Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Šalutinių gyvūninių atliekų perdirbimas

Šalutinių gyvūninių atliekų perdirbimas

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Apibrėžimai ir sąvokos. Įvadas. Gyvūninės kilmės atliekos. Šalutinių gyvūninių produktų ir perdirbtų šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo reglamentavimas Lietuvoje. Gyvūninės kilmės šalutinių produktų tvarkymui teikiama parama. Gyvūninių atliekų (ŠGP) tvarkymas. Šalutinių gyvūninių produktų tvarkymas Lietuvoje . Išvados.

Ištrauka

Atliekos – bet kokios medžiagos ar daiktai, kurių atliekų turėtojas atsikrato, nori atsikratyti ar privalo atsikratyti ir kurie priklauso atliekų kategorijoms.
Atliekų naudojimas – atliekų tvarkymo būdas.
1. Naudojimas kurui ar kitais būdais energijai gauti
2. Tirpiklių atnaujinimas (regeneracija)
3. Organinių medžiagų, nenaudojamų kaip tirpikliai, perdirbimas (atnaujinimas) (įskaitant kompostavimą ir kitus biologinio pakeitimo procesus)
4. Metalų ir metalų junginių perdirbimas (atnaujinimas)
5. Kitų neorganinių medžiagų perdirbimas (atnaujinimas)
6. Rūgščių arba bazių regeneracija
7. Taršai mažinti naudojamų komponentų naudojimas
8. Katalizatorių komponentų naudojimas
9. Pakartotinis naftos rafinavimas arba kitoks pakartotinis naftos produktų naudojimas
10. Apdorojimas žemėje, naudingas žemės ūkiui ar gerinantis aplinkos būklę
11. Atliekų, gautų R1–R10 naudojimo būdais, panaudojimas
12. Pasikeitimas atliekomis, siekiant taikyti joms bet kurį iš R1–R11 naudojimo būdų
13. 1-12 nurodytais būdais naudoti skirtų atliekų saugojimas (išskyrus laikinąjį saugojimą susidarymo vietoje iki jų surinkimo)
Atliekų šalinimas – atliekų tvarkymo būdas.
1. Išvertimas ant žemės ar po žeme (pvz., sąvartynuose ir t. t.)
2. Apdorojimas žemėje (pvz., biologinis skystųjų atliekų ar dumblo skaidymas dirvožemyje ir t. t.)
3. Giluminis įpurškimas (pvz., pumpuojamų atliekų įpurškimas į šulinius, šachtas, druskos olas ar natūraliai susidariusias ertmes ir t.t.)
4. Surinkimas į tvenkinius ant žemės paviršiaus (pvz., skystųjų atliekų ar dumblo supylimas į duobes, baseinus ar lagūnas ir t. t.)
5. Šalinimas specialiai įrengtuose sąvartynuose (pvz., dėjimas į atskiras sekcijas, kurios uždengiamos ir izoliuojamos viena nuo kitos ir nuo aplinkos, ir t. t.)
6. Išmetimas į vandens telkinį, išskyrus jūras (vandenynus)
7. Išmetimas į jūras (vandenynus), įskaitant įterpimą į jūros dugną
8. Šiame sąraše smulkiau neapibūdintas biologinis apdorojimas, kurio metu gaunami galutiniai junginiai ar mišiniai šalinami bet kuriuo D1-D12 nurodytu būdu
9. Šiame sąraše smulkiau neapibūdintas fizikinis-cheminis apdorojimas, kurio metu gaunami galutiniai junginiai ar mišiniai šalinami bet kuriuo D1-D12 nurodytu būdu (pvz., garinimas, džiovinimas, kalcinavimas ir t. t.)
10. Deginimas sausumoje
11. Deginimas jūroje
12. Nuolatinis saugojimas (pvz., konteinerių laikymas šachtose ir t. t.)
13. Maišymas prieš naudojant bet kurį D1-D12 nurodytą būdą
14. Perpakavimas prieš naudojant bet kurį D1-D13 nurodytą būdą
15. 1-14 nurodytais būdais šalinti skirtų atliekų saugojimas (išskyrus laikinąjį saugojimą susidarymo vietoje iki jų surinkimo)

Reglamentas - Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas, nustatantis sveikatos taisykles gyvūninės kilmės šalutiniams produktams, neskirtiems vartoti žmonėms.

Biodegraduojamosios atliekos – bet kokios atliekos, kurios gali būti suskaidytos aerobiniu ar anaerobiniu būdu, pvz., sodo atliekos, popierius ar kartonas.
Biologinių dujų įmonė – tai įmonė, kurioje anaerobinėmis sąlygomis vyksta gyvūninės kilmės produktų biologinis irimas ir gaminasi bei surenkamos biologinės dujos.
Gyvūninės kilmės šalutiniai produktai (ŠGP) – visi gyvūnų kūnai, jų dalys ar gyvūninės kilmės produktai, neskirti vartoti žmonėms, įskaitant kiaušinėlius, embrionus ir spermą.
1 kategorijos ŠGP (1 kategorijos medžiagos) – tai didžiausią pavojų žmonių ir gyvūnų sveikatai keliančios medžiagos, kurioms priskiriama visi gyvūninės kilmės šalutiniai produktai, kildinami iš gyvūnų, užsikrėtusių užkrečiamosiomis spongiforminėmis encefalopatijomis, išskyrus tas, kuriomis serga žmonės, arba užsikrėtusių kitomis ligomis, kuriomis gali užsikrėsti žmonės ar kiti gyvūnai.
2 kategorijos ŠGP (2 kategorijos medžiagos) – tai mažesnį nei pirmos kategorijos pavojų keliantys gyvūninės kilmės šalutiniai produktai, kuriose yra tam tikrų medžiagų, kurių tarpe yra, pvz. mėšlas ir virškinamojo trakto turinys.
3 kategorijos ŠGP (3 kategorijos medžiagos) – tai mažiausiai pavojingi gyvūninės kilmės šalutiniai produktai, kurie gali būti plačiausiai pakartotinai perdirbami ir panaudojami.
1 arba 2 kategorijų tarpininkavimo įmonė – tai įmonė, kurioje tvarkomos ir (arba) laikinai sandėliuojamos neperdirbtos 1 arba 2 kategorijų medžiagos, skirtos vežti toliau į galutinę paskyrimo vietą, ir kurioje gali būti atliekamos tam tikros preliminarios operacijos, pvz., kailio ir odos nulupimas arba pomirtiniai tyrimai.
1 kategorijos perdirbimo įmonė – tai įmonė, kurioje prieš galutinai pašalinant perdirbamos 1 kategorijos medžiagos.
2 kategorijos perdirbimo įmonė – tai įmonė, kurioje prieš galutinai pašalinant, toliau transformuojant ar panaudojant perdirbamos 2 kategorijos medžiagos.
3 kategorijos tarpininkavimo įmonė – tai įmonė, kurioje rūšiuojamos ir (arba) pjaustomos ir (arba) atšaldomos ar sušaldomos į blokus ir (arba) laikinai sandėliuojamos neperdirbtos 3 kategorijos medžiagos, skirtos vežti toliau į galutinę paskyrimo vietą.
3 kategorijos perdirbimo įmonė – tai įmonė, kurioje 3 kategorijos medžiagos perdirbamos į perdirbtus gyvūninius baltymus ir kitus perdirbtus produktus, kuriuos galima naudoti pašarams.
Komposto gamybos įmonė – tai įmonė, kurioje aerobinėmis sąlygomis vyksta gyvūninės kilmės produktų biologinis irimas.
Komunalinės atliekos - buitinės ir kitokios atliekos, kurios savo pobūdžiu ar sudėtimi yra panašios į buitines atliekas.
Naminių gyvūnėlių ėdalo įmonė – tai įmonė, gaminanti naminių gyvūnėlių ėdalą ir šunų kramtalus, kuriems gaminti naudojami tam tikri gyvūninės kilmės šalutiniai produktai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-06-08
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis26.54 KB
AutoriusEgle
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. K. Navickas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Salutiniu gyvuniniu atlieku perdirbimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • doc. dr. K. Navickas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą