Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Miškininkystė: Jurbarko miškų urėdija Veliuonos girininkija

Miškininkystė: Jurbarko miškų urėdija Veliuonos girininkija

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Miškų skirstymas grupėmis ir kategorijomis. Miškų atkūrimas ir įveisimas. Miško sėklinė bazė. Miško žėlimo ir želdinimo projektavimas. Apsauginių miško želdinių projektavimas. Miško želdinių gebėjimo atlikti apsaugines funkcijas apibūdinimas. Miško kirtimų projektavimas. Pagrindiniai kirtimai. Ugdymo kirtimai. Miškų apsaugos priemonių projektavimas. Priešgaisrinė apsauga. Miškų sanitarinės būklės gerinimo priemonės. Ūkininkavimo ypatumai II – IV grupės miškuose.

Ištrauka

Miškas - tam tikra gyvosios gamtos būveinė. Miškas turi įvairius sklypus, kurie išskiriami pagal tam tikrą augmenijos tipą, dirvožemio savybes, medynų produktyvumą ir kt.
Lietuvoje mišku yra laikomas ne mažesnis kaip 0,1 hektaro žemės plotas, apaugęs medžiais, kurių aukštis natūralioje augavietėje brandos amžiuje siekia ne mažiau kaip 5 metrus, kita miško augalija, taip pat išretėjęs ar dėl žmogaus veiklos bei gamtinių veiksnių netekęs augalijos (kirtavietės, degavietės, aikštės).
Miškas yra vienas pagrindinių Lietuvos gamtos turtų, tarnaujantis valstybės ir piliečių gerovei, saugantis kraštovaizdžio stabilumą ir aplinkos kokybę. Nepriklausomai nuo miškų nuosavybės formos miškas pirmiausia yra nacionalinis turtas, kuris turi būti išsaugotas ateities kartoms, tenkindamas ekologines, ekonomines bei socialines visuomenės reikmes. Miškas ne tik teikia medieną ir kitus miško produktus, bet ir yra esminis ekologinės pusiausvyros faktorius, sudarydamas daugelio gyvūnijos ir augmenijos rūšių buveines, stabdydamas dirvos eroziją, absorbuodamas anglies dvideginį bei grynindamas orą, saugodamas gruntinius ir paviršinius vandenis, suteikdamas galimybę miesto ir kaimo gyventojams poilsiauti.
Šis kursinis projektas parodo kaip išnaudoti miško išteklius, nesukeliant krizių. Visuose miškuose vykdomus darbus reglamentuoja LR įstatymai.
Šio miškininkystės kursinio projekto tikslas – pagilinti teorines žinias ir išmokti jas naudoti praktikoje projektuojant reikiamas ūkines priemones skirtingų miško grupių bei kategorijų medynuose.
Visi miškai, remiantis miškų įstatymu,pagal funkcinę paskirtį, ūkininkavimo tikslus bei rėžimą skirstomi į 4 grupes: rezervatiniai, ekosistemų apsaugos ir rekreaciniai, apsauginiai, ūkiniai miškai. Šios užduoties tikslas individualiame taksoraštyje duotus sklypus suskirstyti grupėmis ir kategorijomis.

638 kvartale yra 34 sklypai, visi šie sklypai suskirstomi į miškų grupes ir kategorijas.
Du šio kvartalo sklypai priklauso II miškų grupei, A kategorijai. Tai specialios paskirties miškai – ekosistemų apsaugos miškai - Dubysos ichtiologinis draustinis. 1, 3, 5, 14, 15, 17, 18, 20, 27, 31, 32, 34 priskirti IV miškų grupei, šie sklypai yra prie kelio, todėl juose apribota ūkinė veikla. Kadangi tai yra krašto kelias ( vietinės reikšmės ), tai apsauginiam kelių želdiniam nepriskiriamas. Šie sklypai nėra labai dideli, todėl apsaugai išskiriamos tik apsauginės juostos. Pakelių apsauginiais miškais laikomi 100m pločio magistralinių ir krašto kelių zonose.
Visi kiti sklypai, 20, yra ūkiniai miškai, kurie priklauso IV miškų grupei. Tai miškai skirti medynų auginimui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis50.91 KB
AutoriusVilvilmyte
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Juknys
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Miskininkyste Jurbarko misku uredija Veliuonos girininkija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Juknys
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą