Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Žemės dirbimo ir sėjos būdai

Žemės dirbimo ir sėjos būdai

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Dirvožeminės sąlygos. Dirvožemio derlingumas. Dirvožemio našumo įvertinimas ir ekonominis balas. Sėjomaina. Žemės dirbimas. Bendrieji agroekologiniai reikalavimai žemės dirbimui/ Žemės dirbimo sistemos. Dirvos paruošimas sėjai. Sėklos paruošimo sėjai kokybė. Sėklos ruošimas sėjai. Sėklos norma. Sėjos būdas. Sėjos gylis. Sėjos laikas. Išvados.

Ištrauka

Ūkininkauti reikia pradėti nuo gamybos planavimo ir žemės ūkio teritorijos organizavimo. Reikia siekti pastovios, gerai apgalvotos ir ilgalaikės laukų tvarkos. Turi būti sudaromi ūkių planai, kuriuose pažymėtos naudmenos, keliai ir grioviai, ir šiais planais vertėtų dažnai naudotis.
Norimų auginti augalų struktūros pasirinkimas - pats pirmasis viso žemėtvarkos darbo etapas. Pasirenkant ūkio kryptį (specializaciją), būtina atsižvelgti į vietos sąlygas – dirvožemį, reljefą, klimatą bei atitinkamiems regionams perspektyvią specializaciją. Vakarų zonoje, Rytų aukštumose ir pietryčių Lietuvoje daugiau dėmesio reikėtų skirti pieno ir mėsos galvijininkystei, o Vidurio zonoje – intensyvesnei prekinei augalininkystei ir jos deriniams su gyvulininkyste. Be to, ūkio gamybos kryptis neturi kelti gamtosaugos problemų. Sudarydamas prekinės produkcijos gamybos planus, žemės naudotojas privalo atsižvelgti į valstybės keliamus reikalavimus žemės ūkio gamybai atskiruose regionuose, į teritorinį išplanavimą ir specialias žemės naudojimo sąlygas.
Svarstant, kokius augalus reikėtų auginti, reikia žiūrėti, ar išaugintą produkciją bus galima realizuoti. Žemės ūkio produkcijos perdirbėjų ir vartotojų poreikių analizė, produkcijos gamybos išlaidos ir mastai, transportavimo bei kooperacijos galimybės taip pat yra svarbūs pasirenkant specializacijos kryptis.
Šiais laikais, norint kuo tobuliau verstis žemės ūkiu, neužtenka vien tik gerai išmanyti žemės ūkio principus, reikia atsižvelgti ir į valstybės stojimą į ES, kuris kuo toliau, tuo labiau diktuoja žemės ūkio kryptį. Dabar kiekvienas ūkininkas, tiek smulkus, tiek stambus, privalo laikytis geros ūkininkavimo (GŪP) praktikos bei geros augalų apsaugos praktikos (GAAP) taisyklių.
Tik kruopščiai suplanuotas, išmintingas ir atsakingas ūkininkavimas yra pelningas ir gerbtinas.

Dirvožemiai Lietuvoje išsidėstę pagal reljefą, gimtąsias uolienas ir klimatą. Pagal tai visa Lietuvos teritorija suskirstyta į zonas ir rajonus. Yra trys dirvožemių zonos:
1) Lietuvos vakarų (Žemaitijos),
2) Lietuvos vidurio žemumos,
3) Lietuvos rytų.
Aptariamas ūkis yra Jonavos rajone, kuris priklauso Nevėžio baseino rajonui, apimančiam centrinę vidurio Lietuvos dalį. Lietuvos vidurio žemumos zona apima vidurinę respublikos dalį, kurioje iškrinta mažiausiai kritulių (apie 500-600 mm). Vyraujantis reljefas - lengvai banguotos lygumos. Dauguma šios zonos dirvožemių susidarė ant lengvų ir vidutinio sunkumo moreninių priemolių. Gimtosioms uolienoms būdingas karbonatingumas. Vyrauja velėniniai glėjiniai priemolio ir priesmėlio dirvožemiai, o rytiniame ir vakariniame zonos pakraščiuose – velėniniai jauriniai silpnai nujaurėję dirvožemiai.
Ūkyje vyrauja velėniniai jauriniai silpnai pajaurėję ir velėniniai jauriniai glėjiški dirvožemiai. Ariamajame sluoksnyje yra priesmėlis ir lengvas priemolis, podirvyje – vidutinio sunkumo priemolis. Ūkio dirvožemis yra neutralokos (pH 6,1 – 6,5) ir rūgštokos (pH 5,9 – 6,0) reakcijos, tik nedidelės sklypo dalies reakcija yra artima neutraliai (pH 6,9). Judriojo fosforo P2O5 dirvoje yra mažai ir vidutiniškai (apie 62-125 mg/kg dirvožemio). Judriojo kalio K2O yra vidutiniškai ir pakankamai (>150mg/kg dirvožemio). Humusingumas vidutinis - 2,8 proc.. Sunkiųjų metalų kiekiai neviršija etaloninių foninių normų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai24
Dydis1.61 MB
Autoriuspirmokas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zemes dirbimo ir sejos budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą