Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Pašarininkystė: šienas (2)

Pašarininkystė: šienas (2)

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

1 užduotis: Paskaičiuoti 52 karvėms tvartiniu laikotarpiu (X. 10 – V. 5 d.) šieno kiekį ir kultūrinių pievų (65%) bei ankštinių žolių žolyno (35%) plotus reikiamam šieno kiekiui paruošti, jei 1 karvei per parą duodama 1 kg. šieno skaičiuojant kiekvienam 100 kg. gyvulio kūno masės. Vidutinė 1 karvės masė – 530 kg. Kultūrinių pievų derlingumas bus 190 cnt/ha, o ankštinių žolyno – 210 cnt/ha. Draudimo fondas - 15%. Įvadas. Šieno pašarinė vertė ir maistingumas. Šieno ruošimas. Šienavimas. Džiovinimas. Šieno džiovinimas ant žemės. Šieno džiovinimas ant žaiginių. Šieno džiovinimas aktyviąja ventiliacija. Šieno rinkimas, presavimas ir smulkinimas. Šieno kokybės vertinimas. Šieno apskaita. Užduoties sprendimas.

Ištrauka

Paskaičiuoti 52 karvėms tvartiniu laikotarpiu (X. 10 – V. 5 d.) šieno kiekį ir kultūrinių pievų (65%) bei ankštinių žolių žolyno (35%) plotus reikiamam šieno kiekiui paruošti, jei 1 karvei per parą duodama 1 kg. šieno skaičiuojant kiekvienam 100 kg. gyvulio kūno masės. Vidutinė 1 karvės masė – 530 kg.. Kultūrinių pievų derlingumas bus 190 cnt/ha, o ankštinių žolyno – 210 cnt/ha. Draudimo fondas - 15%.


Lietuvai integruojantis į Europos Sąjungą (ES), ir pastarųjų metų gyvulininkystės produkcijos gamyboje ir rinkoje, keliami dideli reikalavimai pašarų gamybai. (4
Atsižvelgus į tai, kad pagrindinė gyvulininkystės šaka Lietuvoje – galvijininkystė, pašarų gamyboje tikslinga gerinti žalienos struktūrą bei žolynų botaninę sudėtį ir kokybę. Norint atpiginti pašarų savikainą, daugiau dėmesio derėtų skirti žalienas atnaujinti. Pastaruoju metu daugelis ūkių naudoja senas pievas ir ganyklas. Jose dažniausiai auga varpinės žolės, kurių derlingumas palyginti mažas. Tokių ganyklų žaliena maisto medžiagų atžvilgiu yra menkavertė, todėl be papildomo koncentruoto pašaro negalima gauti gero galvijų produktyvumo ir pigios produkcijos. (4)
1998 m. Buvo parengtas Lietuvos žolių ūkio tvarkymo projektas. Jo tikslas – gerinti žolynų kokybę, efektyviai tvarkant ir ruošiant geros kokybės pigius pašarus ganiavai, šienui ir silosui gaminti. Šalyje žolynai sudaro apie trečdalį visų žemės ūkio naudmenų, todėl jų tinkamas paruošimas tiesiogiai daro įtaką gyvulių produktyvumui. (4)
Šiuo metu esant prastai pašarų kokybei vasaros ir žiemos metu, racionai labai skiriasi ir daro įtaką gyvulininkystės produkcijos gamybos netolygumui. Paruošti tvarte laikomiems gyvuliams pakankamai geros kokybės pašarų yra nelengva, tačiau labai svarbu juos tinkamai išlaikyti iki pavasario. Netinkamai laikomi pašarai netenka daug maisto medžiagų, blogėja skonis, išnyksta aromatas. Be to, šeriant sugedusiais pašarais gyvuliai gali susirgti. (3)
Šienas kelia tam tikrų problemų: nepatogus naudoti, užima daug vietos, maža pašarinė vertė, mažas vitaminų ir mineralų kiekis. Pelėsiai ir dulkės, kurie erzina ne tik žmones, bet ir žirgams sukelia alergiją bei kvėpavimo sutrikimus.(2)
Žolė yra svarbiausias galvijų pašaras. Vasarą ji šeriama žalia, o žiemą – konservuota (šienas, silosas). Jeigu žoliniai pašarai geri, galvijai iš jų gauna 70 – 80 proc. jiems reikalingos energijos ir baltymų. Žolių kokybę ir maistingumą lemia daugelis veiksnių, bet labiausiai – vegetacijos fazė, nes žolei augant jos kokybė bei maistingumas keičiasi. Žolė, augdama tik iki žydėjimo, stiebe ir lapuose kaupia maisto medžiagas, o vėliau pastarosios ima kauptis sėklose. Tuo tarpu stiebas ima medėti, ir toks pašaras blogiau virškinamas. (2) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis33.94 KB
Autoriusvandale
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2002 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pasarininkyste sienas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą