Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Lauko augalų tręšimas

Lauko augalų tręšimas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Žaliosios trąšos. Kompostai. Natūralios kilmės mineralinės trąšos. Mikroelementinės trąšos, jų normos ir vartojimo būdai. Augalų tręšimas mėšlu. Išvados.

Ištrauka

Šio darbo objektas yra lauko augalų tręšimas. Kokia derlinga žemė bebūtų, be trąšų neišauginsime gero derliaus. Tai žino kiekvienas. Netręšdami augalų, derlių gausime perpus mažesnį. Augalams reikia ne tik gerai sukultūrintos dirvos, pakankamai šilumos bei drėgmės, tačiau taip pat daug maisto medžiagų, kurios turi būti lengvai ir greitai įsisavinamos. Labai svarbu, kad naudojamos trąšos būtų pagamintos iš švarių natūralių žaliavų ir jų sudėtyje nebūtų sunkiųjų metalų junginių bei kitų kenksmingų medžiagų. Svarbiausios maisto medžiagos, reikalingos jų augimui bei derliui išauginti, yra azotas, fosforas, kalis, kalcis bei magnis. Svarbiausi iš jų - azotas, fosforas ir kalis.Vegetacijos pradžioje augalams labiausiai reikia azoto. Tik apsirūpinę šiuo elementu, augalai išaugina pakankamai ūglių ir lapų, subrandina gausų derlių. Fosforas būtinas, kad formuotųsi žiedai, kalis reikalingas šaknims. Ne mažiau svarbūs yra mikroelementai, tačiau jų augalai sunaudoja dešimteriopai ar net šimteriopai mažiau nei minėtųjų maisto medžiagų.
Šio darbo tiklai yra, išsiaiškinti:
žaliosios trąšos naudojimą,
kompostų gaminimą, jų rūšis,
natūralios kilmės mineralinės trąšos panaudojimą,
mikroelementinės trąšos, jų normos ir vartojimo būdus,
Siauralapiai lubinai. Nuo seno auginama siauralapių lubinų veislė ‘Snaigiai’. Ši veislė turi ilgą vegetacijos periodą, mažą atsparumą lubinų antraknozei. Žalios masės derlingumas, priklausomai nuo meteorologinių sąlygų, svyruoja nuo 45 iki 100 t ha 1. Esant pakankamam drėgmės kiekiui, vegetacijos periodo metu derlingesnėse dirvose veislės ‘Snaigiai’ augalai užauga daugiau kaip 1 metro aukščio, gausiai šakojasi, šoninės atžalos ilgai žydi. Išplitus lubinų antraknozei sėklų užsiauginti gana sunku.
Veislė ‘Derliai’. Ši sideracinė veislė trumpo vegetacijos periodo (82-102 dienos), pasižymi dideliu atsparumu antraknozei, sparčiu augimu visais augalų vystymosi tarpsniais, atsparumu išgulimui. Vidutinis sėklų derlius 2, 3 t ha-1, žalios masės derlius, priklausomai nuo meteorologinių sąlygų, nuo 54 iki 75 t ha-1.
Siauralapiai lubinai gerai auga ir dera visose dirvose, tačiau didesnius žalios masės derlius užaugina derlingesnėse molio ir priemolio dirvose. Naujos siauralapių lubinų veislės esant drėgmės pertekliui vegetacijos periodo metu neužauga aukštesnės kaip 70 cm. Todėl žaliosios masės derlius nėra didelis ir priklausomai nuo meteorologinių sąlygų gali būti nuo 50 iki 70 t ha-1.
Siauralapius lubinus žaliajai trąšai rekomenduojama naudoti blizgančių ankščių tarpsniu, tuomet jų masėje yra daugiau sausųjų medžiagų (lignino, celiuliozės) ir dėl palankesnio anglies ir azoto santykio lėčiau ardoma organinė medžiaga. Žaliosios trąšos efektyvumas priklauso ne tik nuo įterpto žaliosios masės kiekio, bet ir nuo žaliosios masės cheminės sudėties. Bendro azoto kiekis siauralapiuose lubinuose blizgančių ankščių tarpsniu yra aukštesnis nei geltonžiedžių lubinų ir siekia apie 3, 2 proc. Įterpus 50-70 t ha-1 siauralapių lubinų žaliosios masės į dirvą įterpiama 224-314 kg ha-1 biologiškai švaraus azoto, o įterpus 90-100 t ha-1 žaliosios masės į dirvą patenka 403-448 kg ha-1 biologiškai švaraus azoto.
augalų tręšimą mėšlu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis47.97 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lauko augalu tresimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą