių – arba be neląstelinės medžiagos – plazmos. Kiekvienas audinys gali kisti, kintant organizmo, vadinasi, ir paties audinio gyvenimo sąlygoms. Pavyzdžiui, organizmui badaujant, riebalinis audinys netenka riebalų ir virsta kito jungiamojo audinio rūšimi – puriuoju skaiduliniu jungiamuoju audiniu.
Simplastu vadinama struktūra, sudaryta iš daugybės tarpusavyje susiliejusių ląstelių. Šių ląstelių ribos nematomos net pro elektroninį mikroskopą. Taip sudaryti skersaruožiai raumenys.
Audiniai skrstomi taip:
1. Benro pobūdžio audinia: a) epitelinis audinys, b) jungiamasis audinys.
2. Specializuoti audiniai: a) raumeninis audinys, b) nervinis audinys.
Mes analizuosime epitelinį audinį ir jo srtuktūrą.Epitelinis audinys pagal kilmę yra seniausias. Pagrindinis šio audinio elimentas – ląstelė. Jis sudarytas iš ląstelių ir labai mažo kiekio tarpląstelinės medžiagos. Epitelis visada funkcionuoja ne kaip pavienių ląstelių rinkinys, o kaip klodas. Epitelinis audinys guli ant jungiamojo audinio, nuo kurio jis atskirtas plona bestruktūrine bazinę membraną. Ši membrana ypač svarbi medžiagų apykaitai. Epiteliniame audinyje kraujagyslių nėra. Maisto medžiagas jis gauna iš jungiamojo audinio pro bazinę membraną. Epitelinis audinys turi stiprias regeneracines (atsistatymo) savybes.
Epitelinis audinys pagal atliekamą funkciją skirstomas į dengimąjį,liaukinį ir jungiamąjį.Dengiamasis epitelis dengia odos paviršių ir iškloja visas kūno ertmes bei latakus. Liaukinis epitelis įeina į liaukų sandarą. Jungiamasis epitelis randamas nosies ertmėje (uodžiamoji zona), liežuvyje (skonio svogūnėliuose) ir kitur.
Epitelinis audinys atlieka įvairias funkcijas: a) saugo organizmą nuo žalingų veiksnių (karščio, šalčio) ir per didelio šilumos bei drėgmės išskyrimo, b) padeda pašalinti iš organizmo pašalinius kūnus (kvėpavimo takų vienasluoksnis virpamasis epitelis), c)gamina virškinimo fermentus ir hormonus (liaukinis epitelis), d) įsiurbia ištirpusias maisto medžiagas ir apsaugo atitinkamus audinius nuo virškinamųjų fermentų (vienasluoksnis kutikulinis epitelis).
Pagal ląstelių išsidėstymą epitelinis audinys skistomas į vienasluoksnį ir daugiasluoksnį, o pagal funkciją – i dengiamąjį ir liaukinį.
Vienasluoksnio epitelio ląstelės išsidėsčiusios vienoje eilėje ir yra įvairios formos. Pagal tai vienasluoksnis epitelis skirstomas į vienasluoksnį plokščiajį, vienasluoksnį kubinį ir vienasluoksnį cilindrinį. Vienasluoksnio plokščiojo epitelio organizme yra labai daug. Juo išklotos kūno serozinės tuštumos, kraujagyslių ir limfagyslių vidinės sienelės, plaučių alveolės. Kūno tuštumose vienasluoksnis plokščiasis epitelis vadinamas mezoteliu, o kraujagyslėse bei limfagyslėse – endoteliu. Vienasluoksnio kubinio epitelio ląstelių aukštis ir plotis yra vienodas. Šis epitelis iškloja liaukų ištekamuosius latakus. Vienasluoksnio cilindrinio epitelio ląstelių aukštis didesnis už plotį. Pagal ląstelių laisvo krašto pakitimus šis epitelis turi specialų pavadinimą: virpamasis, kutikulinis (arba žarnų) ir liaukinį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis95.34 KB
AutoriusReda
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gyvulininkyste (10) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą