Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Žemės ūkio mašinos (3)

Žemės ūkio mašinos (3)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Žemės dirbimo mašinos. Plūgo paskirtis ir klasifikacija. Plūgo darbinės dalys. Susipažinti su traktorinio prikabinamojo ir pakabinamojo plūgų konstrukcija. Išsiaiškinti kuo skiriasi bendros paskirties plūgai nuo specialiųjų plūgų. Kultivatorių noragėlių tipai ir jų panaudojimo atvejai. Susipažinti su ištisinio įdirbimo ir tarpueiliniu kultivatoriumi. Akėčių tipai. Jų panaudojimo atvejai. Susipažinti su valkėmis ir volais. Sėjamosios ir sodinimo mašinos. Sėjos būdai ir agrotechniniai reikalavimai. Sėjamųjų mašinų pagrindinės dalys. Javų sėjamųjų konstrukcija ir pagrindinės dalys. Bulvių sodinamosios pagrindinės dalys ir darbo procesas. Daigų sodinamosios pagrindinės dalys ir darbo procesas. Žolinių pašarų ruošimo mašinos. Žolinių pašarų paruošimo būdai. Šienapjovės. Grėbliai. Šieno ir šiaudų surinkimo mašinos. Smulkintuvai. Mobilaus smulkintuvo pagrindinės dalys ir darbo procesas. Šieno džiovinimas aktyviąja ventiliacija. Presai. Tręšiamosios ir augalų apsaugos mašinos. Mineralinių trąšų barstomosios. Tręšimo aparatų veikimo principas. Diskinis išcentrinis. Krumplinis. Diskinis grandiklinis. Trąšų barstomosios technologinis darbo principas. Mėšlakratės technologinis darbo procesas. Srutų laistytuvai. Technologinis darbo procesas. Vakuuminio ežektoriaus veikimas. Purkštuvų dalys. Rezervuarai. Filtrai. Maišiklis. Siurbliai. Vožtuvai. Purškimo įtaisai. Skirstomieji vamzdžiai. Ventiliatoriai. Purkštukai. Purkštai. Hidrauliniai ežektoriai. Hidraulinio vamzdinio purkštuvo technologinis darbo procesas. Hidraulinio ventiliatorinio purkštuvo technologinis darbo procesas. Beicavimo mašinos technologinis darbo procesas. Javų kombainai. Javų kombaino pagrindinės dalys, jo darbo procesas. Pjaunamosios pagrindinės dalys ir veikimas. Kuliamosios pagrindinės dalys ir veikimas. Šiaudų kupetuotuvas. Šiaudų surinkimo mechanizmas.

Ištrauka

1. Plūgo paskirtis ir klasifikacija
. Sukantis ritei, į jos rieves patekusios sėklos iš dėžutės išberiamos į sėklavamzdį.Šalia ričių esančios movos nesisuka.
Ritininiuose aparatuose išsėjamos sėklos kiekis keičiamas, daugiau arba mažiau įstumiant rites į dėžučių vidų.Norint sumažinti išsėjamų sėklų kiekį, ritės iš dėžučių ištraukiamos. Jų vietą dėžutėse užima movos. Daugiausia sėklų sėjimo aparatas išsėja, kai visa ritės rievėtoji dalis yra dėžutėje. Išsėjamų sėklų kiekį dar galima pakeisti, didinant arba mažinant ričių sukimosi greitį. Kuo greičiau sukasi ritės, tuo daugiau išsėjama sėklų.
2.2.2. Trąšoms berti kombinuotose sėjamosiose yra krumpliniai sėjimo aparatai. Krumplinį aparatą sudaro dėžutė, ritė su krumpliais ir perstatomas dugnelis. Ritės užmautos ant kvadratinio veleno. Dugneliai pritvirtinti ant dugnelio veleno. Perstatant rankena dugnelius, galima reguliuoti plyšį tarp ritės ir dugnelio. Normalaus drėgnumo trąšoms berti dugneliai turi būti 8 – 10 mm atstumu nuo ričių. Kad iš aparatų išbertų trąšas, dugneliai visiškai nuleidžiami žemyn.
Išberiamų trąšų kiekis reguliuojamas keičiant ričių sukimosi greitį. Tam reikia perstatyti aparatų pavaros krumpliaračius. Trąšų išbėrimo kiekį Plūgai atpjauna, apverčia ir iš dalies supurena dirvos riekią.Paprastieji plūgai skirti arti dirbamas dirvas, o specialieji (miškų, sodų, krūmų ir pan.)darbui ypatingomis sąlygomis.
Plūgai būna verstuviniai ir lėkštiniai. Geriausiai dirvos riekę apverčia ir dažniausiai naudojami verstuviniai plūgai. Lėkštiniais plūgais kartais supurenama žemė tik miškų želdiniams.
Gaminami vienpusio ir abipusio vertimo plūgai. Vienpusio vertimo plūgais ariama sumetimu ir išmetimu, suartame lauke lieka išmetimų vagos. Abipusio vertimo plūgai turi į kairę ir į dešinę verčiančius korpusus. Kai vieni ir kiti korpusai aria tuo pačiu laiku,laukas suvagojamas. Lygiajam arimui skirtų plūgų vienais verstuvais laukas ariamas važiuojant pirmyn, kitais – važiuojant atgal. Vagos visą laiką verčiamos į tą pačią pusę, suariama be sumetimų ir išmetimų, laukas lieka lygesnis.
Pagal ariamų vagų skaičių būna vienvagiai, dvivagiai, trivagiai ir t.t. plūgai.
Pagal plūgų sujungimą su traktoriumi plūgai skirstomi į pakabinamuosius, pusiau pakabinamuosius ir prikabinamuosius. Nedaug vagų ariantys plūgai būna pakabinamieji. Jie lengvesni, manevringesni. Ilgesni plūgai daromi pusiau pakabinamieji. Važiuojant jų priekis pakeliamas, o užpakalinė dalis turi ratą, kuris rieda žemės paviršiumi. Prikabinamieji plūgai dabar beveik nenaudojami. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio laboratorinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasLaboratoriniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis34.12 KB
AutoriusGiedrius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas11
Švietimo institucijaVarėnos "Ąžuolo" vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word masinos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą