Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Lauko gėlininkystė

Lauko gėlininkystė

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Susipažinimas su pavasarį žydinčiomis svogūninėmis gėlėmis. Tulpių charakteristika. Smulkiasvogūninės gėlės. Susipažinimas su vienmetėmis ir dvimetėmis lauko gėlėmis. Susipažinimas su daugiametėmis lauko gėlėmis. Pavasarinis gėlynų tvarkymas. Pavasarinis rožių tvarkymas ir priežiūra. Rožių genėjimas. Kada rožes nudengti. Sėkmę lemia įrankiai. Kada laikas genėti. Apžiūrėkite pumpurus ir šaknis. Rožių grupės. Laipiojančios rožės. Laipiojančių rožių klasifikavimas. Priežiūra ir dauginimasis. Miniatiūrinės rožės. Genėjimo laipsniai. Arbatinių hibridinių rožių genėjimas. Krūminių rožių formavimas. Parko rožės. Genėjimas. Besidriekiančios rožės. Besidriekiančių rožių grupės susidarymas. Besidriekiančių rožių tipai ir veislės. Priežiūra gana paprasta. Vilkaviškio stoties turgus.

Ištrauka

TIKSLAS:
1. Susipažinti su svogūninių gėlių įvairove, klasifikacija ir veislėmis
UŽDUOTYS:
1. Pažinti pavasarį žydinčias svogūnines gėles.
2. Žinoti tulpių klasifikaciją.
3. Mokėti aprašyti tulpių veisles.
4. Pažinti smulkiasvogūnines ir pavasarį žydinčias gėles.

Pavasarį žydinčioms svogūninėms gėlėms priskiriamos tulpės, Jacintai, kamasija, sniegžydrė, endimionas, snieguolė, lekuoja, paukštpienė, žydrė, puškinbija, narcizai, scylė. Svogūnines gėles gėlininkai skirsto į stambiasvogūnines ir smulkiasvogūnines. Stambiasvogūninių gėlių grupei priskiriamos tulpės, Jacintai ir narcizai. Smulkiasvogūninių – snieguolės, žydrės, scylės, sniegžydrės, leukojos, puškinijos.
Kiek iki šiol tulpių veislių, tiksliai nustatyti negalima. Sistemingas veislių klasifikavimas buvo pradėtas 1913 metais. Anglijoje. Tulpių klasifikacija buvo vis tikslinama. Šiuo metuy laikomasi klasifikacijos kurioje yra 15 grupių.
Plačiausiai yra auginamos tulpės ir narcizai. Tulpių rūšių ir veislių įvairovė labai didelė, todėl dažnai nelengva nustatyti, kurios veislės gražiausios ir geriausios.tinkamiausiomis reikėtų laikyti tas, kurios mažiau pažeidžiamos virusų ir gerai dauginasi. Pavyzdžiui, Darvino hibridų, Fosterio ir Greigo grupių veislės. Apželdinimui geriausiai tinka Kaufmano ir kitų rūšių tulpės. Iš kitų grupių vertingesnės yra Triumfo tulpės, nes jos palyginti nelabai pažeidžiamos virusų, įvairiaspalvės, stipriais žiedkočiais, tinka apželdinimui, puokštėms ir galima pražydinti žiemą.
Pirmasis narcizus pagal karūnėlės ilgį klasifikavo Parkinsonas 1629 m. Narcizų registras periodiškai peržiūrimas, įtraukiamos naujos veislės, o išbraukiamos pasenusios ir nevertingos. Kasmet užregistruojama apie 200 naujų veislių. Pagal dabartinę klasifikaciją narcizai suskirstyti į 12 grupių.
Detalios Jacintų veislių klasifikacijos nėra, registruose skiriamos veislės tik tuščiaviduriais ir pilnaviduriais žiedais.
Kamasija – daugiametis svogūninis lelijinių šeimos augalas. Žydi gegužės – birželio mėnesiais.
Lietuvoje labai paplitusi baltoji snieguolė. Jos pražysta vos nutirpus sniegui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio namų darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasNamų darbai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis20.67 KB
Autoriuseimaass
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word lauko geles [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą