Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Burokėlių auginimo technologija

Burokėlių auginimo technologija

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Dirva ir vieta. Priešsėliai. Laukų purškimas pesticidais. Dirvos skutimas. Dirvos lyginimas arba kultivavimas. Rudeninis arimas. Pavasario darbai. Priešsėjinis dirvos paruošimas. Mineralinių trąšų išbėrimas. Sėja. Pasėlio priežiūra. Derliaus nuėmimas. Organinės trąšos ir tręšimas. Raudonųjų burokėlių kokybės reikalavimai. Bendrosios nuostatos. Bendrieji kokybės reikalavimai. Klasifikavimas. Dydžio reikalavimai. Leistini nukrypimai. Pakavimo reikalavimai. Ženklinimo reikalavimai.

Ištrauka

Lietuvai integruojantis į Europos Sąjungą ir rengiantis prekiauti savo išaugintais vaisiais ir daržovėmis užsienyje konkurencijos sąlygomis bei sie¬kiant aprūpinti Lietuvos gyventojus kokybiškais vaisiais ir daržovėmis, es¬minis reikalavimas yra produkcijos kokybė. Išauginti didelį derlių - tai tik darbo dalis, kur kas sunkiau išsaugoti laikomų vaisių ir daržovių kokybę, paruošti juos rinkai ir pateikti vartotojui aukštos kokybės produkciją. Euro¬pos Sąjungoje šviežių vaisių ir daržovių kokybės reikalavimus nusako atitin¬kami reglamentai, o Lietuvoje pastarųjų pagrindu parengti privalomieji ko¬kybės reikalavimai. Europos Sąjungos teisės aktai nereglamentuoja maistinių bulvių ir raudonųjų burokėlių kokybės, todėl parengti nacionaliniai kokybės reikalavimai. Parengti ir Žemės ūkio ministro įsakymais patvirtinti privalo¬mieji kokybės reikalavimai 35 rūšių šviežiems vaisiams ir daržovėms (ko¬pūstams, morkoms, svogūnams, ilgavaisiams ir trumpavaisiams agurkams, pomidorams, obuoliams ir kriaušėms, braškėms ir žemuogėms, arbūzams, me¬lionams, salotoms ir endivijoms, česnakams, baklažanams, persikams ir nek¬tarinams, lapkotiniams salierams, citrusiniams vaisiams, cukinijoms, saldžiosioms paprikoms, slyvoms, porams, desertinėms vynuogėms, salotinėms cikorijoms, špinatams, žiediniams kopūstams, abrikosams, avokadoms, ne¬gliaudytiems žirniams, šparaginėms pupelėms, kivi vaisiams, vyšnioms ir treš¬nėms, šparagams, Briuselio kopūstams, artišokams, bananams, maistinėms bulvėms, raudoniesiems burokėliams), parengti graikinių riešutų ir kultūri¬nių pievagrybių privalomųjų kokybės reikalavimų projektai.
Privalomuosius kokybės reikalavimus turi vienodai suprasti bei traktuoti ir augintojai, ir prekybininkai, ir inspektoriai. Taigi, mokant inspektorius, ūkininkus, didmeninės ir mažmeninės prekybos darbuotojus, iškyla nemažai problemų su privalomųjų kokybės reikalavimų in-terpretacija. Olandijos inspektorius rengianti institucija KCB yra parengusi pri¬valomųjų kokybės reikalavimų interpretaciją, tačiau ji neturi jokios juridinės galios Lietuvoje, ir KCB rekomendavo interpretaciją pasirengti patiems.

Norint užauginti kokybiškus ir kokybinius reikalavimus atitinkančius burokėlius, reikėtų laikytis šių auginimo sąlygų:
Dirva ir vieta. Burokėliams auginti tinka visų Lietuvos regionų dirvos. Ši daržovė nėra labai reikli dirvai, tačiau kokybiškos produkcijos neužauginsime nei per daug lengvose, nei per sunkiose dirvose. Jiems labiausiai tinka velėniniai karbonatiniai ir velėniniai jauriniai nerūgštūs vidutinio sunkumo priemoliai ir priesmėliai. Sunkūs priemoliai tinka, jei yra geros struktūros ir patręšti (priešsėlyje) mėšlu.
Ankstyvajai sėjai parenkamos lengvesnės, pavasarį greičiau džiūstančios dirvos: geros struktūros priesmėliai ar lengvi priemoliai su laidžių podirviu giliau 60 cm nuo dirvos paviršiaus esančiu gruntiniu vandeniu.
Plotai, kurių dirvožemio rūgštingumas yra mažesnis negu pH6,0, burokėliams auginti netinka, nes dėl rūgštingumo blogėja dirvos struktūra, augalai blogiau pasisavina maisto medžiagos (fosforą,- magnį), pasėlyje padaugėja ligų (diegevirtės), ypač drėgnais vėsiais pavasariais. Šarminėse dirvose, kai pH 7,0 ir daugiau, burokėliai sunkiai įsisavina borą ir kitus mikroelementus.
Burokėliai gerai dera atviroje, šviesoje vietoje. Burokėlių kaip ir visų šakniavaisių produkcijos masė yra didelė, todėl, produkcijos pervežimui reikia nemažai išlaidų. Parenkant plotą svarbu įvertinti atstumus nuo lauko iki privažiavimo kelio bei iki realizavimo ar saugojimo vietos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-18
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis22.33 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno r. Garliavos vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Burokeliu auginimo technologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno r. Garliavos vidurinė mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą