Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Žemės ūkis (2)

Žemės ūkis (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Žemės ūkio naudmenų sudėtis ir struktūra. Žemės fondo pasiskirstymas pagal žemės naudmenas. Žemės ūkio paskirties žemės pasiskirstymo pagal jos naudmenas, nuosavybės formas ir naudotojus. Žemės ūkio naudmenų ekonominis efektyvumas. Žemės ūkio naudmenų ekonominio efektyvumo didinimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Žemė su visais savo turtais yra žmonijos egzistavimo pagrindas. Ji pati svarbiausia gamtinės aplinkos dalis, apimanti kiekvienoje valstybėje esančius sausumos, vidaus ir miško plotus bei apibudinama įvairiomis gamtinėmis bei ūkinėmis charakteristikomis. Žmonių veikloje žemė yra nekilnojamasis turtas, pagrindinė priemonė žemės ir miškų ūkyje, teritorinė bazė kitoms ūkio šakoms plėtoti, gyvenamųjų vietovių ir infrastruktūros sistemos elementams išdėstyti. Žemė yra kiekvienos valstybės nacionalinio turto svarbiausia sudėtinė dalis, sudaranti natūralų pagrindą materialinei gamybai plėtoti. Lietuvos Respublikos teritorijoje esanti privati ir valstybinė žemė sudaro bendrą valstybės žemės fondą. Šis fondas susideda iš įvairių rūšių žemės naudmenų. Žemės naudmenomis yra laikomi žemės plotai, nuo kitų besiskiriantys jiems būdingomis gamtinėmis savybėmis arba ūkinio naudojimo ypatumais.
Kursinio darbo tikslas – išanalizuoti Lietuvos Respublikos žemės ūkio naudmenas bei aptarti jų ekonominį efektyvumą.
Darbo tyrimo objektas – žemės ūkio naudmenos.
Uždaviniai:
1. Aptarti žemės ūkio naudmenų sudėtį bei struktūrą.
2. Apžvelgti žemės ūkio naudmenų ekonominį efektyvumą.
3. Išanalizuoti žemės ūkio naudmenų racionalų naudojimą.
4. Aptarti žemės ūkio naudmenų ekonominio efektyvumo didinimo būdus ir priemones.

Skirtingai nuo kitų materialinės gamybos šakų, žemė, kaip pati svarbiausia pagrindinė gamybos priemonė, nuo kitų gamybos priemonių skiriasi tuo, kad ji yra nepakeičiama kitomis, nekilnojama ir niekada nenusidėvi. Be to, jos ištekliai yra riboti.
Pasaulyje gyventojų skaičius vis didėja. Dėl to kyla būtinybė tausoti žemės išteklius, racionaliai naudoti įvairių paskirčių žemes, o žemės ūkyje – nuolat gerinti produkcijos gamybos tikslams skirtų žemių kokybę. Šių tikslų įgyvendinimas neatsiejamas nuo tikslios žemės plotų, jų kokybės ir žemės naudotojų apskaitos.
Lietuvos Respublikos teritorijoje esanti privati ir valstybinė žemė sudaro bendrą valstybės žemės fondą. Šis fondas susideda iš įvairių rūšių žemės naudmenų. Žemės naudmenomis yra laikomi žemės plotai, nuo kitų besiskiriantys jiems būdingomis gamtinėmis savybėmis arba ūkinio naudojimo ypatumais.
Šiuo metu Lietuvos respublikos žemės fondą (6,5 mln. ha) sudaro įvairios paskirties žemės naudmenos - galimi jos paskirties variantai, kurie skirstomi į šias grupes:
• Žemės ūkio paskirties žemė. (3,94 mln. ha) Tai žemės ūkio veiklai skirti plotai, kurių didžiausią dalį sudaro žemės ūkio naudmenos (ariamoji žemė, pievos, ganyklos, daugiamečiai sodiniai (sodai), dirvonai ). Kitą žemės ūkio paskirties žemės dalį sudaro ne žemės ūkio naudmenos -ūkininkų ar žemės ūkio įmonių naudojamuose plotuose esantys keliai, žemė po gyvenamaisiais namais bei ūkiniais pastatais, kiti tarp žemės ūkio naudmenų įsiterpę plotai, (miškeliai, pelkės, karjerai, vandenys ir pan.), kurie gali būti paverčiami žemės ūkio naudmenomis, taip pat sodininkų bendrijų žemė.
• Miškų ūkio paskirties žemė. Tai teritorija (apie 2 mln. ha) skirta miškų ūkio veiklai, apaugusi želdiniais, nors tarp jų gali būti įsiterpę ir neapželdinti plotai, kurie gali būti transformuojami į miško naudmenas.
• Konservacinės paskirties žemė. Tai rezervatų bei kitokia specialaus saugojimo žemė (gamtos, istorijos, archeologijos, kultūros paminklų teritorijos -apie 40 tūkst. ha).
• Valstybinio vandenų fondo žemė. Tai žemė po vandenimis (jeigu ji neįskaičiuota į kitas žemės naudmenų kategorijas- apie 185 tūkst. ha). Tai Kuršių marios, upės, kurių baseino plotas didesnis kaip 25 km2 , neprivatizuoti ežerai, tvenkiniai.
• Kitos paskirties žemė. Tai miestų žemė, transporto, ryšių ir komunikacijų, krašto apsaugos, savivaldybių poreikiams, namų valdų žemės sklypai (apie 360 tūkst. ha)
• Laisvos valstybinės žemės fondas (apie 10 tūkst. ha). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-12
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis41.88 KB
Autoriusandrius
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zemes ukis (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą