Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Itališkieji sodai

Itališkieji sodai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Medžiagos ir metodai. Teorinė dalis: itališkųjų sodų apžvalga. Villa d‘Este. Villa Lante. Vilandri sodas. Villa Medici. Villa Caprarola. Ryšys su prancūziškaisiais sodais. Itališkųjų sodų ryšys su Lietuvos parkais. Skirtumai. Panašumai. Diskusija. Išvada.

Ištrauka

Kraštovaizdžio architektūra iki XX a. antros pusės, kaip kryptis, nebuvo tokia svarbi ir ypatinga kaip architektūra ir menas, nors su savomis tradicijomis ir stiliais gyvavo keletą šimtmečių.
Istorinių-kultūrinių vertybių požiūriu visų civilizacijų laikotarpiais kraštovaizdžio architektūra išreiškė gamtos ir žmogaus suderinamumą: Antikoje – mistinių religinių augalų simbolizavimu, Renesanse – gamtos tobulu išaukštinimu ir jos formų supoetinimu, vėliau – erdvės ir gamtos natūralizavimas suartino žmogų su gamtos reiškiniais. Todėl šiuo laikotarpiu žmogus ypatingą dėmesį pradėjo skirti sodui, nes sodas buvo arčiausiai jo namų.
Sodų menas yra viena seniausių išlikusių kultūros formų ir vienas svarbiausių kraštovaizdžio archtektūros komponentų. Sodas – vieta, kur natūraliai augantys augalai gali būti puoselėjami gerinant jų savybes arba kur introdukuoti augalai turintys išskirtines, geras savybes pratinami prie vietos klimato sąlygų.
Kiekviena civilizacija, epocha turėjo savitus sodų kūrimo principus, kurie prižiūrimi išliko ir iki šių dienų. Referate plačiau apžvelgsim Renesanso epochos XV – XVI a. itališkųjų sodų kūrimo ypatumus bei iki šių dienų išlikusius ir puoselėjamus didingų Italijos vilų sodų architektūros planavimo principus.

Šiam referatui naudota lietuviška ir angliška literatūra apie itališkuosius sodus bei sodų meną. Medžiagos apie itališkuosius sodus nėra labai daug, bet skaitantiems kitomis kalbomis gan įvairios bei vertingos galima rasti, ne taip kaip lietuvių kalba, čia yra tik keli straipsniai apie itališkuosius sodus. Šiame referate yra panaudota ir lietuviškų autorių knygų straipsniai apie šiuos sodus. Tai Irenos Daujotaitės knygos ,,Kraštovaizdžio architektūros pagrindai", Laimučio Januškevičiaus ,,Lietuvos parkai", ,,Trumpa parkų kūrimo meno vystymosi istorija", šiuose knygose esančiuose straipsniuose išsamiai aprašomi itališkųjų sodų ypatumai, bei sodų schemos. Tai labai efektyvu, norint be vargo susipažinti su itališkųjų sodų stiliumi. Taip pat šiose knygose galima rasti ir kitų sodų apžvalgų. Iš angliškų literatūros šaltinių panaudoti angliški intenetiniai puslapiai, tokie kaip http://en.wikipedia.org – čia įvedus norimą itališką vilą, galima buvo sužinoti ne tik šių vilų sodų ypatumus, bet ir jų istoriją, bei šių sodų kūrėjų pavardes. www.gardenvisit.com – šiame puslapyje išskirtas specialus straipsnelis ‘‘garden description", kur gan išsamiai aprašomas itališkųjų vilų sodų architektūrinis kraštovaizdis.
Tekstai, straipsniai, kurie buvo verčiami, tai stengėmės, kad į lietuvių kalbą išversti angliški žodžiai kuo tiksliau apibūdintų reiškiamą žodį.
Referate naudoti paveiksleliai ieškoti www.google.lt tinklapyje, kur buvo rasta labai daug įvairiausių iliustracijų, nuotraukų apie itališkųjų vilų sodus.
Ieškant medžiagos susidūrėme su literatūros paieškos problemomis, todėl paieškos svetainėse (google.lt) vedėme raktinius žodžius, tokius kaip: sodų menas, renesansas, villa Medici, villa Lante, villa d‘Este, sodų architektūra, ir kt. Tik raktiniai ir gerai apgalvoti žodžių junginiai davė rezultatą ieškant literatūros šiam referatui. Taip pat buvo pasinaudota ir Vilniuje studijuojančių studentų, būsimų architektų, specialiai užklausta ir gauta medžiaga, todėl į biblioteką tiesiogiai neteko nueiti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio namų darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasNamų darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis1.8 MB
Autoriusneringa
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasMarkevičienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Italiskieji sodai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 12 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Markevičienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą