Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Raganių genties įvairovė ir auginimo technologijos paruošimas

Raganių genties įvairovė ir auginimo technologijos paruošimas

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Tikslas. Pagrindiniai uždaviniai. Įvadas. Raganių genties įvairovė. Kilmė, išplitimas. Sodinė klasifikacija. Trys grupės raganių pagal žydėjimo laiką ir genėjimą. Sveikalapės raganės ( Clematis integrifolia ) auginimo technologija. Reprodukcinė charakteristika. Žemių mišiniai sėjai. Raganių dauginimas, sėklos, sėja. Raganių žiemojimas, priežiūra lauke. Materialiųjų išteklių 1000 daigų išauginti paskaičiavimas. Sėklų kiekis. Tara sėjimui. Raganių tręšimas. Išvados.

Ištrauka

Tikslas:
Parengti medžiagą apie raganių (Clematis) genties įvairovę ir augimo technologijos paruošimą, apjungti ir išanalizuoti informacijos šaltinių ir tiriamųjų darbų medžiagą.

Pagrindiniai uždavinai:

1. Pateikti išsamią raganių auginimo technologiją, susisteminant ir suderinant įsigytas praktikos, taikomųjų tyrimų žinias su literatūros duomenimis.
2. Išmokti apskaičiuoti gamybos apimtį ir reikiamus medžiagų, įrankių ir mechanizmų išteklius.

Raganės priklauso vėdryninių (Ranunculaceae) šeimai. Tai daugiamečiai, laipiojantieji augalai. Botaninis pavadinimas Clematis yra kilęs iš graikų kalbos žodžio 'clema' -vijoklis.
Laukinių raganių priskaičiuojama apie 200 rūšių, kurios paplitę vidutinio klimato juostoje, Pietų Amerikoje, Afrikoje, Indijoje, Kinijoje, Japonijoje.
Lietuviškai šį augalą ragane pavadino žymus botanikas J.Pabrėža XIX a. trečiajame dešimtmetyje (1771-1849).
Raganės yra rūšinės, savaime augančios gamtoje ir veislinės, kurios yra išvestos selekcininkų. Šios raganės dažnai yra stambiažiedės.
Bendra stambiažiedžių raganių grupės charakteristika yra ta, kad jos mažai užmezga sėklų ar visai jų nesuformuoja, o peržydėjusių raganių vaisiai negauruoti. Smulkiažiedžių raganių žiedai dažniausiai yra 2-4 cm skersmens, o stambiažiedžių 6-23 cm skersmens.
Stambiažiedžių raganių veislės ir hibridai yra grupuojami pagal joms būdingus požymius.
Visos raganės yra skirstomos atsižvelgiant į jų aukštį: žemos iki 2metrų; vidutinio aukščio 2-4 metrų, ir aukštos 4 ir daugiau metrų. Pagal žydėjimo laiką jos grupuojamos į ankstyvo žydėjimo ir vėlyvo žydėjimo. Ankstyvo žydėjimo raganės žydi birželio mėnesį ant antramečių stiebų, vėlyvo žydėjimo - žydi ant pirmamečių stiebų, liepos- rugpjūčio mėnesį.
Raganės auga gana greitai. Esant geromis sąlygomis per parą gali užauginti iki 10 cm ilgio ūglius, todėl parenkant rūšis ar veisles svarbu atsižvelgti ne tik į žiedų ir lapų dekoratyvumą bet ir į jų augumą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis592.47 KB
Autoriusvaida
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasKraštotvarkos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Raganiu genties ivairove ir auginimo technologijos paruosimas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą