Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Paukštiena (2)

Paukštiena (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Paukščių rūšiavimas. Paukštienos laikymo sąlygos. Cheminė sudėtis. Ligos. Produkto maistinė vertė. Gamybos aprašymas. Kokybės reikalavimai. Asortimentas. Etiketės nuorašas. Išvados.

Ištrauka

Mūsų respublikoje yra daug paukštininkystes ūkių, pa¬statyta didžiulių paukščių auginimo kompleksų, kuriuose ypač daug auginama broilerių. Būdami 2-3 mėn., jie sve¬ria 1,5---1,7 kg. Antys taip pat užauginamos per palyginti trumpą laiką.
Kiekvienos rūšies paukstiena yra skirtingo skonio ir aro¬mato. Pauksticna - vertingas, lengvai virškinamas maisto produktas. Kiek sunkiau virškinama riebi žąsiena ir lau¬kinių paukščių mėsa. Paukštienos kokybė priklauso nuo paukščio amžiaus, veisles, įmitimo. Joje yra baltymų, rie¬balų, mineralinių druskų, ekstraktinių medžiagų, vitaminų, vandens.
Perkant paukštį apie jo kokybę sprendžama iš išvaiz¬dos, kvapo, spalvos. Paruošta jaunų paukščių mėsa yra trapi, minkšta, sultinga, senų - sausa, kieta.

Darbo tikslas: pateikti informaciją apie paukštienos cheminę sudėti, trumpai apibūdinti gamybos eigą prieš pateikiant paukštieną į rinką,išnagrinėti kaip ji yra klasifikuojama,kokie yra kokybės reiklavimai ydos ( ligos ), produkto maistinė vertė.

Darbo uždaviniai: ištirti rinką, kokios yra nešaldytos vištienos kainos,pakavimas,svoris.

Paukščių skerdenos pagal apdorojimą skirstomos į neskrostas, pusiau skrostas ir skrostas.
Atsižvelgiant į rųšį ir amžių, paukščiai skirstomi į tokias grupes: viščiukai, kalakučiukai, vištos ir kalakutai, ančiukai, žąsiukai, antys ir žąsys.
Žiūrint įmitimo ir apdirbimo kokybės, paukščių skerdenos skirstomos į I ir II kategoriją. Paukščiai rūšiuojame, lakantis standarto reikalavimų. Jei, žiūrint įmitimo, paukščiai atitinka I kategoriją, o žiūrint apdorojimo kokybės nepatenkina standarto reikalavimų, jie pervedami į II kategoriją. Paukščių skerdenos, pagal įmitimą atitinkančios II kategoriją, bet pagal apdorojimą netinkančios II kategorijai, laikomos nestandartinėmis. Jos realizacijai netinka ir gali būti perdirbamos pramonėje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis22.62 KB
Autoriusginnte
Viso autoriaus darbų16 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paukstiena (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą