Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Tvarto rekonstrukcija į 64 vietų karvidę

Tvarto rekonstrukcija į 64 vietų karvidę

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Gyvūnų gerovės reikalavimai. Aplinkos apsaugos reikalavimai gyvulininkystėje. Tvarto rekonstrukcijos technologija, atitinkanti gyvūnų globos ir aplinkos apsaugos reikalavimus. Tvarto technologinė schema. Tvarto vidaus įranga. Gyvulių šėrimo technologija. Mėšlo ir nuotekų tvarkymas. Karvių melžimo įranga.

Ištrauka

Galvijininkystė tai – nuo seno Lietuvos Respublikoje sparčiai besivystanti gyvulininkystės šaka, nes čia yra palankios gamtinės sąlygos.
Galvijų laikymo sąlygos turi atitikti jų biologines ir etologines reikmes, ypač susijusias su laisve, judėjimu, komfortu. Respublikoje nuolat atliekami įvairūs moksliniai eksperimentai, siekiant užtikrinti ne tik galvijų produkcijos kiekybę, bet ir kokybę bei jų sveikatingumą.
Pastarųjų sveikatos būklei įtakos turi pastatų konstrukcija, vėdinimo sistemos parinkimas, nes oro cirkuliacijos aktyvumas turi įtakos pieno kokybei. Minimalus, žemas dulkių lygis patalpose, dujų koncentracija ore bei tinkama vidinė aplinkos temperatūra įtakoja galvijų organizmo fiziologinių rodiklių normas.
Kaip egzistuoja nustatyti įvairūs įstatyminiai aktai žmonių gyvenime bei jį supančioje aplinkoje, taip yra numatytos direktyvos dėl gyvulių priežiūros ir laikymo. Jų nesilaikant, yra numatytos administracinės baudos.
Todėl, atsižvelgiant į gyvulių etologines bei ekologines sąlygas, labai svarbu tinkamai pasirinkti gyvulių laikymo būdą, tinkamai įrengti tvartą, įrengti jiems palankias gyvenimo sąlygas, užtikrinti pilnavertį pašarą ir t.t.
Šiame darbe būtent ir aprašysiu plačiau apie etologinius ir ekologinius reikalavimus, šėrimo bei nuotekų tvarkymo technologijas, karvių melžimo įrangą.
Taip pat šiame darbe tvartas bus rekonstruojamas į 64 vietų karvidę ant pusiau gilaus kraiko, atsižvelgiant į gyvulių gerovę ir sanitarinius reikalavimus.

Europos sąjungos šalyse didelis dėmesys skiriamas gyvūnų gerovei. Lietuvoje veršelių gerovę reglamentuoja Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2000. 12. 22 įsakymu Nr. 387 patvirtintos veršelių laikymo taisyklės. Jos įgyvendina Lietuvos Respublikos gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymo (žin., 1997, Nr. 108-2728) 3, 4 ir 11 straipsnius. Šiose taisyklėse keliami veršelių gerovės laikymo metu reikalavimai yra suderinti su Europos Sąjungos taikomais reikalavimais, nurodytais Tarybos direktyvoje 91/629/EEB.
Galvijų gerovę apibūdina daug veiksnių. Vieni iš svarbiausių yra:
laikymo, priežiūros, transportavimo, grupavimo reikalavimų atitikimas nustatytiems standartams;
nagų ligų profilaktika; ypač svarbu stovėjimo grindinio konstrukcija, higiena,
mastitų prevencinės priemonės;
imuninių savybių didinimo specifika;
streso mažinimas;
fizinė galvijų sveikata;
visavertis šėrimas;
galvijus prižiūrinčio asmens elgesys.
ES direktyva 91/629/EEB – minimalūs veršelių apsaugos standartai.( paskelbta 1991 m. lapkričio 19 d. "Official Journal of the European Communities" ) tikslai:
užtikrinti kiaulių ir veršelių gerovę, jų auginimo ir laikymo metu, ir nustatyti vienodus (minimalius) gerovės standartus ;
išvengti bet kokio žiauraus elgesio su gyvuliais;
sudaryti vienodas konkurencijos sąlygas (atsižvelgiant į praktinius gamybos metodus ir gyvulių gerovę). Priešingu atveju, šalių įstatymuose nevienodai traktuojama gyvulių apsauga sudaro sunkumų vieningos rinkos funkcionavimui.
visuomenę aprūpinti kokybiškais maisto produktais per gyvūnų gerovės užtikrinimą.
Svarbiausi reikalavimai akcentuojami šios direktyvos, siekiant užtikrinti gyvulių gerovę:
1. Patalpos:
pastatai ir įrengimai turi būti iš nekenksmingų medžiagų, lengvai plaunamos ir dezinfekuojamos. Kol nėra nustatytos atitinkamos Bendrijos taisyklės, elektros grandinė ir įrenginiai turi būti instaliuoti, laikantis tuo metu galiojančių nacionalinių taisyklių taip, kad būtų išvengta elektros smūgių. Visi veršelių sveikatai ir gerovei svarbūs automatiniai arba mechaniniai įrenginiai turi būti bent kartą per dieną patikrinami. Aptikus gedimų, jie turi būti nedelsiant pašalinti arba, jei pašalinti negalima, turi būti imamasi priemonių apsaugoti gyvulių sveikatą bei gerovę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-30
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis294.53 KB
Autoriusaudra
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasBleizgys
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tvarto rekonstrukcija i 64 vietu karvide [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 5 Klasė/kursas
  • Bleizgys
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą