Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Žemės ūkio kultūrų technologijos

Žemės ūkio kultūrų technologijos

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Pašarinių lubinų auginimas žaliai masei. Vasarinių miežių pasėlio priežiūra. Cukrinių runkelių pasėlio optimalaus augalų skaičiaus formavimas hektare. Kukurūzų žaliosios masės nuėmimo laikas. Cukrinių runkelių auginimo technologija. Pašarinių morkų auginimo technologija.

Ištrauka

Pašarinių lubinų auginimas žaliai masei
Dažnai gyvulius laikančiuose ūkiuose vasaros viduryje ar pabaigoje pritrūksta ganyklose žolės. Ypač tai būdinga lengvesnėse dirvose ir pasitaikius ilgesniam sausų orų periodui. Lengvose dirvose lubinų auginimas žaliajam pašarui šią problemą pilnai išsprendžia.
Maistingumu lubinų žalioji masė prilygsta daugeliui ankštinių daugiamečių žolių ir ženkliai lenkia varpines žoles bei kitus augalus.
Pirmoje lentelėje pateikti duomenys apie lubinų žaliosios masės maistingumą, lyginant ją su kukurūzų mase.
Maisto medžiagų kiekis žaliojoje lubinų masėje priklauso nuo jų augimo sąlygų, bet bene labiausia nuo jų vystymosi tarpsnio derliaus ėmimo metu. Iš antroje lentelėje pateiktų duomenų matome, kad daugiausia sausųjų medžiagų ir proteinų lubinai turi blizgančių ankščių tarpsnyje, tačiau tuomet yra beveik dvigubai , lyginant su žydėjimo tarpsniu, padidėjęs ląstelienos kiekis, todėl daug gyvulių, ypač jaunų, ėda nenoriai. Taigi, norint pasigaminti mažiau ląstelienos turinčio pašaro, pjauti lubinus reikėtų ankstyvesniuose augimo tarpsniuose.
Lubinai gerai tinka auginti mišiniuose su kitais augalais, ypač su tokiais, kurie turi daug cukraus ar krakmolo. Tokius mišinius galima silosuoti. Vieni lubinai silosuojami sunkiai dėl per mažo cukraus kiekio juose, todėl mišiniai su avižomis kukurūzais ir kitais varpiniais augalais gerai tinka ne tik siloso gamybai, bet ir gyvulių šėrimui žaliąja mase. Paprastai tokie mišiniai auginami užimtuose pūdymuose, po derliaus nuėmimo, kai dirvos ruošiamos žieminių javų sėjai. Kukurūzų žaliojoje masėje yra daug cukraus, tačiau mažai baltymų. Auginant juos mišinyje su lubinais ir pagaminus silosą, pašaro maistingumas ženkliai padidėja.

Pašariniai (Geltonieji) lubinai geriau pakenčia rūgščias smėlio dirvas negu siauralapiai. Be to, prieš žydėjimą aukštai nupjauti, gali atželti ir išauginti nemažai žaliosios masės, tinkamos pašarams arba žaliosioms trąšoms. Šio augalo stiebas tvirtas, šakojasi prie pagrindo, užauga iki 80 cm. Žiedai geltoni, malonaus kvapo. Šilumai reiklesni už siauralapius ( mėlynžiedžius). Yra auginama dvi veislės, tai Trakiai, Vilčiai . Pradeda dygti 3-5oC temperatūroje, o gerai dygsta esant 10-14oC šilumos. Prie -5oC lubinai žūsta. Drėgmės geltoniesiems lubinams reikia mažiau, todėl geriau už siauralapius auga smėlio dirvose. Juos auginant pašarui, 1 ha turi būti pasėjama 1-1,5 mln. daigių sėklų. Sėklai auginamų lubinų sėti reikia 15-20 proc. mažiau. Trąšai ar pašarams auginamų geltonųjų lubinų sėklos reikia apie 250 kg ha-1 .Geltonieji lubinai žaliosios masės išauginama 25,0- 40,4 t ha-1 . ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-06-02
DalykasŽemės ūkio namų darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasNamų darbai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis26.21 KB
Autoriusreda
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasEgidija Venskutonienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zemes ukio kulturu technologijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 11 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Egidija Venskutonienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą