Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Atmosferos veiksnių ir klimato įtaka gyvulių sveikatai

Atmosferos veiksnių ir klimato įtaka gyvulių sveikatai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Programa. Užduotis. Metodiniai nurodymai. Klimato įtaka gyvulių sveikatai. Oro fizikinės savybės. Tvartų natūralaus ir dirbtinio apšvietimo normos. Oro cheminė sudėtis. Orai, klimatas, mikroklimatas. Išvados.

Ištrauka

PROGRAMA

Fizinių, cheminių ir mechaninių oro veiksnių įtakas gyvulių sveikatai ir produktyvumui. Kenksmingų dujų šaltiniai. Kovos būdai su kenksmingomis dujomis ir drėgmės pertekliumi gyvulininkystės patalpose.
Saulės radiacijos higienai reikšmė. Profilaktinis gyvulių švitinimas infraraudonaisiais ir ultravioletiniais spinduliais. Dirbtinis oro jonizavimas. Šviesos režimas žemės ūkio gyvuliams (natūralus, dirbtinis apšvietimas). Gyvulininkystės patalpose, esančio oro fizinių savybių ir cheminės sudėties normatyvai. Gyvulių aklimatizavimas.

UŽDUOTIS

Aprašyti, pabandyti nustatyti temperatūrą, oro užterštumą, šviesos režimą gyvulių laikymo patalpose.

METODINIAI NURODYMAI

Gyvulio organizmas glaudžiai susijęs su išorine aplinka.
Zoohigiena nagrinėja aplinkos ir klimatinių sąlygų bei metų laiko, patalpų mikroklimato įtaką gyvulių sveikatai.
Mikroklimato kitimui įtakos turi aplinkos temperatūra, drėgmė, oro judėjimo greitis, kenksmingų dujų koncentracija, oro slėgis, apšvietimas, dulkių kiekis, triukšmas ir kt.
Studentai turi žinoti šiuos normatyvus, mikroklimato rodiklių nustatymo metodus, atsakomąją organizmo reakciją į mikroklimato pakitimus. Ryšium su tuo kontroliuojami mikroklimato pakitimai gyvulininkystės patalpose, jų poveikis gyvulių sveikatai. Zoohigiena nurodo optimalias sąlygas (normatyvus), jų palaikymo ir kontrolės galimybes.
Studijuojant šią temą, prisiminti I. Sečenovo, I. Pavlovo ir kitų mokslininkų teiginius apie organizmo ir aplinkos sąveiką. Aplinkai būdingas kintamumas, o gyvulio organizmui – laipsniškas prisitaikymas. Atsižvelgiant į šiuos reiškinius, zoohigiena nurodo metodus įgalinančius gerinti gyvulių sveikatą, didinti jų produktyvumą.
Išsiaiškinkite svarbiausius aplinkos apsaugos klausimus,vyriausybinius nutarimus šiuo klausimu.
Aplinkos apsaugai kreipiamas didelis dėmesys. Pažymėtina, kad gyvulininkystės fermos gali būti aplinkos užteršimo šaltiniai. Pavyzdžiui, komplekse auginant 108 tūkst. Kiaulių per metus, iš visų gyvulininkystės patalpų šiltu metų laiku į aplinką išskiriama 4 mln. kubinių metrų oro per valandą. Dabar jau yra kompleksų, kuriuose penima 216 tūkst. Kiaulių per metus, todėl išskiriamo oro kiekis padvigubėja. Išskiriamame ore yra daug anglies dvideginio, amoniako, dulkių, mikroorganizmų ir kt. Todėl oras gyvulininkystės kompleksuose visada būna užterštas ir blogina gyvulininkystės patalpų mikroklimatą. Nuo kompleksų užterštas oras miškingose vietose plinta 3 – 4 km., o atviroje aplinkoje – kelis kartus toliau. Saugant aplinka nuo užterštumo, visą išskiriamą orą būtina valyti (oro valytuvais, filtrais).
Iš veterinarijos sanitarinių aplinkos apsaugos priemonių taikytinas fermų teritorijų apsodinimas medžiais ir krūmais, išskiriančiais į aplinką fitoncidus. Pušų išskiriami fitoncidai neigiamai veikia tuberkuliozės, difterijos sukėlėjus ir stafilokokus. Aukštu baktericidiniu aktyvumu pasižymi beržai, topoliai.
Diegiant gyvulininkystės procesų automatizaciją ir mechanizaciją, kreiptinas dėmesys į triukšmo poveikį gyvulių sveikatai. Triukšmas, kurį sukelia dirbantys mechanizmai, gyvulininkystės patalpose neturi viršyti 50 – 70 decibelų.
Gyvulių produktyvumas 50 – 60 % priklauso nuo pašarų kokybės, 20 % - nuo gyvulių priežiūros, 20 – 30 % - nuo oro aplinkos sąlygų. Išvada: gyvulininkystės patalpose reikia sudaryti zoohigienos sąlygas.
Susipažinkite su zoohigienos sąlygomis konkretaus ūkio gyvulininkystės patalpose, gyvulių švitinimu ultravioletiniais ir infraraudonaisiais spinduliais, šio švitinimo ekonominiu efektyvumu.
Išsiaiškinkite mikroklimato normas gyvulininkystės patalpose.
Įvertinkite patalpų mikroklimato būklę konkrečiame ūkyje. Atliktą darbą aprašykite. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis18.39 KB
Autoriusbonkius
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasEdita-Kristina Kaurynienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasAgrotechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atmosferos veiksniu ir klimato itaka gyvuliu sveikatai [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Edita-Kristina Kaurynienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą